کد خبر : 74619
/ 23:45

آن روی سکه‌ نه، آن رو!

تعداد زیادی از مخاطبان میلیونی ستون سرسره در اقصی نقاط جهان، از ما خواسته‌اند تا آن روی سکه نه، آن روی دیگرش را در حالات و موقعیت‌های خاص‌ نشان دهیم ...

آن روی سکه‌ نه، آن رو!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره شهرآرا آنلاین / روابط اجتماعی آن‌قدر پیچیده شده که شناسایی منویات درونی اشخاص امری نشدنی به نظر می‌رسد (این جمله را یک جایی خوانده بودم، چون باکلاس بود نوشتم!)، به همین دلیل تعداد زیادی از مخاطبان میلیونی ستون سرسره در اقصی نقاط جهان، از ما خواسته‌اند تا آن روی سکه نه، آن روی دیگرش را در حالات و موقعیت‌های خاص‌ نشان دهیم تا در مواجهه با یک شخص یا موقعیت عجیب، حساب کار دست‌تان بیاید. با ما همراه باشید:

استاد راضی: وقتی استاد با برگه‌های سؤال و لبخند رضایت وارد جلسۀ امتحان می‌شود و برای تک‌تک دانشجویان سر تکان می‌دهد، یعنی تمام بلاهایی که در طول ترم سرش درآوردید را جبران کرده و سؤالات را از یک‌جاهایی از کتاب درآورده که شما ابداً نمی‌دانستید چنین جاهایی هم وجود خارجی دارد!

مدیر خندان: اصولا مدیری که به کارمندش لبخند بزند نداریم، هر وقت دیدید مدیر خیلی با شما مهربان شده و با لبخند احوال و اوضاع کارتان را می‌پرسد، دو حالت دارد، یا در آستانۀ اخراج هستید و ایشان سعی می‌کند از در دوستی شما را به بیرون هدایت کند، یا خودش در آستانۀ ازدست‌دادن میز است و شما مدیر آینده هستید! در هر صورت یک‌جور تغییر اساسی قابل حدس است.

صاحبخانۀ مهربان: وقتی صاحبخانه‌ای بیش از حد مهربان به نظر می‌رسد و خودش را به موش‌مردگی می‌زند، هر چه شما چانه می‌زنید و ایراد می‌گیرید، با لبخند می‌گوید: «مشکلی نیست، درست می‌شه.» تله است! تجربه نشان داده این‌گونه صاحبخانه‌ها، در حال دانه‌پاشیدن برای شما هستند و سر سال تمام این ناز و اداهای شما را با تورم شونصد درصد محاسبه خواهند کرد!

بازیکن عشق پیراهن: دیدید بازیکنانی که اول فصل مصاحبه می‌کنند که از بچگی عاشق پیراهن این تیم بوده‌اند؟ این‌ها همان‌هایی هستند که آخر فصل، چک پاس نشده به دست، یقه دریده و هوار می‌کشند و روی جلد تمام نشریات ورزشی هستند و از خجالت باشگاه درمی‌آیند!

کترینگ ارزان‌فروش: قیمه و قرمه‌سبزی ۵تومان، چلوکباب ۶تومان! بعد هم که از کیفیت آن می‌پرسید، لبخندی تا بناگوش تحویل شما می‌دهند که از بهترین برنج ایرانی با گوشت تازۀ گوسفندی تهیه می‌شود! اینجا اشکال از چهره و پاسخ فروشنده نیست، اشکال از سؤال شماست! وقتی ۲۰۰گرم گوشت الاغ‌ با ارزان‌ترین برنج بازار از ۶تومان می‌زند بالا، این چه سؤالی است؟

پلیس لفظ‌قلم: وقتی در جاده روی سرعت غیرمجاز را سفید کرده‌ و سبقت‌های منشوری می‌گیرید و ناغافل در کمین پلیس گرفتار می‌شوید، اما پلیس خیلی مؤدب و لفظ قلم از شما مدارک می‌خواهد، یعنی خود خودش است! ایشان همان پلیس نامحسوس برنامۀ سفر بخیر هستند و اعمال قانون، نمرۀ منفی و خواباندن در پارکینگ روی شاخش است و هر اعتراضی هم بکنید، بعداً در تلویزیون پخش می‌شود!

خندانندۀ بامزه: وقتی در استندآپ کمدی برنامۀ خندوانه، کمدین متنی معمولی اجرا می‌کند و در یک جاهایی مکث کرده و همه از خنده ریسه می‌روند، مشکل از فرستنده نیست، مشکل از گیرنده و شخص شماست که شوخی مثبت صد و بیست سال‌شان را نگرفته‌اید. تازه وقتی پخش می‌شود، یعنی بچه‌های ممیزی شبکۀ نسیم هم مثل شما متوجۀ نکته‌اش نشده‌اند.

رهگذر سرمایی: در این گرمای خرماپزان، اگر در محل‌های پرازدحام، عابر یا موتورسواری دیدید که با جلیقه و لباس‌های زیاد خودش را پوشانده، خیلی خونسرد فرار کرده و با پلیس تماس بگیرید! رهگذر این‌قدر سرمایی در این گرما معنی ندارد، شانس بیاورید و داعشی نباشد، قطعاً سارق مسلح یا آدم ناراحتی است!

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی