کد خبر : 74527
/ 20:41

هر گردی که ترامپ نیست!

چشممان روشن، از یک طرف تصویر نشستن «ایوانکا ترامپ» روی صندلی بابایی در اجلاس جی۲۰ آلمان منتشر می‌شود، و از طرف دیگر پوتین اعلام می‌کند که «ترامپی که در تلویزیون می‌بینید، باترامپ واقعی فرق دارد.»

هر گردی که ترامپ نیست!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / چشممان روشن، از یک طرف تصویر نشستن «ایوانکا ترامپ» روی صندلی بابایی در اجلاس جی۲۰ آلمان منتشر می‌شود، و از طرف دیگر پوتین اعلام می‌کند که «ترامپی که در تلویزیون می‌بینید، باترامپ واقعی فرق دارد. او آدم خاصی است.» بله، بر منکرش لعنت! معلوم است که فرق دارد، ولی نکته اینجاست هر گردی که گردو نیست، ظاهراً آن ترامپی که شما دیدید، «ایوانکا»یشان بوده و از قضا «دونالد»شان خیلی تپل‌مپل و شبیه همان چیزی است که در تلویزیون می‌بینید!

حالا ولادمیرجان از روی نوشتۀ آینه بغل پراید سرقت ادبی کردی: «اجسام از آنچه در آیینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند.» و بدون ذکر منبع، از خودت جملۀ فلسفی در کردی را کاری نداریم، این هم که دونالد وسط اجلاس جیم زده که زیر گاز را خاموش کند یا برنامۀ نود را ببیند کاری نداریم، ولی به این متصدیان امور خرید کاخ کرملین تذکر بدهید بروند یک تلویزیون سه‌بعدی درست و حسابی برایتان بخرند، تاهنگام پخش اخبار تصویر واقعی ترامپ در ذهنتان نقش ببندد و واقعی‌اش را از فاصلۀ چند فرسخی تشخیص دهید!

   ..........................................

 

خاله‌بازی برای جام جهانی

خدا را شکر در این دورۀ مقدماتی جام جهانی، اما و اگری نشدیم و سر و کارمان به امثال «عمرعبدالرحمن‌» کاپیتان تیم ملی فوتبال امارات و مثلا مرد سال فوتبال آسیا نیفتاد که در روز روشن، تبانی را جار می‌زند که «عربستان رقابت تنگانگی با ژاپن و استرالیا دارد و به همین خاطر نیاز به ۳ امتیاز بازی مقابل ما دارد. من از ته قلبم امیدوارم که عربستان مقابل ما به پیروزی برسد تا به جام جهانی۲۰۱۸ راه پیدا کند!» در همین راستا:

اتفاقاً ته قلب را که ادامه بدهی، بعد از چهارراه اول، به پاها می‌رسی که احتمالا آن‌ها هم در این بازی، مانند ته قلب AFC و ته قلب داور، توپ را ته دروازۀ امارات دوست دارند!

فیفا نام مسابقات مقدماتی جام جهانی را به «خاله‌بازی‌برای‌ جام جهانی» و Fair Play را به Paid Play تغییر دهد.

بهتر است جیبوتی هم با کل مساحت و جمعیتش، طی یک پرواز به آسیا ترانسفر شود تا از لحاظ سیاهی‌لشکر برای نتیجه‌گیری عربستان، ریسک کار کمتر باشد.

از همین حالا با «ته قلب» چندتا از کشورهای حاضر در جام جهانی هم به‌صورت دلاری هماهنگی شود تا در صورت صعود عربستان، داستان هشت بر صفر مقابل آلمان تکرار نشود.

   ..........................................

 

پیداکردن خانه‌های خالی

وقتی جناب مشاور وزیر راه وشهرسازی می‌گویند: «۲و نیم میلیون مسکن خالی در کشور وجود دارد، ولی شناسایی خانه‌های خالی، هم سخت است، هم برای مسئول مالیات صرف ندارد که بگردد خانۀ خالی را پیدا کند.»راست می‌گویند دیگر، بعد از کارگر معدن، سخت‌ترین شغل همین پیداکردن خانه‌های خالی است.

اما ما در ستون سرسره بیکار ننشسته‌ایم و روش‌های ساده برای پیداکردن خانه‌های خالی را منتشر می‌کنیم:

روش تحقیق: یک دسته گل و جعبۀ شیرینی دستتان بگیرید و زنگ یک طبقه را بزنید و بگویید برای امر خیر تحقیق می‌کنید، آمار شجره‌نامۀ کل ساختمان را کف دستتان می‌گذارند، چه کاری هم خیرتر از دریافت مالیات؟!

روش اقتصادی: توی این گرمای سوزان قبض برق منازل را بررسی کنید، اگر کم باشد یک ریگی به کفششان است، یا خالی است یا کنتورشان خراب است!

روش علمی: تعداد خانه‌های یک کوچه را بشمارید، شبکه‌های وایرلس پیداشده در کوچه را از تعداد خانه‌ها کم می‌کنیم، هر عددی به دست آمد با تقریب خوبی نشان دهندۀ تعداد خانه‌های خالی است!

روش شله‌ای: با بلندگو در محل اعلام کنید سر کوچه شله می‌دهند، خانه‌ای که کسی با سطل از آن خارج نشد خالی است، به همین راحتی!

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی