کد خبر : 73883
/ 20:49

گسل ها را بیرون بکشیم!

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، مشهد دوتا گسل دارد که دست به ویبرۀ خوبی دارند و لرزش توی کمر این گسل‌ها لحظه‌ای خشک نمی‌شود.

گسل ها را بیرون بکشیم!

نویسنده: مهدی محمدی

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، مشهد دوتا گسل دارد که دست به ویبرۀ خوبی دارند و لرزش توی کمر این گسل‌ها لحظه‌ای خشک نمی‌شود. برخی منتقدان می‌پرسند که چرا باوجود قدمت زیــاد ایـن گسل‌ها، مسئولان حوزۀ شهرسازی هیچ توجهی به این موضوع نکرده‌اند و اجازۀ ساخت وساز بر روی گسل‌ها را داده‌اند؟ کارشناسان همیشه در صحنۀ سرسره پاسخ می‌دهند:

دلیل اول: گسل، یک فعالیت زیرزمینی است، پس نیروی انتظامی مسئول برخورد با فعالیت‌های زیرزمینی است، به بقیۀ حوزه‌ها ربطی ندارد.

دلیل دوم: ما در برخی استانداردهای کیفیتی داریم به ژاپن می‌رسیم. ژاپن هم سرزمین پُرگسلی است، مشهد هم همین‌طور است. ژاپنی‌ها به زلزله توجهی نمی‌کنند و برایشان طبیعی شده است، ما هم مثل کاکرو و سوباسا و سایر ژاپنی‌ها به زلزله توجه نمی‌کنیم، تنها فرقی هم که از لحاظ ساخت‌وساز و معماری با آن‌ها داریم، این است که در ساختمان‌های آنجا با کنترل تلویزیون یک واحد آپارتمانی، نمی‌توان کانال تلویزیون واحد همسایه را عوض کرد.

دلیل سوم: ما می‌توانیم همان‌طور که از زیرزمین سنگ‌های قیمتی می‌کشیم بیرون، این گسل‌ها را هم بکشیم بیرون و آن‌ها را به کشورهای خارجی صادر کنیم. حتماً که نباید صادرات نفتی داشته باشیم.

   ..........................................

 

حالا که صحبت از صادرات نفتی شد، بیایید و این مقالۀ علمی و پژوهشی عربی در مورد نفت را بخوانید. این مقاله در دو روزنامۀ الصباح و النهار و همچنین در هفته‌نامۀ «راستی امشب شام چی داریم؟ » چاپ شده است.

چکیده: دنیای امروز تا حد زیادی به نفت وابسته است. هواپیماها، کشتی‎ها، قطارها و خودروها، آل سعودها، آل‌نهیان‌ها و آل‌خلیفه‌ها بدون فرآورده‎های نفتی قادر به حرکت کردن نیستند. انسان‌ها برای کارهای روزمرۀ خود ناچار به استفاده از فرآورده‌های نفتی هستند. دوتا از این انسان‌ها به نام‌های دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ چند روز پیش یک تُک پا به عربستان آمدند. در این پژوهش به خواص و ویژگی‌های نفت پرداخته می‌شود.

کلید واژه‌ها: آل‌سعود، ال کلاسیکو، ال پاچینو، اَلنَفت، ملک سلمان، گشاد تنبان، دیدار گرم شاه سعودی و ترامپ، دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید، خرید سامانۀ گران‌قیمت نظامی توسط عربستان، شیر نفت عربستان تا ته باز شد، تقبل الترامپ اعمالکم. عربستان و حقوق بشر؟! زرشک!

پاک‌کنندگی نفت: برای پاک‌کردن رنگ، با استفاده از نفت خام و پنبه، می‌توان لکه را پاک کرد. همچنین نفت برای پاک کردن خون خیلی مؤثر است، مثلا حاکمان سعودی وقتی دستشان به خون کودکان یمنی آلوده می‌شود، با استفاده از نفت خام کاملا آثار خون را از روی دست خود از بین می‌برند، البته در این روش اول باید نفت فروخته شود و سپس با دادن پول آن به سازمان ملل، کوچک‌ترین اثری از این خون روی دست باقی نمی‌ماند.

یادآوری: پارسال عربستان تهدید کرده بود که اگر اسم این کشور در لیست سیاه کشورهای متجاوز باشد، صدها میلیون اعتباراتش را از سازمان ملل بیرون می‌کشد.

نفت به عنوان دارو: نفت می‌تواند مفاصل گردن را تقویت کند و انسان به‌راحتی بتواند سرش را خم کند. چند سال پیش اوباما برای دریافت نشان از پادشاه عربستان گردنش را مقابل او خم کرد که باعث انتقاد ترامپ شد. ترامپ در توئیترش نوشت: «آیا واقعاً ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که گردنش را در مقابل شاه عربستان خم کند؟» اما حالا که ترامپ خودش به عربستان رفته است، همان کاری را کرده است که خود منتقدش بود و برای دریافت نشان سعودی گردنش را خم کرده است، واقعاً که نفت چقدر بدن، مخصوصاً مهره‌های گردن را انعطاف‌پذیر می‌کند.

کاربرد بشکۀ نفت به جای صندوق رأی: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها که این قدر دارند جوش دموکراسی می‌زنند، در مقابل عربستان، دچار زبان موش‌خوردگی شده‌اند، به نظر می‌آید که هر چاه نفت عربستان، کار یک شعبۀ اخذ رأی را به تنهایی انجام می‌دهد.

بوی زیاد نفت: تمام انسان‌ها دارای دستگاه بویایی هستند. اما گویا انسان‌های ساکن کشورهایی همانند انگلیس و آمریکا، حس بویایی قوی‌تری نسبت به ساکنین سایر نقاط کره زمین دارند. تاریخ نشان داده است که اندام حس بویایی آن‌ها بوی نفت را از چند هزار کیلومتر دورتر تشخیص می‌دهد و باعث می‌شود آن‌ها چند لحظه بعد در محل حاضر ‌شوند.

روش‌های به دست آوردن نفت: الان مثل قدیم نیست که زیر سران کشورهای عربی آجر می‌گذاشتند تا نفتشان را ببرند. الان به جای آجر، از سامانه‌های نظامی استفاده می‌کنند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی