کد خبر : 74582
/ 20:41

به‌خاطر یک مشت آشغال!

همه مدل قتل دیده‌ بودیم، عشقی، چکی، ارثی، نزاعی، داعشی و جای پارکی، اما «آشغالی‌»اش را ندیده بودیم ...

به‌خاطر یک مشت آشغال!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره شهرآرا آنلاین / همه مدل قتل دیده‌ بودیم، عشقی، چکی، ارثی، نزاعی، داعشی و جای پارکی، اما «آشغالی‌»اش را ندیده بودیم، تا اینکه باخبر شدیم «کارگران یک شرکت خصوصی بازیافت در تهران درحال جمع کردن زباله‌های خشک توسط چند مرد که احتمال می‌رود زباله جمع‌کن بوده باشند با قمه مضروب می‌شوند و به‌قتل می‌رسند.». در‌همین‌راستا:

اگر حین گذاشتن زباله جلوی در دیدید چند مرد عصبانی به شما نزدیک می‌شوند، زباله‌ها را به‌سمتشان پرتاب کنید و پا‌به‌فرار بگذارید.

حتی‌الامکان سعی کنید زباله‌های خشک را در محلی امن مانند گاو صندوق یا صندوق امانات بانک نگهداری کنید یا طوری خیسشان کنید که کسی مشکوک نشود.

دوستان بخش خصوصی که زباله‌های خشک را جمع‌آوری می‌کنند برای برداشتن هر زباله رضایت کتبی تک‌تک ساکنان محل، مغازه‌ها، عبوری‌ها و مافیای محترم زباله‌جمع‌کن مستقر در محلشان را بگیرند که عمر شیرینشان کوتاه نشود.

اگر سرجو لئونه الآن زنده بود و می‌خواست فیلم سه‌گانۀ جدیدی را بسازد، اسم‌هایشان را می‌گذاشت: «به خاطر یک مشت زباله» ۲- به‌خاطر یک قوطی بیشتر» ۳- «خوب، بد، قمه‌دار».

..........................................

 

راهکارهای کاهش مصرف برق

هر‌چه بیشتر در دل تابستان فرو‌می‌رویم خورشید هم بیشتر زور می‌زند و از اینکه کولرهای آبی هم عرقشان درآمده و دیگر مثل سشوار گرمابخش منازل هستند لذت می‌برد. شرکت برق هم این وسط مدام توی سرش می‌زند که «چه خبرتان است؟! به‌فکر مبلغ نجومی قبض برق ماه بعدتان نیستید، لااقل به‌فکر ساعات اوج مصرف باشید و پدر شبکۀ توزیع را درنیاورید!». کارشناسان بهینه‌سازی مصرف «سرسره» با همکاری بابا‌برقی روش‌های کاهش مصرف برق را به شما آموزش می‌دهند:

صلۀ ارحام: این‌قدر برای دید‌و‌بازدید سفارش شده؛ یکی از فوایدش همین‌جاست. در ساعات اوج مصرف وسایل برقی خانه را خاموش می‌کنید و دست عیال و بچه‌ها را می‌گیرید و به دیدن فامیل، مخصوصاً باجناق، می‌روید. تا ساعات ۱۱ شب هم از نسیم خنک کولر و روشنایی منزل آن‌ها لذت می‌برید.

دیدن تلویزیون: برنامه‌های تلویزیون همیشه خنکی خاص خود را دارد. از آن‌ها غافل نشوید.

حالت سینمایی: یک فیلم ترسناک یا یخبندان‌دار، مانند «بازگشته»، را برای خانواده بگذارید. این‌جوری هم لامپ‌ها را به‌بهانۀ حالت سینمایی خاموش می‌کنید هم محتوای فیلم باعث احساس سرما در وجود آدم می‌شود و شما را از کولر بی‌نیاز می‌کند.

چالش آب یخ: هر‌شب یک سطل آب یخ آماده کنید و روی همدیگر بپاشید و دیگران را هم به چالش دعوت کنید.

..........................................

 

«انجمن جوانان ترشیده»

هرچه ما می‌گوییم نصف بیشتر مشکلات کشور مربوط به همین اختلافات فرهنگی دهۀ شصتی‌ها و هفتادی‌هاست باورتان نمی‌شود؛ این‌هم یک سند دیگر که کارشناسان جمعیت بر‌اساس سرشماری سال ۹۵ عنوان کرده‌اند: «مردان اوایل دهۀ ۶۰ علاقه‌مند به ازدواج با دختران دهۀ ۷۰ هستند.». این به‌خودی‌خود مشکلی ندارد، اما نکته‌اش اینجاست که «برای خانم‌های متولد اوایل دهۀ ۶۰ و پسرهای دهۀ ۷۰ مضیقۀ ازدواج پیش می‌آید.»؛ یعنی مبحث ترشیدگی وارد فازی جدی‌ شده است. کارشناسان «سرسره» با همکاری «انجمن جوانان ترشیده» به این نتایج رسیده‌اند:

کار و مسکن: این دو شرط را عجالتاً در خواستگاری‌های مضیقه‌ای کم‌رنگ‌تر کنند. در این مضیقه باید به حداقل‌ها، مثل درقید حیات بودن، رضایت داد.

خالی کردن میدان: پسرهای دهۀ هفتاد می‌بایست از الآن برای دهۀ هشتادی‌ها برنامه‌ریزی داشته باشند و بیخود وارد رقابت برای دهۀ هفتاد نشوند.

ادامه‌تحصیل: این‌قدر این خانم‌های دهۀ شصتی علاقه به ادامه تحصیل داشتند که تازه کم‌کم در‌حال فارغ‌التحصیلی هستند. خب میدان بدهید چند تا آقای دهۀ شصتی هم وارد فاز ادامه‌تحصیل شوند تا سایرین از غفلت آن‌ها استفاده و خودشان را از مضیقه خارج کنند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی