کد خبر : 74587
/ 23:40
ششمین المپیاد ورزشی محلات مشهد با رقابت ۵٠هزارنفر و به همت شهرداری آغاز شد ؛

رقابت با پیوست رفاقت

هشتمین المپیاد ورزشی محلات مشهد پنجشنبه با برگزاری آیین افتتاحیه در سالن شهید بهشتی مشهد آغاز شد.

رقابت با پیوست رفاقت

خبرنگار: حمید معصومیان

به گزارش شهرآرا آنلاین / مسابقاتی که هر ساله با حضور خیل عظیمی از نوجوانان مشهدی برگزار می‌شود و طی آن بچه‌های شهر امام‌رضا(ع) در مسابقاتی المپیک‌گونه با همدیگر رقابت می‌کنند، مسابقاتی به‌وسعت کلان‌شهر مشهد و با پیوست همدلی. پنجاه‌هزار دختر و پسر، آماری است که امسال دربارۀ المپیاد محلات مشهد داده‌اند و قرار است شهروندان نوجوان در شانزده‌ رشتۀ مختلف با هم رقابتی از جنس رفاقت داشته باشند، مسابقاتی که از دیروز جمعه در مناطق سیزده‌گانۀ مشهد آغاز شده است و چندین هفته به طول می‌انجامد.

 

برگزاری افتتاحیه در سالن بهشتی

مراسم افتتاحیۀ هشتمین دورۀ مسابقات محلات مشهد با حضور حدود پنج‌هزار ورزشکار در سالن بهشتی برگزار شد. معاون توسعۀ ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ رضوی، مدیر امور تربیت‌بدنی همگانی شهرداری مشهد و شماری از مدیران شهری، مسئولان شرکت‌کننده در این مراسم بودند که دقایقی نیز برای ورزشکاران صحبت کردند. در این مراسم که تعداد زیادی از خانوادۀ شهدای مدافع حرم و همچنین پیش‌کسوتان ورزشی هم حضور داشتند، ضمن برپایی آیین سنتی مُرشدخوانی، نمایش بزرگی از ورزش‌های رزمی اجرا شد. در بخش پایانی مراسم نیز ورزشکاران هر کدام از محلات و مناطق شهر مشهد با حمل پرچم و پلاکارد، دور افتخار زدند.

 

صبوریان: زیربنای ورزش قهرمانی، ورزش محلات است

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: «بدون‌شک زیربنای ورزش قهرمانی، توجه به ورزش محلات است و دراین‌زمینه باید بیش ازپیش به ورزش جوانان و نوجوانان در نقاط مختلف شهری توجه کنیم.». کوروش صبوریان در آیین افتتاحیۀ هشتمین دورۀ المپیاد ورزشی محلات مشهد افزود: «شهرداری مشهد نیز در طول سال‌های اخیر توجه جدی را به موضوع ورزش همگانی داشته و نمود بارز آن را در المپیادهای سالانۀ این مجموعه که با کیفیت بسیار بالایی نیز برگزار می‌شود، می‌توان دید.». وی با تأکید بر افزایش دوستی‌ها به بهانۀ این‌گونه‌رقابت‌ها ابراز امیدواری کرد همانند سنوات قبل این دوره از المپیادهای محلات مشهد نیز با شورواستقبال بسیار بالایی برگزار شود.

 

مجد: المپیاد ورزشی جانبازان هم برگزار می‌شود

مدیر امور تربیت‌بدنی همگانی شهرداری مشهد از برگزاری المپیاد ورزشی جانبازان مشهد با عنوان «استقامت» در تابستان جاری خبر داد. مجتبی مجد با اشاره به اینکه شهرداری مشهد هرساله مسابقاتی را با عنوان «کاپ محله» برگزار می‌کند، تصریح کرد: «این سازمان، سالانه بیش از صد مسابقۀ ورزشی در سطح محلات این مشهد برگزار می‌کند.». وی المپیاد ورزشی را ازجمله‌رقابت‌های جامع و کامل ورزشی در محلات مشهد برشمرد و یادآور شد: «این مسابقات را می‌توان بزرگ‌ترین رویداد ورزشی شهری عنوان کرد.». مجدفریمانی با اشاره به اینکه حدود ۵٠٠ نفر ازجمله داور، کمک‌داور و عوامل اجرایی نیز در این رویداد ورزشی حاضر هستند، خاطرنشان کرد: «در تابستان امسال علاوه‌بر این المپیاد، المپیاد ورزشی جانبازان مشهد نیز با عنوان "استقامت" برگزار می‌شود، همچنین با توجه به فرارسیدن فصل تابستان علاقه‌مندان به ورزش می‌توانند با تخفیفات ویژه از امکانات ورزشی شهرداری مشهد نیز استفاده کنند.».

 

معاون وزیر: شهرداری مشهد در توسعۀ ورزش همگانی گام‌های خوبی برداشته است

معاون توسعۀ ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: «شهرداری مشهد در توسعۀ ورزش همگانی گام‌های خوبی برداشته است.». غلامرضا شعبانی‌بهار در مراسم افتتاحیۀ المپیاد محلات اظهار کرد: «حضور این تعداد ورزشکار در چنین‌فضایی، بسیار امیدبخش است و نوید فرارسیدن روزهای بسیار خوبی برای ورزش کشور را می‌دهد.». وی با تقدیر از مجموعۀ مدیریت شهری مشهد به‌خاطر توجهی که به جایگاه ورزش همگانی در بدنۀ آن وجود دارد، ابراز کرد: «حمایت از ورزشکاران محلی، زمینۀ حضور هرچه‌قدرتمندشان را در عرصه‌های ملی، جهانی و بین‌المللی فراهم خواهد کرد و دراین‌زمینه معاونت توسعۀ ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نیز آمادۀ هرگونه همکاری است.».

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی