کد خبر : 74565
/ 20:53

تفاوت‌های مرغ و فوتبال!

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: «بازار مرغ ایران در عراق و افغانستان از دست رفت و ترکیه و برزیل جایگزین شدند.»

تفاوت‌های مرغ و فوتبال!

نویسنده: مهدی محمدی

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: «بازار مرغ ایران در عراق و افغانستان از دست رفت و ترکیه و برزیل جایگزین شدند.» نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. باید برایشان توضیح دهیم که فوتبال و مرغ با هم تفاوت‌هایی دارند؛ شاید فوتبال برزیل خوب باشد، اما این به‌معنای خوب‌بودن مرغ‌های برزیل نیست. مطمئناً مرغ‌های برزیلی توانایی‌هایشان اندازۀ تکنیکشان بالا نیست.

ب. هم مرغ‌ها صادر نمی‌شوند و هم قیمتشان در داخل بالا می‌رود؟ مگر قبلا این‌طور نبود که وقتی یک کالا زیاد می‌شد، قیمتش پایین می‌آمد؟ 

ج. اتفاقاً بهتر شد؛ حالا به‌جای آنکه هر سه‌شنبه جوج بزنیم؛ هفت روز هفته جوج می‌زنیم، منتها بدون نوشابه؛ همان‌طور که می‌دانید نوشابه برای بدن مضر است.

د. چندی پیش خبری داشتیم که کلی تخم‌مرغ در صحرا تبدیل به جوجه شده‌اند و فیلمش در فضای مجازی منتشر شد. امیدواریم با بازگشت مرغ‌ها شاهد باشیم این جوجه‌ها زیر بال و پر مرغ‌ها بزرگ شوند و همین‌طور ول در صحرا برای خودشان نچرخند.

................................................

 

تولید خودرو بدون فرمان؟!

مدیر شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گفت: «خودروهایی که گران شد، کیفیتشان افزایش یافته است.» نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. همین پراید که یک‌ونیم درصد گران‌تر شده‌است، دیگر در تهیۀ بدنه‌اش از حلب‌های مربوط به روغن‌های نباتی استفاده نمی‌شود و از این پس از حلب‌های مربوط به روغن‌های خودرو استفاده می‌شود.

ب. طبق شنیده‌های ما کلی سیستم خودروهایی که گران شده‌اند، باکیفیت‌تر شده‌اند و درهایش ارتقا پیدا کرده‌است و دیگر نیازی نیست برای بسته‌شدن در آن، دو دستی محکم آن را به‌هم بکوبی.

ب. سمند که ۴۰۰هزار تومان گران شده است، احتمالا چرخ‌هایش از ۴عدد، به پنج عدد ارتقایافته و اگر دوسه‌تا چرخش هم پنچر شوند، می‌تواند راهش را در جاده ادامه دهد.

د. پس حواستان باشد مدام تکرار نکنید که قیمت خودرو باید کاهش یابد. وقتی با افزایش قیمت خودرو شاهد افزایش کیفیتش باشیم، لابد وقتی بخواهند خودرو را ارزان کنند هم کیفیتش را پایین می‌آورند؛ پس اگر مشاهده کردید قیمت خودرو یک‌درصد کاهش یافته و مثلا باک نداشت یا فاقد فرمان بود، گلایه نکنید.

................................................

 

چه کردید شما با سفرۀ مردم؟

نایب رئیس اتحادیۀ بارفروشان، کاهش تولید را سبب افزایش قیمت پیاز از کیلویی ۴۰۰تومان در سال گذشته به ۳۵۰۰تومان در سال جاری اعلام کرد. نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. آیا این است تورم ۹رقمی؟ همان‌گونه که مشاهده می‌کنید قیمت پیاز ۹برابر شده و این به آن معناست که ما در حال حاضر شاهد تورم ۹۰۰درصدی هستیم؛ یعنی هزار تومانی که تا دیروز ۱۰۰۰ تومان ارزش داشت، الان فقط صد و خورده‌ای تومان می‌ارزد. مسئولان پاسخگو باشند. چه کردید شما با سفرۀ مردم؟ املتی که با پیاز خورده نشود، املت نیست.

ب. مسکن گران نمی‌شود و به همین دلیل بازارش راکد شده است؛ پیاز قیمتش ۹برابر شده و آن را هم کسی نمی‌خرد؛ وقتش نیست قبول کنیم راکدبودن یا نبودن یک بازار ربطی به قیمت آن ندارد؟

ج. قبل از رفتن به خواستگاری حتماً به میزان لازم پیاز بخورید و سعی کنید در مراسم جایی بنشینید که پدر عروس نزدیک دهان شما باشد تا بتواند به‌خوبی بوی پیاز خارج شده از دهان شما را استشمام کند؛ مطمئناً وقتی خانوادۀ عروس متوجه شوند با این گرانی پیاز، شما آن‌همه پیاز خورده‌اید، با درخواست شما موافقت خواهند کرد. یادتان نرود ما را هم به عروسی‌تان دعوت کنید.

د. به نظر می‌رسد کلا پیاز با ما مشکل داشته و می‌خواهد اشک ما را دربیاورد؛ وقتی ارزان است در زمان خردکردنش اشک ما را در می‌آورد و این روزها هم وقتی قیمتش را مشاهده می‌کنیم، اشک در چشمانمان جاری می‌شود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی