کد خبر : 73336
/ 21:42
پیکان-سیاه‌جامگان، فردا در ورزشگاه ثامن؛

شانس، دوباره درِ خانۀ مشهدی‌ها را زد

فقط سه هفتۀ دیگر تا پایان شانزدهمین دورۀ لیگ برتر مانده و برای سیاه‌جامگان که امسال هم دغدغۀ ماندن در لیگ را دارد، این سه بازی هر کدام حکم یک فینال دارد.

شانس، دوباره درِ خانۀ مشهدی‌ها را زد

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: حمید معصومیان

در دومین سال حضور این تیم در لیگ برتر، مشکی‌ها همچون سال گذشته هفته‌های پایانی را با استرس دنبال می‌کنند و در بیم و امید ماندن و رفتن هستند. درست شبیه حال‌وهوای این تیم در فصل گذشته که ختم‌به‌خیر شد و در آخرین بازی و در آخرین لحظات، سیاه‌جامگان در لیگ ماند. حالا شاگردان اکبر میثاقیان امیدوارند این اتفاق خوش، بار دیگر تکرار شود. برای آن‌ها که در پنج هفتۀ اخیر نباخته‌اند، این سه هفته حکایتی جداگانه دارد؛ سه‌هفته‌ای که شاید در سرنوشت فوتبالی تک‌تک آن‌ها تأثیر‌گذار باشد.

 

شانس درِ خانۀ سیاه‌جامگان

باخت هفتۀ گذشتۀ صبا در تهران، حالا بار دیگر ابتکارعمل را به سیاه‌جامگان سرنوشت آن‌ها را به دست خودشان داده است. درحالی‌که مشکی‌پوشان فقط یک امتیاز از تیم قمی کمتر دارند، این هفته صبا میزبان سپاهان اصفهان است و سیاه‌جامگان میزبان پیکان. تیم اصفهانی در چند هفتۀ اخیر با آمدن کرانچار اوج گرفته و به روزهای خوب خودش برگشته است؛ درحالی‌که پیکانی‌ها دو هفتۀ پیاپی به پرسپولیس و ذوب‌آهن باخته‌اند و روی نوار باخت قدم می‌زنند. سپاهانی‌ها همچنان شانس کسب سهمیه را دارند؛ اما پیکان تقریباً شانسی ندارد و برای همین بازی با سیاه‌جامگان برای آن‌ها فقط حکم یک بازی حیثیتی را دارد. در این مقطع از فصل بازی‌کردن با چنین‌تیم‌هایی که انگیزۀ زیادی ندارند، برای تیم‌هایی با شرایط سیاه‌جامگان یک شانس طلایی است که امیدواریم نمایندۀ استانمان امروز از آن نهایت بهره را ببرد. مشهدی‌ها برای این بازی مهم، همۀ بازیکنان خود به غیر از میثم حسینی را دراختیار دارند. بازیکن باتجربۀ سیاه‌جامگان در بازی با نفت‌آبادان دچار کشیدگی عضله شده و نه‌تنها این بازی را از دست داده، بلکه شاید به سه بازی آیندۀ تیمش هم نرسد. گفتن این نکته هم قابل‌اعتناست که صبا هفتۀ بعد با نفت در تهران بازی دارد و هفتۀ آخر با استقلال در خوزستان؛ اما سیاه‌جامگان هفتۀ بعد با تیم سقوط‌کردۀ ماشین‌سازی در تبریز بازی می‌کند و هفتۀ آخر با تیم بی‌انگیزۀ پرسپولیس قهرمان.

 

ماندن، آسان‌تر از برگشتن

سیاه‌جامگان با احتساب بازی فردا سه بازی سخت در لیگ برتر دارد؛ اما ماندنش در این لیگ به‌مراتب آسان‌تر از قهرمانی در لیگ دسته‌اول است. شرایط سختی که امسال در لیگ یک وجود داشت، سال آینده هم قطعاً وجود خواهد داشت. این سطح مسابقات را به جهنمی تبدیل کرده که هیچ تیمی نمی‌خواهد گرفتارش شود. برای اثبات این مدعا کافی است به احوالات تیم ملوان بندرانزلی در این مسابقات نگاهی بیندازیم؛ تیمی که سال گذشته در مشهد و در آخرین دقایق به دست همین سیاه‌جامگان حذف شد، حالا برای برگشت به لیگ برتر به چیزی فراتر از معجزه نیاز دارد. تیم باریشه و پرسابقۀ ملوان با امکاناتی نیمه‌دولتی که دراختیار دارد، در باتلاق لیگ یک گرفتار شده است و نمی‌تواند خودش را بالا بکشد؛ چه برسد به تیمی چون سیاه‌جامگان که اگر خدای‌نکرده سقوط کند، برگشت به لیگ با کرام‌الکاتبین است.

 

بازی امروز، رایگان است

تماشای دیدار حساس دو تیم سیاه‌جامگان و پیکان رایگان اعلام شده است. مسئولان باشگاه سیاه‌جامگان که مشتاق حضور تماشاچیان هستند، این بازی را رایگان کرده و با دراختیار‌گذاشتن اتوبوس برای هواداران امیدوارند بتوانند از فاکتور تأثیرگذاری آن‌ها استفاده کنند. دیدار دو تیم از ساعت ۱۷:۴۵ در ورزشگاه ثامن مشهد آغاز می‌شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی