• خانه
  • خراسان رضوی
  • پایان حفاری حدود پنج کیلومتر از خط سوم/ تحویل 25 واگن خط دوم قطارشهری مشهد
کد خبر : 74623
/ 12:16

پایان حفاری حدود پنج کیلومتر از خط سوم/ تحویل 25 واگن خط دوم قطارشهری مشهد

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: حفاری چهار هزار و 750 متر از تونل 28 هزار و 500 متری خط سوم مترو این کلانشهر تاکنون به پایان رسیده است.

پایان حفاری حدود پنج کیلومتر از خط سوم/ تحویل 25 واگن خط دوم قطارشهری مشهد

کیانوش کیامرز در گفتگو با ایرنا افزود: عملیات حفاری خط سوم قطار شهری مشهد اواخر فروردین پارسال آغاز شد. این خط با 24 ایستگاه منطقه الهیه را به شهرک ابوذر متصل می کند.
وی ادامه داد: تاکنون شش ایستگاه از 13 ایستگاه این خط از بلوار طبرسی تا میدان شهدا وارد مدار شده و ساخت ایستگاه مفتح نیز در مرحله نازککاری است. پس از این اولویت با ایستگاه شریعتی است ولی عملیات اجرایی سایر ایستگاهها نیز در دست انجام است.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در ادامه از تحویل گرفتن 25 واگن از مجموع 100 واگن مورد نیاز برای خط دوم قطارشهری خبر داد و گفت: 10 واگن از این تعداد در تهران مونتاژ شده و بقیه آنها از چین وارد کشور شده است. قطعات یک رام قطار شامل پنج واگن نیز تا اواخر مرداد آتی برای مونتاژ وارد کشور می شود.
در مجموع چهار خط برای قطار شهری مشهد تعریف شده که خط یکم آن به طول 19 کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند 1389 به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه بطور میانگین 120 هزار نفر در این مسیر جا به جا می شوند. مسیر توسعه 4.5 کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال 94 به بهره برداری رسید و فرایند مسافرگیری آن آغاز شد.
عملیات حفاری 14.5 کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن ماه 94 به پایان و اسفند پارسال مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر به بهره برداری رسید.
عملیات حفاری خط سوم قطارشهری مشهد نیز به طول 28.5 کیلومتر که مسیر شهرک ابوذر تا قاسم آباد را پوشش می دهد از نیمه دوم فروردین پارسال آغاز شده است.
مطالعات خط چهارم قطار شهری مشهد نیز که قرار است از خواجه ربیع آغاز و با عبور از میدان شهدا با امتداد به سوی حرم مطهر رضوی از ضلع شمالی آن عبور کرده و به قلعه ساختمان و جاده سرخس منتهی شود، در مراحل پایانی می باشد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی