کد خبر : 74228
/ 21:45

اگر خوردی و مُردی، پای خودت!

رئیس هیئت‌مدیرۀ اتحادیۀ مرغ تخم‌گذار استان تهران از آزاد شدن استفاده از خمیر‌مرغ در سوسیس و کالباس بعد از ۳سال‌و‌نیم کشمکش بین دستگاه‌های مسئول خبر داد. نظر شما در‌این‌باره چیست؟

اگر خوردی و مُردی، پای خودت!

نویسنده: مهدی محمدی

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / رئیس هیئت‌مدیرۀ اتحادیۀ مرغ تخم‌گذار استان تهران از آزاد شدن استفاده از خمیر‌مرغ در سوسیس و کالباس بعد از ۳سال‌و‌نیم کشمکش بین دستگاه‌های مسئول خبر داد. نظر شما در‌این‌باره چیست؟

الف. پس این ۳‌سال‌و‌نیمی که از خمیر مرغ در تولید سوسیس و کالباس استفاده نمی‌شد سوسیس و کالباس‌ها را از چه چیزی تولید می‌کردند؟! تحمل شنیدنش را داریم! آیا جدی جدی گربه؟!

ب. پس این ۳سال‌و‌نیمی که از خمیر مرغ در تولید سوسیس و کالباس استفاده نمی‌شد از خمیر مرغ برای تولید چه چیزی استفاده می‌شد؟! تحمل شنیدنش را داریم! آیا پاستیل میوه‌ای؟! آیا پیتزا و 

لازانیا؟!

ج. البته معاون وزیر بهداشت در‌‌این‌باره توضیحاتی داد و گفت: «جداسازی گوشت مرغ به‌روش مکانیکی باید در واحد تولیدی سوسیس و کالباس انجام شود؛ یعنی نمی‌شود خمیرمرغ در جای دیگری تولید شود و به واحد سوسیس کالباسی حمل شود.» و کلی با این جمله خیال ما را بابت سلامت سوسیس و کالباس‌هایی که تولید خواهد شد راحت کرد!

د. معاون وزیر بهداشت همچنین گفت: «تمام واحدهای تولیدی برای بسته‌بندی سوسیس و کالباس حاوی خمیر مرغ باید از پوشش رنگی متمایز به‌رنگ زرد استفاده کنند و عبارت «حاوی خمیر مرغ» در نشانه‌گذاری این نوع فرآورده‌ها درج شود.». اصلا از نظر ما بهتر است هر‌کس از هر ماده‌ای خواست برای تولید محصولات غذایی‌اش استفاده کند و صرفاً روی کالای مربوطه درج کند: «اگر خوردی و مُردی، پای خودت!» و یا یک علامت بزند که: 

«خطر مرگ!».

................................................

 

سخن‌گوی وزارت بهداشت گفت: «نیمی از مراجعۀ مردم به متخصصان ضرورت ندارد.». نظر شما در‌این‌باره چیست؟

الف. همه‌اش تقصیر همین طرح تحول بهداشت است. اگر هزینه‌های درمان این‌همه پایین نمی‌آمد، مردم هم الکی خودشان را به مریضی نمی‌زدند و وقت باارزش دکترها را نمی‌گرفتند!

ب. پیشنهاد می‌شود، اگر کسی الکی پیش دکتر متخصصی رفت و دکتر متوجه تمارض وی شد، دو سه تا آمپول به وی بدهد تا بدون بی‌حسی آن را تزریق کند! وقتی در فوتبال هم تمارض جریمه دارد و فرد خاطی اخطار می‌گیرد چرا در دیگرعرصه‌های زندگی تمارض جریمه نداشته باشد؟!

ج. اصولا مردم ما همواره نشان داده‌اند که بسیار نگران سلامتی‌شان هستند، مثلا در مصرف نکردن نمک و شکر و نوشابه و ... گرفته تا استعمال نکردن سیگار و قلیان و امثالهم؛ پس در نتیجه شنیدن این خبر که نیمی از مردم وسواس بیخود درمورد سلامتی‌شان دارند و الکی به متخصصان مراجعه می‌کنند چندان هم عجیب نیست!

د. آقای سخن‌گو در ادامه گفته‌ است: «این مراجعات غیرضروری هزینۀ زیادی به سیستم بهداشتی و درمانی وارد می‌کند.». بعد ما می‌مانیم که چطور است مردم این‌همه پول می‌دهند و در کسری از ثانیه ویزیت می‌شوند و آن‌موقع سیستم بهداشت هزینۀ زیادی برایش ایجاد می‌شود!

................................................

 

نظر شما دربارۀ اینکه به‌تازگی برخی محققان گفته‌اند: «استفاده از سنگ‌پا در حمام برای رفع سردرد مفید است.» چیست؟

الف. این مورد نشان می‌دهد که همان‌طور‌که اندیشمندی هم گفته بود که، اگر یک پروانه روی کرۀ‌مریخ پر بزند، روی کرۀ مشتری طوفان می‌شود و مدعی بود همه‌چیز به همه‌چیز ربط دارد گویا واقعاً همه‌چیز به همه‌چیز ربط دارد، حتی اگر ربطی به‌هم نداشته باشند!

ب. وقتی قبول می‌کنید استفاده از سنگ‌پا باعث می‌شود سردرد نشوید پس قبول کنید که افتادن لنگر کشتی بر روی کابل‌های اینترنت منجر به قطع شدن و یا کاهش سرعت آن می‌شود.

ج. امروز استادم از من پرسید «چرا امتحانت را این‌همه ضعیف داده‌ای؟». به او گفتم: «به‌خاطر اینکه تیم والیبالمان به لهستان باخت.». بعد که دیدم تعجب کرد رابطۀ بین سردرد و استفاده از سنگ‌پا را برایش توضیح دادم و او در پاسخ گفت: «تا‌به‌حال این‌طوری قانع نشده بودم!».

د. حالا تازه متوجه می‌شویم وقتی مسئولان می‌گفتند دلیل تورم و گرانی‌ها بزرگ شدن سوراخ لایۀ ازون بوده چندان بی‌راه نمی‌گفته‌اند، زیرا گویا همه‌چیز به همه‌چیز ربط دارد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی