کد خبر : 74483
/ 21:16

شاخک‌های اشانتیون‌یاب!

وقتی جای باکلاس می‌رویم شاخک‌های اشانتیون‌یابمان ناخودآگاه وارد عمل می‌شوند و تمام وسایلی را که در اختیارمان می‌گذارند بررسی می‌کنیم و موارد قابل‌حمل را به‌عنوان یادگاری شناسایی می‌کنیم و در کیف و چمدان خود قرار می‌‌دهیم.

شاخک‌های اشانتیون‌یاب!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / دست خودمان نیست؛ وقتی جای باکلاس می‌رویم شاخک‌های اشانتیون‌یابمان ناخودآگاه وارد عمل می‌شوند و تمام وسایلی را که در اختیارمان می‌گذارند بررسی می‌کنیم و موارد قابل‌حمل را به‌عنوان یادگاری شناسایی می‌کنیم و در کیف و چمدان خود قرار می‌‌دهیم.

خودکار، دفترچه، تقویم و این‌ها دیگر قدیمی شده و نمونۀ جدیدش در اظهارات بازپرس ویژۀ جرائم فرودگاه‌ مشهد مشخص شده که «متأسفانه مسافران بعد از ترک هواپیما برخی تجهیزات ایمنی هواپیما مانند جلیقۀ نجات را با خود خارج می‌کنند که این موضوع جرم به‌حساب می‌آید.». 

دانشمندان هنوز کشف نکرده‌اند که این برخی از مسافران محترم فرودگاه مشهد جلیقۀ نجات را برای استفاده در کدام دریای مشهد نیاز دارند، ولی چنانچه روند اشانتیون‌برداری به‌همین‌منوال پیش برود کم‌کم وسایل زیر نیز ممکن است به‌عنوان یادگاری از هواپیما خارج شود:

میز چرخ‌دار پذیرایی: که از آن به‌عنوان چرخ‌دستی برای خرید استفاده خواهد ‌شد.

پله‌های هواپیما: یک‌جور پلۀ اضطراری متحرک است که برای ساختمان‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

سرسرۀ بادی برای خروج اضطراری از هواپیما: در این زندگی‌های آپارتمانی بچه‌ها نیاز به تفریح دارند و چه چیزی بهتر از این؟!

تلویزیون: برخی هواپیماها تلویزیون‌های تخت از برندهای خارجی دارند که همیشه خاموش هستند و به‌دردشان نمی‌خورد. تازه نمی‌توان این بی‌تفاوتی به تولیدات داخلی را تحمل کرد و بنابراین باید آن را از هواپیما خارج کرد.

جعبه‌سیاه: به‌هر‌حال هر‌وقت هواپیما سقوط کند همه دنبال آن می‌گردند و به‌قیمت خوبی می‌توان آن را به‌فروش گذاشت.

..........................................

 

همگرایی افقی و دفاع خطی

ما هم با جناب آخوندی موافق هستیم که «همگرایی افقی و همراهی بین‌وزارتخانه‌ای و برش افقی برنامه‌ریزی با همراهی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی مختلف در حاشیۀ شهرها درجهت افزایش کیفیت زندگی مردم روشی کارآمدتر و ارجح‌ است.». طوری لُب مطلب را گفته‌اند که دیگر جای هیچ حرف و حدیثی نمی‌ماند.

در تکمیل فرمایشات ایشان کارشناسان «سرسره» نیز معتقدند با اینکه واگرایی عمودی و تفرق بین‌وزارتخانه‌ای می‌تواند نقشی بی‌بدیل در فروپاشی ساختار برنامه‌های افقی داشته باشد، اما برش اریب برنامه‌ریزی با زاویۀ ۴۵ درجه و حرکت از جناحین می‌تواند دفاع خطی حریف را تحت فشار بگذارد و با سانترهای مورب راهی به دروازۀ حاشیه‌نشینی پیدا کند.

در پایان باید گفت، همان‌طور‌که جناب سرهنگ علی‌فر همیشه تأکید دارند، کارآمدی روش‌های غیر‌خطی در سیستم دفاعی کاملا واضح و مبرهن است و این همگرایی‌های افقی بین‌وزارتخانه‌ای نباید به چینش خطی‌ای منجر شود که حاشیه‌نشینی بتواند با چند پاس تک‌ضرب آن را جا بگذارد و توپ را به دروازۀ کیفیت زندگی برساند.

..........................................

 

تصمیم کبرای‌ خودروسازان

حالا گیریم که فرانسه اعلام کرده «تا سال ۲۰۴۰ تولید خودرو با سوخت فسیلی را متوقف می‌کند». شما راست می‌گویید. اصلا این پژو‌۴۰۵ تولید خودمان را هم در‌نظر نمی‌گیریم، ولی همین پژو‌۲۰۰۸ را که اخیراً به ما قالب ... ببخشید ... روی آن سرمایه‌گذاری کردید که یادتان نرفته؟! خودروسازان ما را هم که می‌شناسید؛ دست‌کم چهل سال تولید روی شاخش است. کمتر از این باشد، اصلا نمی‌صرفد. پس اول یک هماهنگی با شرکای ایرانی خود بکنید، بعد زمان‌بندی بدهید.

حالا شاید، تازه شاید تا ۲۰۴۰ تصمیم کبرای‌ صنعت خودروسازی‌مان را گرفتیم و با پراید عزیزمان خداحافظی کردیم، ولی از حذف سوخت فسیلی و این سوسول‌بازی‌ها اصلا خوشمان نمی‌آید. لطفاً صحبتش را نکنید که خودروسازان دلخور می‌شوند! ازنظر ما ماشینی که مثل لوکوموتیو زغال‌سنگی دود نکند و ایمنی‌اش از فرغون بنایی بیشتر باشد و مصرف سوختش بالای ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر نباشد اصلا ماشین نیست. وقتی سرطان توی حلقمان نفرستد و خوب نسوزاند «این سودش واس ما کجی است»؟!

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی