کد خبر : 73773
/ 21:44

بیانیۀ جامعۀ حمایت از اختلاس‌گران!

ملت شریف ایران، نیک می‌دانیم این پول‌ها خوردن ندارد، ولی به عشق شما اختلاس کرده و می‌خوریم تا شما با شکم خالی، شب راحت بخوابید.

بیانیۀ جامعۀ حمایت از اختلاس‌گران!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / پیرو حرکات مشکوک شب انتخاباتی، تصویر خانمی باشخصیت و منشوری در همایش طرف‌داران یکی از نامزدها در مصلای تهران در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد که روی کارتن پاره‌ای نوشته: «حاضرم روسری‌ام را جلو بکشم، اما اختلاس نباشد!» 

ما در ستون سرسره ضمن تقبیح، تنبیه و تکذیب این‌گونه حرکات، بیانیۀ جامعۀ حمایت از اختلاس‌گران عزیز را که برای ستون سرسره ارسال شده، منتشر می‌کنیم:

«ملت شریف ایران، نیک می‌دانیم این پول‌ها خوردن ندارد، ولی به عشق شما اختلاس کرده و می‌خوریم تا شما با شکم خالی، شب راحت بخوابید و از یارانۀ چهل و پنج هزار تومانی خود لذت ببرید. ریسک چاقی، کلسترول بالا، دیابت و سینه پهلو به دلیل خارج شدن از جکوزی و نشستن جلوی کولر گازی را به جان می‌خریم، اما کیست که قدر بداند؟ ما تک‌خوری نمی‌کنیم، مثل «ب.ز» ها نیستیم که نم پس ندهیم و تابلو شویم. باندبازی کرده و با شب‌خوابی‌ها و روزبیداری‌های فراوان اموال شما را کان‌لم‌یکن ‌می‌کنیم.

در پایان از طرف همۀ همکاران خود در ستادهای معوقات بانکی، صندوق‌ ذخیره‌خالی‌کن‌های بافرهنگ، صنف نجومی‌بگیرهای مقیم مرکز، دختران و بستگان وارداتچی‌های مظلوم، حلقۀ‌ داداشی و رانت‌‌دارهای بی‌سرپرست و انجمن تز دکتری‌های تقلبی از شما می‌خواهیم روز جمعه به هواداران ما رأی دهید و بار دیگر نشان دهید که هنوز هم می‌توانید چشم‌هایتان را بشویید و جور دیگری ببینید!

  

پدر افتتاح‌های نمایشی ایران

در طول تاریخ «یادگاری» به شکل‌های گوناگونی به جا گذاشته می‌شده است. زمان قدیم یکسری یادگاری‌ها با نوشتن اسم روی نیمکت، درخت، در سرویس بهداشتی و در و دیوار ابنیۀ تاریخی انجام می‌شد. 

بعدها با ورود تلفن‌های همراه هوشمند، نسل جدید یادگاری‌ها به بازار آمد که شامل سلفی‌گرفتن همه ساعته، همه‌جایی و با همه از همۀ زوایا، از سوراخ دماغ گرفته تا قوزک پا می‌شد. این روزها هم بازار یادگاری مسئولان داغ داغ است و جناب آخوندی از «تمبر یادبود عباس آخوندی» رونمایی کردند! برای اینکه ایشان بیشتر ثبت در تاریخ شوند، پیشنهاد می‌کنیم:

تندیسی با عنوان «مزخرف و خشمگین» از ایشان مقابل همۀ واحدهای مسکن مهر نصب شود.

در افتتاحیۀ المپیک بعدی از ایشان دعوت شود تا با پرتاب یک میکروفن به آسمان، مسابقات پرتاپ وزنه را شروع کنند.

در مراسم چهره‌های ماندگار از ایشان به عنوان «پدر افتتاح‌های نمایشی» ایران و بنیان‌گذار اولین راه‌آهن بدون ایستگاه در دنیا تقدیر شود.

 

صندوق ذخیرۀ گوسفندی

برعکس مسئولان که در بیشتر امور به شیوۀ «دست روی دست گذاشتن» اعتقاد دارند، برخی از عرضه‌کنندگان مواد غذایی در ماه مبارک رمضان به شیوۀ «قیمت روی قیمت گذاشتن» اعتقاد دارند تا با کوچک کردن سفره، باعث کم‌خوراک‌شدن مردم و رسیدگی بیشتر به امور معنوی شوند که جای بسی تقدیر و تشکر دارد. در همین راستا گوسفندان نیز «قصاب‌گریز» شده و تن به ساطور نمی‌دهند! به طوری که رئیس اتحادیۀ گوشت گوسفندی علت افزایش‌‌های اخیر قیمت گوشت را «بارش‌های مناسب» اعلام کرده که سبب رویش مراتع و کاهش انگیزۀ دامداران برای عرضۀ دام زنده به میادین شده است. پیشنهاد می‌کنیم:

مردم هنگام دعا برای باران مراقب عواقب آن باشند و به اندازۀ جیبشان طلب باران کنند.

چند گوسفند کمر باریک را بفرستند تا با ناز و کرشمه از جلوی گله عبور کنند تا گوسفندان به خودشان بیایند و از این همه خوردن دست بکشند و بروند سراغ لاغری و ورزش. این‌جوری انگیزۀ دامداران برای عرضۀ سریع‌تر به میادین زیاد می‌شود.

با این روند افزایش قیمت، بانک‌ مرکزی به جای ذخیرۀ طلا و ارز، «صندوق ذخیرۀ گوسفندی» ایجاد کند که قیمتش ساعت می‌زند و آن‌ها را رها کند که همین‌جور بچرند و پروارتر شوند و پشتوانۀ اقتصاد کشور باشند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی