• خانه
  • خبرهای سایت
  • از طرف مردم نترسید
کد خبر : 73341
/ 23:24
رهبر انقلاب، با تأکید بر ایستادگی ملت ایران از ابتدای انقلاب تاکنون، ترس مسئولان ازتشر دشمن را عامل تجاوز و تعرض قدرت ها دانستند؛

از طرف مردم نترسید

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز به مناسبت روز ارتش و نیروی زمینی با فرماندهان و جمعی از یگان‌های نیروهای چهارگانۀ ارتش دیدار کردند.

از طرف مردم نترسید

به گزارش شهرآرا آنلاین

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز در دیدار فرماندهان و جمعی از یگان‌های نیروهای چهارگانۀ ارتش به مناسبت روز ارتش و نیروی زمینی، با اشاره به نقش اقتدار، توانایی‌ها و انگیزۀ بالای ارتش در تأمین امنیت کشور، نیروهای نظامی را یکی از مؤلفه‌های تأمین امنیت برشمردند و، با تأکید بر تأثیر عملکرد دستگاه‌های اقتصادی، علمی و تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی در جلوگیری از به نتیجه رسیدن اهداف دشمن، اولویت درجۀ یک کشور را مسائل اقتصادی دانستند و گفتند: «اصلی‌ترین وظیفۀ مسئولان پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به‌ویژه در بخش اشتغال و تولید و تلاش جدی برای حل مشکلات معیشتی مردم و همچنین ایستادگی در مقابل ابرقدرت‌ها و نترسیدن از تشر آن‌هاست.».

رهبر انقلاب اسلامی همچنین، با اشاره به انتخابات ۲۹ اردیبهشت، انتخابات در نظام جمهوری اسلامی را نماد مردم‌سالاری اسلامی و مایۀ عزت و افتخار و قدرت و سربلندی دانستند و تأکید کردند: «باید مردم، مسئولان و نامزدها انتخابات را قدر بدانند و زمینۀ یک انتخابات پر شور و شوق و بانشاط، سالم، با امنیت و گسترده را فراهم کنند.».

 

حفظ و تقویت ارتش اعتقاد قلبی و عمیق امام(ره) بود

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در این دیدار با گرامیداشت روز ارتش و تجلیل از خانواده‌ها و همسران و فرزندان ارتشیان به‌عنوان هم‌سنگران و هم‌رزمان واقعی آن‌ها تعیین روز ارتش از سوی امام(ره) را یکی از بهترین و هوشمندانه‌ترین اقدامات امام راحل(ره) برشمردند و گفتند: «این اقدام، علاوه‌‌بر مستحکم کردن پایه‌های ارتش جمهوری اسلامی، موجب یأس و ناامیدی بسیاری از توطئه‌گران در آن زمان شد.».ایشان با تأکید بر اینکه تعیین روز ارتش از جانب امام خمینی(ره) به معنای پذیرش هویت ارتش با همۀ مختصات و شرایط آن در ابتدای پیروزی انقلاب بود افزودند: «حفظ و تقویت ارتش اعتقاد قلبی و عمیق امام(ره) بود و این تصمیم صحیح امام(ره) موجب شد ارتش در همۀ قضایای بعد از انقلاب خوش بدرخشد.».

رهبر انقلاب اسلامی ایستادگی در مقابل توطئه‌های درونی را یکی از نمونه‌های کارنامۀ درخشان ارتش برشمردند و گفتند: «نقش‌آفرینی ارتش در دوران دفاع مقدس و ارائۀ جلوه‌های عملی از سطوح بالای اخلاق و معنویت در کنار قدرت رزمی، یکی دیگر از افتخارات آن است.».حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای شهیدان صیاد شیرازی و بابایی و بسیاری از شهدای ارتش را الگوهای عملی اخلاق و معنویت خواندند و تأکید کردند: «ارتش جمهوری اسلامی امروز یک نیروی فکری و معنوی و دارای انگیزه‌های پاک و مقدس است که این یکی از آثار مهم اقدام امام(ره) در تعیین این روز است و باید این ارزش‌ها قدر دانسته و تقویت شوند.».

 

نیروهای مسلح از مهم‌ترین حصارهای تأمین امنیت به شمار می‌روند

ایشان با تأکید بر لزوم افزایش آمادگی‌های روحی و معنوی ارتش، به نقش مهم نیروهای مسلح در تأمین امنیت اشاره کردند و افزودند: «امنیت برای یک کشور بسیار مهم است و، هرچه نیروهای مسلح مقتدرتر و پرانگیزه‌تر باشند، این اقتدار، حتی اگر با تحرک نظامی هم همراه نباشد، زمینه‌ساز ایجاد امنیت خواهد بود.». فرمانده کل قوا فرماندهان ارتش را به تربیت انسان‌هایی که بتوانند الگو باشند توصیه کردند و خاطرنشان کردند: «روزبه‌روز باید الگوهای اخلاقی‌ همچون شهید صیاد و شهید بابایی در سازمان بزرگ و دارای شوکت ارتش افزایش یابد.». رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح از مهم‌ترین حصارهای تأمین امنیت برای مردم به شمار می‌روند افزودند: «علاوه‌بر نیروهای مسلح، مجموعه‌ها و دستگاه‌های اقتصادی، آموزشی، علمی و تحقیقاتی و فرهنگی نیز، اگر در جهت مقابله با اهداف دشمن و به‌عنوان بخش‌های تکمیل‌کنندۀ یکدیگر عمل کنند، قطعاً، هماهنگ با نیروهای مسلح، زمینه‌ساز حفظ و تقویت امنیت ملی و توسعه و پیشرفت کشور خواهند شد.».

 

تقویت بنیۀ اقتصادی کشور کلیدی‌ترین موضوع است

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای یکی از طراحی‌های اصلی دشمن را استفاده از نقاط ضعف و مشکلات اقتصادی برای ضربه زدن به ملت ایران دانستند و خاطرنشان کردند: «به همین علت، در سال‌های اخیر، شعارهای اقتصادی برگزیده و برجسته شدند.». ایشان تقویت بنیۀ اقتصادی کشور را حساس‌ترین و کلیدی‌ترین موضوع برشمردند و گفتند: «بر همین اساس، بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به‌عنوان یک مجموعۀ کار و حرکت و اقدام به‌ویژه بر موضوع اشتغال و تولید و همچنین مسائل معیشتی مردم و کارکنان دستگاه‌های مختلف از جمله نیروهای مسلح تأکید دارم.». رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به تمرکز بدخواهان نظام اسلامی بر استفاده از نقاط ضعف اقتصادی به‌ منظور ایجاد اخلال، خاطرنشان کردند: «وقتی انگیزه و هدف دشمن مشخص است، قاعدتاً باید انگیزۀ مسئولان برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزایش یابد و من همۀ این مسائل را، که دیدگاه کارشناسان زبدۀ اقتصادی است، به‌ طور مشروح و خصوصی برای مسئولان نیز بیان کرده‌ام.».

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای افزودند: «توقع من از مسئولان این است که، وقتی انگیزۀ دشمن را برای استفاده از نقاط ضعف اقتصادی می‌بینند، درصدد برطرف کردن نقاط ضعف اقتصادی و بستن منافذ برآیند.».

 

نقاط قوت نظام از نقاط ضعف بیشتر است

ایشان تأکید کردند: «البته نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران نقاط قوت فراوانی دارند و علت سربلندی ملت در مقابل توطئه‌های گوناگون، از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، همین نقاط قوت عجیب است که، از لحاظ کمیت و کیفیت، از نقاط ضعف بیشتر هستند.». رهبر انقلاب اسلامی یکی از این نقاط قوت برجسته را روحیۀ شجاعت و ایستادگی ملت ایران در‌برابر تشرها و اخم‌های ابرقدرت‌ها دانستند و افزودند: «یکی از شگردهای قدرت‌های متجاوز برای ترساندن ملت‌ها و دولت‌ها و وادار کردن آن‌ها به تأمین منافع نامشروع خود، تشر زدن و از خود بزرگ‌نمایی نشان دادن است.». حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای گفتند: «برای یک کشور بدترین حالت آن است که مسئولان آن کشور از تشر دشمن بترسند زیرا این کار در را برای ورود، تجاوز و تعرض او باز می‌کند.».ایشان خاطرنشان کردند: «در اینکه امور کشور را باید با عقل و تدبیر و حکمت انجام داد هیچ تردیدی وجود ندارد اما این تدبیر و حکمت باید همراه با شجاعت باشد.».

 

اگر کسی می‌خواهد بترسد اشکالی ندارد اما به حساب مردم نترسد

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: «ترسیدن و دلهره از تشر دشمن و تحت تأثیر اخم قدرتمندان قرار گرفتن، اولِ بدبختی است.». حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای افزودند: «اگر کسی هم می‌خواهد بترسد اشکالی ندارد اما از طرف ملت و به حساب مردم نترسد زیرا ملت ایران ایستاده است.». ایشان با اشاره به انواع توطئه‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون خاطرنشان کردند: «اگر بنا بود جمهوری اسلامی و ملت ایران از قدرت‌ها بترسد و در مقابل آن‌ها عقب‌نشینی کند، اکنون دیگر هیچ اثر و نشانی از ایران و ایرانی باقی نمی‌ماند.». رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: «دشمن، اعم از آمریکا و بزرگ‌تر از آمریکا، در مقابل نظامی که به مردم خود متصل است و مردم و ملت خود را دوست دارد و ملت نیز آن نظام را دوست دارند و در مقابل دشمن مقاوم هستند هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.».

 

در دشمنی آمریکا با ملت ایران هیچ تردیدی نیست

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با اشاره به اینکه در دشمنی قدرت‌های زورگو به‌ویژه آمریکا با ملت ایران هیچ تردیدی نیست افزودند: «اینکه بگویند با فلان فرد موافق هستند و با او ملاحظه خواهند کرد حرف نادرستی است زیرا دشمنی آن‌ها، از زمان امام(ره) و بعد از امام(ره) و در زمان دولت‌های گوناگون که با سلایق مختلف بر سر کار بودند، همواره ادامه داشته است.». ایشان با تأکید بر اینکه اقتدار و ایستادگی ملت ایران و تأثیرناپذیری ملت از تشر آمریکا و برخی کشورهای اروپایی باید ادامه پیدا کند خاطرنشان کردند: «بخش مهمی از ادامۀ ایستادگی و نهراسیدن از دشمن به‌عهدۀ نیروهای مسلح و بخش عمدۀ آن بر عهدۀ اقتصادیون و مجموعه‌های فرهنگی‌آموزشی به‌خصوص متصدیان بخش‌های علمی و تحقیقاتی است.».

 

باید انتخاباتی با شور، سالم و همراه با امنیت برگزار شود

رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنانشان، با اشاره به انتخابات پیشِ رو، انتخابات را از افتخارات ملت ایران و مایۀ عزت، قدرت، روسفیدی و سربلندی ملت ایران در دنیا خواندند و افزودند: «بدخواهان به‌ دنبال نشان دادن اسلام و معنویت در نقطۀ مقابل مردم‌سالاری بودند اما جمهوری اسلامی، با مردم‌سالاری اسلامی و انتخابات، غلط بودن این حرف را نشان داد.». حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای گفتند: «همۀ ملت در انتخابات احساس می‌کنند که کلید کارهای کشور در دست خودشان است و آنان هستند که عناصر اصلی کشور را معین می‌کنند.».

ایشان با تأکید بر اینکه همۀ مردم، نامزدها، دولت و دست‌اندرکاران باید قدر انتخابات را بدانند و آن را گرامی بدارند افزودند: «باید انتخاباتی گسترده، با شور و شوق و نشاط، سالم و همراه با امنیت برگزار شود و چنین انتخابات و ذخیره‌ای به کشور مصونیت بسیاری خواهد داد.». 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مطالب وسوسه‌انگیز رسانه‌های دشمن و تلاش خصمانۀ آنان برای خراب کردن انتخابات خاطرنشان کردند: «ملت ایران، با همین بیداری و هوشیاری‌ای که همواره نشان داده است، در مقابل این حرکت عمل خواهد کرد.». پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرلشکر صالحی، فرمانده کل ارتش، با تبریک اعیاد ماه رجب و گرامیداشت روز ارتش و نیروی زمینی گفت: «امروز ارتش مفتخر است که، در همۀ عرصه‌های زمینی، دریایی، پدافندی و هوایی، با اقتدار، اعتماد‌به‌نفس و توکل به خدا، از مرزهای خاکی و اعتقادی انقلاب اسلامی دفاع می‌کند و، فراتر از همۀ مؤلفه‌های آمادگی رزمی، به دریای بیکران انسان‌های مؤمن و متخصص خود می‌بالد.». 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی