کد خبر : 74397
/ 16:57

کشف قدیمی ترین کتاب رنگ آمیزی جهان

چندین سال است که شاهد چاپ کتاب‌های رنگ آمیزی بزرگسالان هستیم، اما به تازگی معلوم شده که آن‌ها مدت طولانی است که وجود دارند، و فقط از چند دهه صحبت نمی‌کنیم، بلکه از صد‌ها سال حرف می‌زنیم.

کشف قدیمی ترین کتاب رنگ آمیزی جهان

 آمی پول، تاکسونومیست گیاهی این کتاب را هنگام جستجوی کتاب دیگری درمورد تاریخچه تصویری گیاه شناسی کشف کرد و متوجه شد که این کتاب درواقع مجموعه‌ای از صفحات رنگ آمیزی بزرگسالان است. این کتاب شامل ۶۰ صفحه از گل‌های مختلف، از گل‌های مشهور تا گل‌های کمترشناخته شده است. در سال ۱۷۶۰ منتشر شده و یکی از اولین نمونه‌های کتاب رنگ آمیزی است و حتی از کتابی که در سال ۱۸۷۹ منتشر شده و تصور می‌شود اولین کتاب رنگ آمیزی کودکان است نیز قدیمی‌تر است.

باتوجه به اینکه دقیقا بازاری برای کتاب‌های رنگ آمیزی وجود نداشته، دلیل چاپ این کتاب مشخص نیست. شاید در اواسط قرن هجدهم مردم عادی در مورد تاریخ طبیعی بسیار هیجان زده بودند و می‌خواستند چیزی ایجاد کنند که خیلی با صفحات مرتبط با کشف‌های جدید علمی متفاوت نباشد. کتاب‌های رنگ آمیزی بزرگسالان امروزی به عنوان راهی برای رهایی از زندگی شلوغ و روزمره خریداری می‌شوند. اما این کتاب برای آن هایی که می‌خواستند هنرمندان بهتری شوند مناسب بود. این کتاب شامل دستورالعمل‌های دقیق درمورد مخلوط کردن رنگدانه‌ها و جای دقیقی که روی گل باید اعمال شوند می‌شد.

 

کشف قدیمی ترین کتاب رنگ آمیزی جهان

منبع:برترین ها

 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی