• خانه
  • خبرهای سایت
  • مردم پیروز شدند
کد خبر : 73799
/ 02:27
با نقش آفرینی گسترده اقشار مختلف در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری و ثبت مشارکت بالای ٧٠ درصد ؛

مردم پیروز شدند

روز گذشته مردم کشورمان با حضور گسترده در انتخابات دوازدهمین دورۀ ریاست‌جمهوری و پنجمین دورۀ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حماسۀ دیگری آفریدند.

مردم پیروز شدند

حضور پرشور مردم که تا ساعات پایانی شب ادامه داشت مبین این پیروزی ملی بود. ٨ صبح روز جمعه، با دستور وزیر کشور در محل ستاد انتخابات این وزارتخانه، دوازدهمین دورۀ انتخابات ریاست‌جمهوری، پنجمین دورۀ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهمین دورۀ انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی آغاز شد.در ساعات اولیۀ این حماسۀ ملی، مقام معظم رهبری با حضور در پای صندوق سیار در حسینیۀ امام‌خمینی رأی خود را به صندوق ریختند.

رهبر معظم انقلاب پس از شرکت در انتخابات تأکید کردند: «اولا خدای متعال را بر نعمت مردم‌سالاری و انتخابات و حضور مردم سپاس‌گزاری می‌کنم. این نعمت بزرگی است.». ایشان تصریح کردند: «بحمدا... مردم ما هم شکرگزار این نعمت هستند چون می‌بینید که شرکت می‌کنند.».حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با ابراز اینکه «توصیۀ من این است که مردم هرچه بیشتر شرکت کنند.» خاطرنشان کردند: «مردم هرچه‌زودتر پای صندوق‌ها بیایند. معتقدم کار نیک را بایستی در اول وقت آن انجام داد و تأخیر نباید انداخت و معتقدم انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار مهم است.

سرنوشت کشور دست آحاد مردم است که رئیس قوۀ مجریه را انتخاب می‌کنند. به اهمیت این کار توجه کنند.». ایشان در ادامه اظهار داشتند: «انتخابات شوراهای شهر و روستا هم مهم است زیرا کسانی انتخاب می‌شوند که خدمات شهری و روستایی را یعنی مسائل روزمرۀ مردم را در اختیار دارند.».مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه «مردم با شناخت شرکت کنند و این توصیۀ من به آحاد مردم است.» گفتند: «از شما برادر عزیزمان و مسئولان صداوسیما هم تشکر می‌کنم که زحمت‌ می‌کشید و از حضرات خبرنگار هم تشکر می‌کنم که مسئول انجام کار مهم خبررسانی هستند.».

﷯ 

روز یأس دشمن از یاوه‌گویی خواهد آمد

پیش از این نیز مقام معظم رهبری در دیدار هزاران نفر از مردم استان‌های قزوین، زنجان و سمنان، در سخنان مهمی، با تأکید بر اینکه در روز جمعه با رأی مردم، در نهایت یک نفر از میان نامزدها انتخاب خواهد شد، خاطرنشان کردند: من معتقد به برنده و بازنده در انتخابات نیستم زیرا هر کس رأی بیاورد، برنده‌ی اصلیِ انتخابات، نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران هستند.».رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اگر فعالیت‌های انتخابات با هدف رضایت الهی باشد خداوند به آن‌ها برکت خواهد داد و آنچه به نفع ملت ایران است پیش خواهد آمد افزوده بودند: «همه موظف به پایبندی به قانون و رعایت انضباط قانونی و عمل به آن هستند.».حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای گفته بودند: «نظام اسلامی در طول نزدیک به چهار دهه، به‌ رغم دوره‌های مختلف و شرایط گوناگون دنیا و منطقه و همچنین برخی عملکردهای احیاناً نامناسب یا غیرجامع مسئولان، به پیش رفته و حرکت عظیم جمهوری اسلامی و حضور مردم کار خود را کرده است.». ایشان تأکید کرده بودند: «این پیشرفت روزبه‌روز ادامه خواهد یافت و جمهوری اسلامی آن روزی را خواهد دید که دشمنان مأیوس شوند.».

﷯ 

پیروزی بزرگ ملت ایران

همچنین آیت‌ا... آملی لاریجانی، رئیس قوۀ قضائیه، پس از انداختن رأی خود به صندوق، در جمع خبرنگاران تصریح کرد: «فارغ از نتیجه، مسلماً پیروز واقعی این انتخابات ملت بزرگ ایران است که، با حضور خود، هم‌بستگی، اتحاد و حمایت از نظام را نشان می‌دهند و، ضمن خنثی ساختن توطئه‌های دشمنان در منطقه و جهان، سطح اقتدار و امنیت ملی را ارتقا می‌بخشند.».دکتر علی لاریجانی، رئیس قوۀ مقننه، که به استان قم سفر کرده است، پس از بازدید از ستاد انتخابات استان قم، در برنامۀ زندۀ تلویزیونی شبکۀ استانی قم، با قدردانی از عوامل اجرایی انتخابات، با بیان اینکه انتخابات پشتوانه‌ای برای ملت است، تصریح کرد: «انتخابات در کشور ما یک رکن است که در تصمیم‌سازی کشور مؤثر است. البته امروز انتخابات‌های متنوعی برگزار خواهد شد که هرکدام به نوبۀ خود اهمیت دارد.».

﷯ 

اثبات حاکمیت ملی با صف‌های طولانی

همچنین حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، با حضور در حسینیۀ ارشاد، رأی خود را به صندوق انداخت. وی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «یکی از آورده‌‌ها و آثار نظام جمهوری اسلامی حاکمیت ملی است و این حاکمیت را حضور مردم در شهرها و روستاها و در صفوف طولانی صندوق‌های رأی به اثبات می‌رساند.». وی گفت: «مردم همیشه احساس تکلیف می‌کنند و با حضور پای صندوق‌های رأی سرنوشت خود و فرزندانشان و حتی سرنوشت نسل‌های آینده را تعیین می‌کنند.». روحانی با بیان اینکه این انتخابات برای تأثیرگذاری کشورمان در منطقه و جهان است ادامه داد: «هر نامزدی که انتخاب می‌شود باید به او کمک کرد تا این مسئولیت را به سرانجام برساند و هر کسی که انتخاب می‌شود باید از فردا با وحدت، نشاط و شادی به او کمک کنیم.».

﷯ 

هر نتیجه‌ای حاصل شد آن نتیجه را بپذیریم

سید مصطفی هاشمی‌طبا، دیگر نامزد ریاست‌جمهوری، نیز که به یک مدرسه برای رأی دادن رفته بود، پس از انداختن رأی خود در صندوق، تأکید کرد: «من بر سر مواضع خود هستم ولو اینکه حتی یک رأی هم نیاورم. من با ایدۀ مشخصی آمدم و آن را مطرح کردم و انصراف به معنی انصراف از عقایدم است.».

در سوی دیگر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی مسجد ارشاد شهر ری را برای رأی دادن انتخاب کرد.

رئیسی به همراه همسرش برای شرکت در انتخابات در این مسجد حاضر شد و، پس از انداختن رأی خود در صندوق، با بیان اینکه در کشور ما محور همه‌چیز قانون است، بر اجرای کامل قانون به عنوان سازوکار رسمی تأکید کرد. وی گفت: «حق‌الناس جلوه‌ای از قانون‌مداری است که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید فرمودند.».رئیسی با بیان اینکه رأی‌گیری در کشور ما سازوکاری اطمینان‌بخش و قانونی است افزود: «همه باید آرای مردم را امانتی الهی بدانیم و هر نتیجه‌ای حاصل شد آن نتیجه را بپذیریم.». سیدمصطفی آقامیرسلیم، دیگر نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، نیز، پس از انداختن رأی خود به صندوق، ارزیابی‌اش از حضور مردم در این دورۀ انتخابات را چنین ارزیابی کرد: «الحمدلله حضور مردم بسیار پر شور و شوق و دل‌گرمی بود، حضوری بسیار خوب که ان‌شاءا... نتیجۀ مطلوب نیز داشته باشد.».

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی