کد خبر : 73401
/ 21:23
خالی‌کردن شارژ سیم‌کارت با شکل جدید پیامک‌های ارزش افزوده؛

حباب های جیب خالی‌کن

سود حاصل از خدمات ارزش افزوده پیامکی برای اپراتورهای موبایل و شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات محتوایی بسیار زیاد بود و یک باره میزان پیامک‌های پولی به اندازه‌ای اوج گرفت که صبر مشترکان تلفن همراه را لبریز کرد.

حباب های جیب خالی‌کن

افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه و تبدیل شدن آن به ابزاری حیاتی برای زندگی امروز، راه را برای ارائه خدماتی نوین بر بستر این وسیله پرکاربرد فراهم کرد. بنابراین رفته‌رفته شاهد ارائة خدمات ارزش افزودة پیامکی از‌سوی اپراتورهای تلفن همراه بودیم که در واقع از سرویسی پایه، خدماتی با ارزش افزوده فراهم آوردند.

پیامک‌ها (یا مسابقاتی) شامل حل جدول تا پاسخ به سوالاتی بسیار ساده ایجاد شدند که بابت آن‌ها جوایز نفیسی به شرکت‌کنندگان در مسئله اعطا‌ می‌شد.

سود حاصل از خدمات ارزش افزوده پیامکی برای اپراتورهای موبایل و شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات محتوایی بسیار زیاد بود و یک باره میزان پیامک‌های پولی به اندازه‌ای اوج گرفت که صبر مشترکان تلفن همراه را لبریز کرد.

مشترکان روزانه حجم سنگینی از پیامک‌های پولی یا همان ارزش افزوده را دریافت می‌کردند و کافی بود تنها به یکی از آن‌ها پاسخ می‌دادند تا روزانه پولی به حساب تولید‌کنندگان پیامک واریز شود، در نتیجه میزان نارضایتی‌ها از این خدمات که ظاهرا تنها چشم به جیب مشترکان اپراتورهای تلفن همراه دوخته بود، زیاد شد.

 

فعالیتی که غیر‌فعال نمی‌شد

علی‌رغم اینکه در بسیاری از پیامک‌های ارزش افزوده، شیوه غیرفعال‌سازی نیز گفته شده بود اما بسیاری از شیوه‌ها ناکارا بوده و مشترکان مورد بمباران پیامکی، صفر شدن حساب شارژ یا سرریزشدن صورتحساب پایان دوره‌شان قرار می‌گرفتند. در خیلی از موارد نیز پیامک غیر‌فعال‌سازی خود شامل هزینه بود و کاربران برای اینکه در ادامه حسابشان خالی‌تر نشود مجبور به پرداخت باج برای نه گفتن بودند.

از‌این‌رو سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با توجه به افزایش خدمات ارزش افزوده پیامکی در حوزه‌های مختلف و نارضایتی ابراز شده از سوی مردم، روش فعال‌سازی و غیر‌فعال‌سازی خدمات پیامکی در تمامی اپراتورهای تلفن همراه را یکسان کرد.

از ابتدای سال گذشته سامانه پیامکی ۸۰۰ و کد دستوری #۸۰۰* برای این امر اختصاص یافته تا مشترکان از انواع خدمات ارزش افزوده فعال روی سیم‌کارت خود و روش غیر‌فعال‌سازی آن آگاه شوند و درصورت تمایل‌نداشتن به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، بازی و سرگرمی، مسابقه و ارسال اطلاعات و اخبار بتوانند این خدمات را غیرفعال کنند.

این موضوع به نوعی دست شرکت‌های تولید‌کننده محتوای ارزش افزوده را برای ارتکاب به تخلف بست و حتی مانعی شد برای اپراتورهای موبایل که چشم به جیب مشترکان دوخته بودند اما این راه‌حل رگولاتوری هم‌اکنون به شیوه‌ای دیگر دور خورده است.

 

حباب های جیب خالی‌کن

به گزارش فارس به تازگی صدای اعتراض مشترکان یکی از اپراتورهای موبایل از شیوه جدید خورده شدن شارژ سیم‌کارت بلند شده است.

این اپراتور، همان پیامک‌های ارزش افزوده (پولی) که پیش از این به مشترکان زیادی ارسال می‌کرد و موافقت آن‌ها را برای فعال‌سازی جویا می‌شد، اکنون به شیوه دیگری ارسال می‌کند که موجب نارضایتی مجدد مشترکان شده است.

این اپراتور برای فعال‌سازی سرویس‌های مختلف از جمله کارت ویزیت، درخواست فعال‌سازی پیامک‌های ارزش افزوده، استفاده از طرح‌های مختلف سرویس‌های تلفن همراه و...، از طریق پنجره پاپ‌آپ (Popup) عمل می‌کند.

در این شیوه، گوشی آلارم می‌دهد و تا صفحه نمایش را باز می‌کنید، متوجه پنجره این خدمات می‌شوید که زیر آن تنها دو گزینه لغو و تأیید یا Cancel و Ok مشاهده می‌شود.

طبق عادت، بیشتر مشترکان این خدمات را آزاردهنده می‌دانند و سعی می‌کنند در همان ابتدای کار با لغو پیشنهاد، وارد مراحل خسته‌کننده و آزاردهنده بعدی نشوند اما ظرف چند ساعت بعد همان پنجره بار دیگر آلارم می‌دهد.

پیش از این برای ارائه خدمات ارزش افزوده از طریق پیامک، به مشترکان اطلاع‌رسانی می‌شد که چه میزان بابت پیامک‌های روزانه از حساب آن‌ها کسر می‌شود و چطور می‌توانند بسته ارزش افزوده را فعال یا غیرفعال کنند که البته لازمه فعال‌سازی، ارسال پاسخ به همان سرشماره بود اما در پنجره‌های پاپ‌آپ اگر حواستان نباشد و گزینه تأیید را انتخاب کنید، سرویس فعال و پول از حسابتان کسر می‌شود.

هر چند که رویه برخورد با آن‌ها همچون پیامک‌های ارزش افزوده و از طریق همان سامانه ۸۰۰ است. اما این آلارم‌ها رفته‌رفته تبدیل به معضلی می‌شود که مشترکان نمی‌دانند چگونه آن را غیرفعال کنند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه اپراتورهای موبایل، موظف هستند تمامی خدمات ارزش افزوده محتوای پیامکی را صرفاً بین ساعات ۹‌صبح تا ۹‌شب برای مشترکان ارسال کنند اما در هشدارهای پاپ‌آپ این رویه رعایت نمی‌شود و مشترکان وقت و بی‌وقت شاهد ارسال این آلارم‌ها هستند که نیازمند رسیدگی مسئولان است.

انتظار می‌رود سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان متولی برخورد با بی‌قانونی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سریع‌تر از سایرین متوجه رویه‌های غیر‌قانونی شود و درصدد برخورد با متخلفان برآید‌ زیرا وقتی مشترکان و رسانه‌ تخلفی را کشف می‌کنند، قطعا آن زمان حقوق افرادی ضایع شده است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی