کد خبر : 73702
/ 22:02

گل‌های خندان مناظره!

گل‌های خندان مناظره!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / «ولی» در زندگی ما نقش مهمی دارد، در دوران مدرسه ناظم مدام ما را تهدید به «دعوت از ولی» می‌کرد. الان بزرگ‌ترها هم با ولی سر و کار دارند، مثلا در مناظره می‌گویند ما آخر اخلاق، اِند قانون، ماورای مظلومیت، ته آتو داشتن و نگفتن و کلا مخترع حجب و حیا هستیم، بعد با گفتن یک «ولی...» بامسما در انتهای جمله، چاشنی بمب هیدروژنی را آزاد کرده و حریف را به گلوله می‌بندند. در همین راستا برای اینکه ببینیم چه درس‌هایی از مناظرۀ سوم گرفتید، یک امتحان جامع می‌گیریم:

ادبیات: «اکسپورت اورینتد» و «سترون» چیست؟ با رسم شکل توضیح دهید. (5 نمره)

تاریخ و انشا با موضوع: مردم، یادتان هست که ... (1 نمره)

شعر: این شعر را کامل کنید: ما گل‌های خندانیم... (5 نمره)

انضباط: شما این 4سال کجا بودید؟ (2 نمره)

جغرافیا: «طُرقُبه» کجاست؟ (2 نمره)

دینی: آیا وزیر «کاسب» هم حبیب خداست؟ شرح دهید. (2 نمره)

حقوق: آقای... من از شما که کمی حقوق‌ خوانده‌اید تعجب می‌کنم که همین‌طوری می‌گویید... ( 1 نمره)

ریاضی، نجوم و اقتصاد: ویلایی 790متری زمین در جای خوب تهران داریم از قرار متری 3هزار تومان به صورت نقد و اقساط، اگر قیمت پرتقال از قرار کیلویی هفت هزار تومان باشد، محل اختفای پرتقال فروش را با رسم کروکی دقیق مشخص کنید. (2 نمره)

 

فکر کنید شهر خودتان است!

در راستای آغاز تبلیغات انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا از طرف ستون «سرسره» به همۀ ورزشکاران، بازیگران، پروفسورها، جامعۀ داوری، ژنرال‌ها، پزشکان و مختصصان قلب و عروق، سوپری سر محل ما و سایر مختصصان مدیریت شهری توصیه می‌کنیم با توجه به اینکه متأسفانه در سایۀ غفلت مسئولان، کیفیت چسب‌ها خیلی بالا رفته است و همۀ تراکت‌ها و پوستر‌های قدی که به پست‌های برق، ایستگاه‌های اتوبوس، تابلوهای راهنمایی رانندگی، ستون برق و در و دیوار شهر چسبانده می‌شود، خیلی خوب می‌چسبد، به طوری که هزارتا عاقل هم نمی‌توانند از ته چاه بکنند! پس چرا عاقل سنگی اندازد ته چاهی که باز آرد پشیمانی؟

جناب مولوی در همین راستا گفته‌اند: «آمد بهار جان‌ها ای شاخ‌تر به رقص آ» ولی در این بهار جان‌ها، شاخه‌های تر و نازک خیلی اهل حرکات موزون نیستند و ممکن است پیچ و تابی که برای تحمل وزن بنر صدمتری جنابتان با آن همه عناوین سنگین و قلمبه سلمبه می‌خورند، کمرشان را بشکند. خواهشمندیم همۀ نامزدها نه‌تنها کم ببندند، بلکه هرگز نبندند (البته بنر را می‌گوییم‌ها!) فکر کنید در و دیوار شهر خودتان است، وقتی انتخاب شدید و مجبور نبودید کلی وقت بگذارید نمای شهر را به حالت اول برگردانید قدر ما را می‌دانید!

 

تعرفه‌های فوتبالی

این روزها چیزهای عجیب و غریب در فوتبال ما عادی شده است، اصلا اگر چیزی عادی باشد عجیب است، مثلا دو نفر با فوتبالیست مشهور در اتوبان یادگار امام کَل می‌اندازند، ولی طوری با فن کله و شوکر برقی توجیه شده و کل‌شان خوابیده می‌شود که تا یک قرن بعد، از فاصلۀ یک فرسخی هیچ فرد مشهوری رد نشوند.

یا مثلا در قرارداد مهاجم لیگ برتری می‌آید اگر بیش از ۱۰ پاس گل بدهم، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به قرارداد اضافه ‌می‌شود! در همین راستا کارشناسان «سرسره» با هماهنگی اتحادیه‌های صنفی نرخ‌های مصوب زیر را جهت درج در قراردادها ابلاغ می‌کنند:

تیر دروازۀ یک میلیون تومان

هر لایی 200 هزار تومان

هر شادی بعد از گل خلاقانه بستگی به نوع بین هزار تا 1 میلیون تومان

دایو و شیرجه در محوطۀ جریمه منجر به پنالتی 5 میلیون تومان

مورد بالا بدون پنالتی و منجر به کارت زرد 5 میلیون کسر می‌شود

هر گل به خودی 500 میلیون تومان کسر ‌می‌شود! 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی