• خانه
  • یادداشت
  • ای دیر به‌دست‌آمده بس زود برفتی
کد خبر : 73344
/ 07:38
علیرضا لبش

ای دیر به‌دست‌آمده بس زود برفتی

ای دیر به‌دست‌آمده بس زود برفتی

تماس صوتی تلگرام فقط ٢۴ ساعت عمر مفید داشت و با همان سرعت و شدتی که آمد با همان سرعت و شدت از میان ما رفت. آمدن تماس تلگرامی‌ چنان موجی از شادی و شعف در جامعه ایجاد کرد که ناظران بی‌طرف خارجی گمان کردند که این اولین‌بار است که مردم ایران با پدیده‌ای به نام تماس تلفنی برخورد می‌کنند.
ناظران و کارشناسان تعداد تماس‌های برقرار‌شده از طریق تماس صوتی تلگرام در یک شب را با تماس‌های تلفنی بین آلمان شرقی و غربی در شب بعد از فروپاشی دیوار برلین مقایسه کرده‌اند.
مردم آن‌قدر به تماس صوتی تلگرام علاقه نشان دادند که اپراتورهای تلفن همراه آرزو کردند که ای کاش این استقبال حتی برای یک شب نصیب آن‌ها می‌شد.
تماس صوتی تلگرام نیامده به خاطره‌ها پیوست تا ما یک نوستالژی دیگر به نوستالژی‌های دورانمان بیفزاییم. بعدها به همدیگر می‌گوییم: «یادته تلگرام تماس صوتی رایگان گذاشته بود به همۀ‌ کس و کار و فامیل و آشنای دور و نزدیک توی همۀ شهرها و کشورهای مختلف یه‌شبه زنگ زدیم و با همه چاق‌سلامتی کردیم؟!».
یا فرزندان نسل‌های بعد به همدیگر می‌گویند:
- تو متولد چه سالی هستی؟
- سال ١٣٩۶.
- هان! همون سالی که تماس صوتی تلگرام برای یه شب راه افتاد و بعدش فیلتر شد!
خلاصه مسئولان تمام سعیشان را کردند که برای ما خاطره‌سازی کنند تا بعدها از این سال یک خاطرۀ خوش به‌یاد داشته باشیم. گفته‌اند: «سالی که نکوست از بهارش پیداست». مثل اینکه مردم و مسئولان دست به دست هم داده‌اند که امسال یکی از سال‌های خاطره‌انگیز زندگی ما باشد.
از آن ثبت‌نام پرشور مردمی‌ برای انتخابات و آمدن آن سه نفر که دو روح‌اند در یک بدن و یکی‌شان درخت است معلوم است که امسال سال خوشی خواهد بود و حداقل لب‌های مردم از خنده بسته نخواهد شد.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی