کد خبر : 74316
/ 22:09
همه چیز دربارۀ تمرین جمعه شب پدیده که برای اولین بار در ورزشگاه امام‌رضا(ع)انجام شد؛

تمرین در زمین شیک به صرف افطار!

طلسم استفاده از ورزشگاه جدید امام‌رضا(ع) با برگزاری تمرین تیم پدیده در این ورزشگاه شکسته شد.

تمرین در زمین شیک به صرف افطار!

خبرنگار: سینا شکور

به گزارش شهرآرا آنلاین / طلسم استفاده از ورزشگاه جدید امام‌رضا(ع) با برگزاری تمرین تیم پدیده در این ورزشگاه شکسته شد و شاگردان رضا مهاجری، جمعه‌شب یک جلسۀ تمرینی در چمن اصلی این ورزشگاه بعد از برگزاری مراسم افطار به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار کردند. بازگشایی درهای ورزشگاه امام‌رضا(ع) ازاین‌حیث دارای اهمیت است که بعد از افتتاح رسمی این استادیوم در اسفندماه سال گذشته تابه‌حال هیچ تیم فوتبالی برای انجام تمرین یا بازی وارد آن نشده بود. حالا با این اتفاق می‌توان امیدوار بود که تابوی بازگشایی این ورزشگاه مجهز برای بازی‌های فوتبال، شکسته شود.

 

تابوی شکسته

پدیده‌ای‌ها تمرین خود در ورزشگاه امام‌رضا(ع) را درحالی برگزار کردند که تماشاگران فوتبال اجازۀ ورود به ورزشگاه را نداشتند و تنها ۴۵۰ نفر از ایتام و کودکان مناطق کم‌برخوردار مشهد در آنجا حضور داشتند. با‌این‌حال ورود به ورزشگاهی که با هزینۀ زیادی ساخته شده و قرار است در اختیار اهالی ورزش قرار بگیرد، حال‌وهوای ویژه‌ای را به تیم پدیده منتقل کرده بود. بازیکنان تیم پدیده پیش از شروع تمرین در ضیافت افطاری تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی که برای ٤٥٠ نفر از ایتام و کودکان مناطق کم‌برخوردار مشهد در نظر گرفته شده بود، شرکت کردند. حضور بازیکنان پدیده در کنار این کودکان و صرف افطاری با آن‌ها باعث شد تا آن‌ها از دیدن بازیکنان این تیم و به‌ویژه ستاره‌های آن به وجد بیایند. بعد از صرف افطاری بازار عکس‌های کودکان با بازیکنان پدیده همچون شهاب گردان، محمدرضا خلعتبری، بابک حاتمی، رضا ناصحی، معین عباسیان و... حسابی داغ بود.پس از آن اعضای تیم پدیده ضمن خواندن صلوات خاصۀ امام‌رضا(ع) و با بوسیدن پرچم متبرک حرم مطهر رضوی، تمرین خود را آغاز کردند.حضور کودکانی که در ضیافت افطاری حاضر بودند، در تمرین پدیده و تشویق‌های پرشور آنان حال‌وهوای جالبی را در این تمرین به وجود آورده بود.در حاشیۀ این تمرین ازسوی باشگاه پدیدۀ خراسان به هر یک از کودکان حاضر در ورزشگاه یک توپ فوتبال اهدا شد.

 

حیرت بازیکنان

تمرین پدیده درحالی در ورزشگاه امام‌رضا(ع) برگزار شد که بازیکنان این تیم به‌ویژه نفرات تازه‌وارد، حسابی از امکانات مدرن این ورزشگاه و البته چمن مخملی آن شگفت‌زده شده بودند.خلعتبری، بازیکن پدیده که در اصفهان ورزشگاه نقش‌جهان را دیده است، دراین‌باره می‌گوید: «من در ورزشگاه‌های زیادی حضور داشتم؛ ولی واقعاً امکاناتی که این ورزشگاه دارد، خیلی قابل‌توجه است. من فکر می‌کنم اگر بازی‌های پدیده در این ورزشگاه برگزار شود و تماشاگران هم حضور داشته باشند، قطعاً کار برای رقبا سخت می‌شود.»

شهاب گردان، دیگربازیکن پدیده نیز دربارۀ وضعیت این ورزشگاه گفت: «همین یک جلسه تمرین در این ورزشگاه انرژی بسیار زیادی به تیم منتقل کرد. این ورزشگاه چیزی از ورزشگاه‌های اروپایی کم ندارد و بازیکن در زمان تمرین از حس خوبی برخوردار می‌شود که قطعاً در برگزاری بازی‌ها نیز می‌تواند تأثیرش بیشتر باشد.»

 

رایزنی برای برگزاری بازی‌ها

تمرین پدیده در ورزشگاه امام‌رضا(ع) درحالی برگزار شد که هنوز مدیران باشگاه پدیده و مسئولان ورزشی تولیت آستان قدس رضوی برای استفاده از این ورزشگاه در مسابقات لیگ برتر به توافق نرسیده‌اند و مشخص نیست که آیا پدیده بازی‌های فصل بعد خود را در این ورزشگاه برگزار می‌کند یا جای دیگری را در نظر دارد.

کریمویی، مدیرعامل باشگاه پدیده در این رابطه گفت: «صحبت‌های خوبی با آستان قدس رضوی داشتیم و هیئت‌فوتبال نیز کمک زیادی به ما کرد. اگر توافق بر سر مسائلی همچون نحوه و زمان استفاده حاصل شود، این استادیوم می‌تواند پذیرای حریفان پدیده در لیگ هفدهم باشد.» پس از حضور پدیده در ورزشگاه امام رضا (ع) مسئولان باشگاه سیاه‌جامگان مشهد هم به‌دنبال راه یافتن به این استادیوم هستند و می خواهند مثل پدیده در این زمین حداقل یک جلسه تمرین کنند.این همه در حالی است که برای حضور در این ورزشگاه و برگزاری مسابقات خود، با هیئت فوتبال و مسئولان ورزش آستان قدس رضوی به توافق نهایی دست نیافته‌اند؛ اما به نظر می‌رسد ورزشگاه امام‌رضا(ع) در لیگ هفدهم حداقل میزبان یکی از این دو تیم خواهد بود تا در لیگ هفدهم یک ورزشگاه مدرن به فوتبال ایران اضافه شود.

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی