کد خبر : 74262
/ 22:06
آقای استاندار برای هزار کامیون متوقف‌شده در مرز و هزار کامیون در راه تدبیر کنید؛

صف توقف کامیون‌ها از دوغارون تا تایباد

توقف هزار کامیون ترانزیتی در مرز دوغارون خراسان‌ رضوی که به اذعان سیادت، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان، اکنون این صف از مرز دوغارون تا تایباد کشیده شده است...

صف توقف کامیون‌ها از دوغارون تا تایباد

خبرنگار: الهام مهدیزاده

به گزارش شهرآرا آنلاین / توقف هزار کامیون ترانزیتی در مرز دوغارون خراسان‌ رضوی که به اذعان سیادت، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان، اکنون این صف از مرز دوغارون تا تایباد کشیده شده است و، اگر فکری عاجل برای این کامیون‌ها و تسریع در ترخیص آن‌ها صورت نگیرد، جدا از بحران در مرز، فرصت کسب سهم ۳میلیارد‌دلاری پاکستان از محل ترانزیت کالا به افغانستان نیز از دست ایران می‌رود.

البته توقف بیش از هزار کامیون در مرز ایران و افغانستان تنها به همین تعداد کامیون ختم نمی‌شود و، آن‌گونه که محمود سیادت در گفتگو با خبرنگار شهرآرا اظهار داشت، تعداد هزار کامیون دیگر نیز در بندرعباس، با توجه مشکلات شکل‌گرفته در مرز دوغارون، در انتظار ترخیص و حرکت به سمت استان خراسان‌ رضوی هستند.

 

توقف هزار کامیون در بندرعباس برای حرکت خراسان

اما رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان علت این توقف طولانی و گستردۀ کامیون‌ها در مرز دوغارون را به دلیل مشکلات سیاسی افغانستان با پاکستان برشمرد و تصریح کرد: «همین مشکلات و نیز علاقۀ تجار افغانستان به تردد از مسیر ایران سبب شده است که اکنون کالاهای آنان از مسیر بندرعباس به سمت خراسان‌ رضوی و مرز دوغارون حمل شود تا از این مسیر وارد افغانستان شود.».

 

فرصت گرفتن سهم ۳ میلیارد دلاری پاکستان از ترانزیت

سیادت ادامه داد: «شرایط کنونی فرصتی را ایجاد کرده است که سهم ۳میلیارددلاری پاکستان از محل ترانزیت کالاهای افغانستان را کسب کنیم اما همکاری دستگاه‌های مسئول در ترخیص کالا و نیز مشکلات زیرساختی دوغارون سبب شکل‌گیری این توقف و فرصت‌سوزی برای ایران شده است.». وی افزود: «جدا از این تعداد کامیون که در مرز ایران و افغانستان متوقف است، در حدود هزار کامیون دیگر نیز در بندرعباس متوقف شده است تا، در صورت اتمام کار و ترخیص این کامیون‌ها در مرز، به سمت خراسان‌ رضوی حرکت کنند.».

 

از آسیب بار تا پشیمانی برای ترانزیت از ایران

رئیس اتاق بازرگانی ایران و افغانستان در ادامه تراکم در مرز و بندرعباس را از جملۀ علل پیشیمانی تجار افغانستانی برای انتخاب مسیر ایران برای ترانزیت کالا برشمرد و افزود: «در حال حاضر و به دلیل تراکم بار در مرز دوغارون و بندرعباس و طولانی شدن توقف‌ها، کرایۀ کامیون دو‌برابر زمان عادی شده است و، علاوه‌بر آن، زمان ترانزیت کالا از طریق ایران به یک ماه افزایش یافته است که همین مسئله آسیبی جدی به محمولۀ ترانزیتی وارد می‌کند.». وی در ادامه به نزدیکی عید فطر اشاره داشت که به گفتۀ او، با تعطیلی چهار‌روزۀ افغانستان برای عید فطر، تعداد کامیون‌هایی که اکنون در مرز دوغارون متوقف هستند بیش از تعدادِ حال خواهد شد و در این میان انتظاری که از مسئولان استان وجود داشت اتخاذ تدابیری قبل از شکل گیری چنین بحرانی در مرز بود.

 

آقای استاندار برای ترانزیت استان کاری کنید

سیادت در ادامه با اشاره به آنکه بیش از ۵۰ درصد صادرات خراسان‌ رضوی به افغانستان محدود شده است تصریح کرد: «از آقای استاندار درخواست داریم برای موضوع ترانزیت به افغانستان تدبیر کنند و با قرار دادن ناظر هماهنگ‌کننده‌ای در مرز دوغارون مشکلات فعلی برای ترخیص کالا که با ناهماهنگی دستگاه‌های فعال در مرز قوت گرفته است برطرف شود.». رئیس اتاق بازرگانی ایران و افغانستان همچنین، با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه‌ها، به این موضوع اشاره داشت که در برخی از روزها نخستین کامیون ساعت۱۱ صبح ترخیص می‌شود که در شرایط کنونی و با توجه به تعداد زیاد کامیون‌ها یا باید کارمندان افزایش یابند و یا زمان فعالیت آنان حداقل از ۶ صبح شروع شود. در همین زمینه، روز گذشته نشست خبری اعضای کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی مشهد پیرامون توقف کامیون‌ها در گمرک دوغارون برگزار شد.

قندچی، دبیر و نایب‌رئیس اتحادیۀ کارگزاران امور گمرکی استان، اظهار داشت: «مدتی است به لحاظ مسائل سیاسی موجود در پاکستان حجم بار ارسالی به صورت ترانزیت زیاد شده است که در این ارتباط، با توجه حجم کالاهای ترانزیتی استان خراسان‌ رضوی به افغانستان و نیز افزوده شدن این تعداد کامیون ترانزیتی، مشکلاتی در خروج و ورود کامیون‌ها ایجاد شده است.». نایب‌رئیس اتحادیۀ کارگزاران امور گمرکی استان ادامه داد: «نگرانی ما بیشتر از این جهت است که، با توجه به تعطیلات عید فطر در افغانستان که چند روز است، این ترافیک توقف کامیون‌ها در مرز بیشتر شود و در این رابطه اوضاع در مرز دوغارون روزبه‌روز بحرانی‌تر از قبل شود.».

 

از خسارت مالی تا از دست دادن جایگاه ترانزیتی

فرخی، دیگر عضو کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی مشهد، به خسارات ناشی از افزایش توقف کامیون‌ها در مرز اشاره داشت، خساراتی که به گفتۀ او غیرقابل‌تصور است. این عضو کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی مشهد در توضیح بیشتر بیان داشت: «صاحبان کالا و تجار، از آنجایی که مشکل حق توقف را به کشور ما منصوب می‌دانند، این توقف نظر و اعتماد آنان را برای انتخاب مسیر ترانزیتی ایران در دوره‌های آتی خدشه‌دار می‌کند که در سطح کلان نیز این خطر امنیت ترانزیت کشور ما را تهدید می‌کند.». فرخی با تأکیدی دوبار مبنی‌بر آنکه این توقف سابقۀ اعتباری کشور ما در حوزۀ ترانزیت را به خطر می‌اندازد اظهار داشت: «برخی کالاها قیمت مشخصی در بازار دارد و این توقف نظام عرضه و تقاضا را در کشورهای هدف به هم می‌ریزد.».

 

متولی قوی برای کمرگ دوغارون انتخاب شود

عضو کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی مشهد با بیان اینکه در دوغارون حدود ۱۲۰۰کامیون متوقف است گفت: «این تعداد با رسیدن عید فطر که خروجی وجود ندارد بیشتر از قبل می‌شود و در این راستا و قبل از تبدیل شدن به یک فاجعه باید یک متولی قوی برای پایانۀ مرزی دوغاورن انتخاب شود و در شرایط فعلی نیز یک مقام استانی در این منطقه حضور یابد.».

فیض محمدی، دیگر عضو کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی مشهد، نیز بر مدیریت واحد مرزی تأکید کرد و عنوان داشت: «اکنون ناهماهنگی بین بخش‌های دولتی در این مرز مشهود است. بنابراین، باید نمایندگان دولت و بخش خصوصی در مرز دوغارون حضور داشته باشند تا بتوانند مدیریت امور را برعهده بگیرند.».

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی