کد خبر : 73474
/ 21:41
پژوهشگر حوزه مدیریت شهری مطرح کرد؛

ضرورت توجه به توسعه مشهد به عنوان «شهری دوستدار کودک»

یک پژوهشگر محوزه مدیریت شهری با بیان اینکه باید به سمت توسعه مشهد به عنوان «شهر دوستدار کودک» پیش برویم، گفت: فضاهای بازی مطابق استاندارد در شهر مشهد باید به صورتی طراحی شود که والدین بر کودکان نظارت داشته باشند.

ضرورت توجه به توسعه مشهد به عنوان «شهری دوستدار کودک»

به گزارش شهرآراآنلاین، لیلا جوهری در کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری ضمن ارائه نتایج تحقیق خود با عنوان «ارزیابی پتانسیل‌های شهر مشهد جهت تبدیل شدن به شهر دوستدار کودک»، اظهار کرد: امروزه اغلب بازی‌های کودکان در زندگی شهرنشینی موبایل و بازی‌های رایانه‌ای است که تهدیدی برای سلامت کودکان به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: امروزه این ضرورت وجود دارد که در شهرهای بزرگ فضای شهر مناسب حضور کودکان طراحی شود و در شهر مشهد نیز باید به نقش فضاهای بازی به عنوان حقوق کودکان بیشتر توجه شود.
جوهری بیان کرد: شهر بروکسل به عنوان شهر دوستدار کودک در جهان شناخته می‌شود که این شهر کوچک 37 پارک گل و کودک دارد که می‌تواند الگوی خوبی برای مدیران شهر مشهد به شمار آید.
یک پژوهشگر محوزه مدیریت شهری گفت: متأسفانه در مشهد پارک موضوعی کودک نداریم و استانداردهای فضای بازی هم در برخی مناطق حاشیه شهر ایده‌آل نیست.
جوهری همچنین گفت: بیمارستان‌های تخصصی شهر مشهد نیز در حوزه کودک باید افزایش یابد و کودکان در اتاق بیمارستان تجربه‌ای شبیه حضور در اتاق خانه را داشته باشند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی