کد خبر : 73734
/ 18:52

ما برای وصل‌کردن آمدیم!

«من که وام ۱۰میلیونی دهیاری اختصاص می‌دم برات، یارانۀ قطع شده رو وصل می‌کنم برات، بذارم برم؟»

ما برای وصل‌کردن آمدیم!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / «من که وام ۱۰میلیونی دهیاری اختصاص می‌دم برات، یارانۀ قطع شده رو وصل می‌کنم برات، بذارم برم؟» از شما چه پنهان این روزهای آخر دولت که همه به فکر دهک‌های پایین هستند، عده‌ای به فکر دهک‌های رو به بالا هم افتاده‌اند، بدین صورت که پیامک داده شده با این مضمون: «آخ آخ آخ، دیدی چی شد؟ شما اشتباهی از یارانه‌ها حذف شده بودی، اعتراض شما قبول شد و یارانه‌ات وصل شد!» حالا اینکه اقشار دهک بالا هر چه فکر می‌کنند، یادشان نمی‌آید کی اعتراض کرده‌اند، مشکل خودشان است. جا دارد تشکری بکنیم از:

قطع‌کن‌ها: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌ رضوی که گفته‌اند: «وزارت کار تنها متولی حذف یارانۀ افراد متمکن است، وصل یارانه با ما نیست.».

وصل‌کن‌‌ها: سازمان هدفمندی یارانه‌ها که « برای وصل کردن آمده، نی برای فصل کردن آمده» و این دم آخری به صورت خودجوش «یارانه وصل کن» شده است.

پوپولیست‌ها: که باید فرهنگستان زبان فارسی به جای واژه نامأنوس «پوپولیست» برای رقیبان و طرف‌داران افزایش یارانه‌ها، از واژۀ معادل «پول تپل هست» برای خودی‌ها رونمایی کند.

   ..........................................

 

خوشحالی اکوسیستم

اگر در سواحل نیلگون خلیج فارس آفتاب گرفته بودید و ناگهان در دوردست کوه یخی دیدید که در آب حرکت می‌کند، تعجب نکنید! چون امارات قصد دارد دو کوه یخی را از قطب جنوب به سواحل خود بکشاند تا مشکل آب آشامیدنی خود را حل کند. در همین راستا پیشنهاد می‌کنیم:

دوستان اماراتی که خاک حاصلخیز را از ایران و یخ را از قطب جنوب وارد می‌کنند، یک مقدار هوای خنک از کلاردشت، جنگل از آمازون و رودخانه هم از اروپا وارد کنند که کم و کسری نباشد.

اصلا چه کاریه این همه زحمت به خودشان می‌دهند؟ بروند یک نقطۀ دیگر از زمین یا فضا زندگی کنند و باعث خوشحالی کل اکوسیستم زمین شوند!

مسئولان محیط زیست که سخت مشغول «تماشاچی بودن» در بحث ریزگردها هستند، به «بادهای ریزگردآور» که از سمت کشورهای عربی می‌آیند، یک سفارشی بکنند اگر زحمتشان نیست سر راه از روی کوه یخی هم رد شوند که لااقل یه‌کم خنک بشویم!

   ..........................................

 

باج‌گیری‌های مدرن

راهزن‌ها و گردنه‌بگیرها اخیراً خودشان را به نسخۀ ۲۰۱۷ به روزرسانی کرده‌اند و به جای اینکه سر گردنه را بگیرند، روی فایل‌های رایانۀ شما می‌نشینند و باج می‌خواهند! پلیس فتا هشدار داده: «باج‌افزار wannacrypt داده‌ها را رمز کرده و سپس درخواست ۳۰۰دلار در قبال رمزگشایی آن می‌کند. اگر تا ۳روز پرداخت نشود دوبرابر شده و اگر تا ۷روز پرداخت نشود، داده‌ها حذف خواهند شد!» در همین راستا کارشناسان باج‌گیری سرسره، موارد زیر را نیز پیش‌بینی می‌کنند:

باج‌گیری تلگرامی: ناگهان تلگرام شما قفل شود و پیغام داده شود اگر تا نیم‌ساعت دیگر پول ندهید، برای همه مخاطبان گوشی شما استیکرهای ناجور ارسال می‌شود و در نیم‌ساعت بعدی همۀ چت‌ها برای همسرتان ارسال می‌شود، خود دانید!

باج‌گیری گوگلی: گوگل به شما پیام می‌دهد اگر تا یک ساعت دیگر پول ندهید، تمام کلماتی که از بدو تولد تا امروز در گوگل جستجو کرده‌اید را منتشر می‌کند! مرحلۀ بعد عکس‌ها و دست آخر تحقیق‌های دوران تحصیل و مخصوصاً «تز دکتری» را هم که کپی‌پیست کرده‌اید، با ذکر منبع منتشر می‌کند!

با‌ج گیری GPS: وقتی در حال مسیریابی با استفاده از GPS هستید، نرم‌افزار شما را به بیابانی لم‌یزرع هدایت می‌کند و بعد اعلام می‌کند پول بدهید تا راه خروج را نشان دهم! اگر همکاری نکنید هم نقطۀ دقیق محلی که هستید را برای لاشخورها می‌فرستد!

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی