کد خبر : 73716
/ 21:42

چالش‌های دولت دوازدهم!

چند روز دیگر دولت دوازدهم با رأی مردم انتخاب خواهد شد. به همین خاطر تا دیر نشده، مشکلات پیش روی دولت دوازدهم را با هم بررسی می‌کنیم، مشکلاتی که البته مردم هم می‌توانند در حل آن‌ها به دولت کمک کنند.

چالش‌های دولت دوازدهم!

مهدی محمدی- چند روز دیگر دولت دوازدهم با رأی مردم انتخاب خواهد شد. به همین خاطر تا دیر نشده، مشکلات پیش روی دولت دوازدهم را با هم بررسی می‌کنیم، مشکلاتی که البته مردم هم می‌توانند در حل آن‌ها به دولت کمک کنند.

معده: وجود معده در بدن هشتاد میلیون ایرانی، یکی از مشکلات و چالش‌های پیش‌روی دولت دوازدهم خواهد بود. خالی شدن معده باعث ترشح هورمونی است که به مغز پیغام می‌دهد بدن گرسنه است و به غذا نیاز دارد. این پیغام معده، خود به خود باعث افزایش تقاضا برای اقلام غذایی خواهد بود که درنهایت با زیادشدن تقاضا، گرانی به وجود می‌آید.

انسان‌ها باید به مرحله‌ای از فهم و درک برسند که به جای پرکردن معده با مواد غذایی موجود در بازار، همانند گل‌ها و گیاهان با فرایند فتوسنتز و از طریق نور خورشید برای خودشان غذاسازی کنند تا نرخ خواروبار و مواد خوراکی تغییر نکند.

خودآزاری اشخاص بیکار جویای کار: این قشر از جامعه به جای اینکه تا ساعت یک‌ربع به دوازدۀ ظهر بخوابند و لذت ببرند، دنبال دردسر می‌گردند و می‌خواهند شغلی داشته باشند که لذت خواب را از آن‌ها بگیرد و از ساعت شش و نیم صبح سرکار بروند. بهتر است دولت دوازدهم، به جای ایجاد مراکز کاریابی، مراکز مشاوره و روان‌شناسی برای این قبیل افراد تشکیل دهد و آن‌ها را بفرستد پیش روان‌شناس! خدا شفایشان بدهد.

حرکت وضعی زمین: حرکت وضعی یا همان چرخش زمین به دور خود باعث به‌وجود آمدن روز و شب می‌شود. متأسفانه گردش زمین به دور خودش بدون هماهنگی با دولت و آن‌قدر سریع انجام می‌شود که مشکلات نه‌تنها در عرض صد روز که حتی در ۱۴۶۰روز (چهار سال) هم حل‌نشدنی باقی می‌مانند.

پوشاک مردم: آن اوایل که بشر به کرۀ خاکی قدم گذاشته بود، از برگ گیاهان و درختان به‌عنوان پوشش استفاده می‌کرد. ولی هم‌اکنون انسان‌ها پرتوقع شده‌اند و دوست دارند حداقل درآمدی به اندازه یک دست لباس آبرومند داشته باشند. مردم می‌توانند دوباره به گذشته رجوع کنند، برگ‌های درختان در رنگ‌ها، سایزها و طرح‌های مختلف می‌تواند پاسخ‌گوی تمام سلایق جامعه باشد.

بی‌دقتی در انتخاب محل تولد: بیشتر افراد در انتخاب محل تولد خود، دقت لازم را مبذول نمی‌فرمایند و در خانواده‌های کم‌درآمد یا خانواده‌های متوسط که دستشان به هیچ‌جا بند نیست، متولد می‌شوند. آن‌ها توقع دارند که دولت، اشتباه آن‌ها را جبران کند و به آن‌ها حقوقی هم‌اندازۀ حقوق آقازاده‌هایی که در خانواده‌های خاص به دنیا آمده‌اند، بدهد.

میل به ازدواج در جوانان: میل به ازدواج و از آن مهم‌تر میل به وام ازدواج یکی دیگر از مشکلات دولت دوازدهم خواهد بود. عروس و دامادها هر کسی را به مجلس عروسی خودشان دعوت می‌کنند ولی برای مدیر بانک و کارمندان زیردست او کارت دعوت نمی‌فرستند. جالب اینجاست که شام و شیرینی عروسی را قوم و خویش‌های خودشان میل کرده‌اند، ولی آن‌ها از رئیس بانک توقع دارند به آن‌ها وام بدهد. شما خودتان رئیس بانک باشید، چه‌کار می‌کنید؟

آلودگی هوا: هوای آلوده اگر چه برای ریه‌ها ضرر دارد ولی هزار فایده دارد که رسانه‌ها از آن غفلت کرده‌اند: عدم نیاز به خرید عینک دودی، گرم شدن دمای کره زمین و در پی آن گرم شدن کارتن‌خواب‌ها و گورخواب‌ها، تعطیل شدن مدارس و افزایش اوقات فراغت ناشی از آن، دیده نشدن پلاک خودروها توسط دوربین‌های طرح زوج و فرد به خاطر آلودگی زیاد هوا.

فاصله طبقاتی: مگر رئیس دولت، مدیر ساختمان است که نگران فاصلۀ طبقاتی باشد؟ مردم هم چه توقعاتی دارند؟ 

مرسی، اَه!

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی