کد خبر : 74656
/ 22:14
گزارشی از پشت پرده کمبود جای پارک خودرو در احمدآباد؛

ابومسلمی‌ها به سیم آخر زدند!

بارها و بارها از ترافیک خودروها و کمبود جای پارک در خیابان احمدآباد نوشته‌ایم. از کمبود پارکینگ خودرو برای صاحبان ده‌ها مغازه موبایل‌فروشی و مردمی که برای خرید تلفن همراه به این خیابان مراجعه می‌کنند ...

ابومسلمی‌ها به سیم آخر زدند!

شهرآرا آنلاین / بارها و بارها از ترافیک خودروها و کمبود جای پارک در خیابان احمدآباد نوشته‌ایم. از کمبود پارکینگ خودرو برای صاحبان ده‌ها مغازه موبایل‌فروشی و مردمی که برای خرید تلفن همراه به این خیابان مراجعه می‌کنند و حاضرند با پارک‌کردن‌های دوبل و قبول جریمه، کار خود را به انجام برسانند.

اما در گزارش پیش رو، به خیابان‌های پشتی احمدآباد همچون بهشت و ابومسلم رفته‌ایم و پشت پرده کمبود جای پارک خودرو در خیابان احمدآباد را بررسی کرده‌ایم. درواقع می‌توان گفت که شلوغی‌های احمدآباد با پارک خودروهای مغازه‌داران و مردم به خیابان‌های مجاور آن کشیده شده است. با این تفاوت که این خیابان‌ها بافت مسکونی دارند و مزاحمت حضور این تعداد خودرو، باعث واکنش‌های متفاوت اهالی شده است. با ما برای شنیدن و دیدن آنچه در خیابان‌های پشتی احمدآباد در حال وقوع است، همراه باشید. 

..........................................

 

برای کوچه، در خواهیم گذاشت

رسیدن به کوچه ابومسلم۹ نخستین مقصد ماست. کوچه‌ای چهارمتری و بن‌بست که باخبر شدیم مدت کوتاهی است، سمت راست کوچه توسط اهالی با میله‌های یوشکل بسته شده است تا از پارک خودروهایی به‌جز از خودروی اهالی در کوچه ممانعت شود. 

برخلاف دیگر کوچه‌های فرعی خیابان ابومسلم و خود این راسته که بیشتر به پارکینگی خیابانی شبیه است تا محله‌ای مسکونی، ابومسلم۹ ساکت و آرام و بسیار خلوت است و میله‌‌های یوشکل از ابتدا تا انتهای کوچه کشیده شده است. طوری که دیگر امکان پارک خودرویی در آن سوی کوچه یا در کنار میله‌ها وجود ندارد. ازطرفی نکته جالب توجه درباره این میله‌ها این است که لولا دارند و خوابیده می‌شوند؛ البته ویژه ساکنان همین کوچه. 

برای صحبت با اهالی کوچه، چند زنگ را به‌صدا درمی‌آوریم اما فقط موفق می‌شویم با یکی از آن‌ها صحبت کنیم. خانمی از پشت آیفون می‌گوید که نصب میله‌ها تصمیم تمام ساکنان کوچه بوده است و مربوط به یک‌نفر نیست.

از او درباره دلیل این کار می‌پرسیم و اینکه چطور در کوچه‌ای که اختصاصی نیست و پلاک شهرداری خورده، این کار را انجام داده‌اند. او می‌گوید: اهالی کوچه از پارک خودروهای غریبه به ستوه آمده بودند. چنانکه خود ما برای پارک خودروهایمان در کوچه جایی نداشتیم و ازطرفی برای پارک خودرو به حیاط با مشکل مواجه می‌شدیم. چون کوچه پهن نیست و خودرو نمی‌تواند برای ورود به پارکینگ، به‌راحتی دور بگیرد. همچنین بارها اتفاق افتاده بود که شهروندان، خودروهای خود را طوری سر کوچه پارک کرده بودند که ما امکان واردکردن خودروهایمان به داخل کوچه را نداشتیم. دراین باره حتی با ۱۱۰ نیز تماس گرفتیم اما کسی پاسخگوی ما نبود. 

وی مدعی است کوچه شخصی است. دلیلش هم این است که اینجا زمینی بزرگ بوده که بین چندنفر از اهالی تقسیم می‌شود و هرکدام در آن خانه‌ای می‌سازند و بخشی از زمین هم برای رفت و آمد به کوچه تبدیل می‌شود. او اضافه می‌کند: ما حتی تصمیم داریم، کوچه را با گذاشتن در، ببندیم و پیگیر این موضوع از شهرداری خواهیم شد. 

 

الیت بهشت و پاستور، دلیل ازدحام خودرو در ابومسلم 

از کوچه خارج می‌شویم و با دقت بیشتری کوچه‌های فرعی ابومسلم را نگاه می‌کنیم. ساعت ۱۱صبح است. تمام کوچه‌ها، مملو از خودروهای پارک‌شده است و هیچ جای خالی وجود ندارد. حتی در کوچه‌های پهن‌تر در دوطرف کوچه، خودروها پارک کرده‌اند و به‌زحمت یک خودرو می‌تواند از بین آن‌ها عبور کند. 

هجوم خودروهای پارک‌شده، فضای سبز و درختان قدیمی ابومسلم را هم تحت‌الشعاع قرار داده‌اند و انگار این فضای زیبا، بین خودروها گم شده‌ است. البته لطف سایه این درختان شامل حال صاحبان خودروست و بهترین مکان را برای پارک خودروهایشان مهیا کرده است. 

وارد آرایشگاهی مردانه می‌شویم و ادامه سؤال‌هایمان را می‌پرسیم. صاحب مغازه، اجرای طرح الیت در تمام خیابان‌های مجاور مانند پاستور و بهشت را دلیل مهمی برای پارک خودروها در خیابان ابومسلم و کوچه‌های آن می‌داند و می‌گوید: بعد از اجرای این طرح، خیابان ابومسلم بسیار شلوغ شده است. 

او مدعی است خودروها مربوط به کاسبان خیابان احمدآباد است و آن‌ها هر جای خالی ببیند، پارک می‌کنند. در این باره می‌گوید: هیچ‌کدام از این خودروهای پارک‌شده محلی نیست. برای اثبات این حرف، کافی است یک‌روز بین ساعت ۷:۳۰ تا ۸:۳۰صبح به این محله بیاید و ببینید که خودروها متعلق به چه کسانی است. همچنین در روزهای جمعه که بازار احمدآباد تعطیل است، این‌جا هم پرنده پر نمی‌زند. خود من، دیروز برای کار بانکی، ساعاتی حضور نداشتم. وقتی رسیدم، دیگر جای پارکی مقابل مغازه‌ام نداشتم و مجبور شدم در کوچه کناری پارک کنم. 

 

آژیرهای عذاب‌آور خودروهای پارک‌شده

مقصد بعدی ما مشاور املاک قدیمی خیابان ابومسلم است. او نیز تمام خودروهای پارک‌شده در ابومسلم را متعلق به موبایل‌فروشان خیابان احمدآباد می‌داند و می‌گوید: شهرداری برای احداث پارکینگ، از آن‌ها هزینه دریافت کرد اما پارکینگی ساخته نشد. حالا حق مردم این محله چیست. ما حتی نمی‌توانیم باغچه‌های مقابل منازلمان را آبیاری کنیم. چون از صبح تا شب، کنار باغچه‌ها خودرو پارک شده است. ازطرفی برخی از اهالی دوخودرو دارند که دیگر هیچ جایی برای پارک خودورهای آن‌ها باقی نمی‌ماند. بدتر از همه صدای دزدگیرهاست که سنسور حساس بعضی از این خودروها، بی‌دلیل فعال می‌شود و نیم تا یک‌ساعت آژیر می‌کشد که واقعا عذاب‌آور است. 

نظر او را درباره اقدام اهالی کوچه ابومسلم۹ برای بستن کوچه می‌پرسیم. اینکه اگر قرار باشد شهروندان به این شیوه، از پارک خودروها در کوچه‌های خود ممانعت کنند. می‌گوید: کوچه ابومسلم۹، چهارمتری است و در این کوچه‌ها معمولا اهالی برای ورود و خروج نباید مزاحمتی داشته باشند، درصورتی که کافی است در این کوچه، خودرویی شاسی‌بلند پارک کند. آن وقت عبور و مرور مختل می‌شود. البته من بستن کوچه را تأیید نمی‌کنم اما ساکنان این کوچه می‌توانند با گذاشتن در و گرفتن مجوز، کوچه را اختصاصی کنند. چنانچه در کوچه‌ای بالاتر از ابومسلم۷، ساکنان آن، با گذاشتن در، کوچه را اختصاصی کرده‌اند. البته آن کوچه، دومتری است. 

او ادامه می‌دهد: به‌جز این، در کوچه بهشت۳، چند سال است که خود سازمان ترافیک شهرداری با جانمایی گاردریل و یک‌طرفه‌کردن کوچه، مانع پارک خودروها در دوطرف کوچه شده است. آن هم به‌این دلیل که همیشه در این کوچه دعوا بود. 

این مشاور املاک همچنین به کوچه بهشت یک اشاره می‌کند و می‌افزاید: سازمان ترافیک شهرداری برای روان شدن حرکت خودروها، یک سمت این کوچه را نیز گاردریل کشیده و بسته است تا در هر دوسمت، خودروها پارک نکنند. 

 

104428.jpg

 

ورود به خانه از روی کاپوت خودروهای پارک‌شده!

مقصد بعدی ما کوچه بهشت۳ است. کوچه‌ای طولانی و به‌نسبت کم‌عرض که در حاشیه آن قصابی بزرگی واقع شده است. از ابتدا تا انتهای این کوچه یک‌طرفه، گاردریل‌های زردرنگ کشیده شده است و این‌جا هم فقط یک‌سوی کوچه امکان پارک خودرو وجود دارد. با حسابدار قصابی وارد گفتگو می‌شویم و از ماجرای جانمایی گاردریل‌ها می‌پرسیم. می‌گوید: پیش از جانمایی گاردریل‌ها، مردم در دوطرف کوچه خودروی خود را پارک می‌کردند و رفت و آمد با زحمت بسیار انجام می‌شد. بدتر از آن سرویس‌های تاکسی مدرسه انتهای کوچه بود که پیش از تعطیلی مدرسه به‌صف می‌شدند و راه کوچه را بند می‌آوردند. 

او همچنین اشاره می‌کند که اگر در این کوچه ۲۰خانه وجود داشته باشد، هرکدام حداقل دوخودرو دارند که یکی از خودروها را در کوچه پارک می‌کنند و به فضای مناسب برای پارک نیاز دارند. 

اما جانمایی گاردریل‌ها حدود سه‌سال پیش از سوی سازمان ترافیک بعد از نامه‌ همسایه‌ها و درخواست آن‌ها انجام شده است. حسابدار قصابی با بیان این موضوع ادامه می‌دهد: سازمان ترافیک با یک‌طرفه‌کردن کوچه و جانمایی گاردریل‌ها، شرایط مناسبی را بر این کوچه پررفت و آمد حاکم کرد. کوچه‌ای که اگر تا انتهای آن پیش بروید، درمی‌یابید که چقدر شلوغ و بی‌نظم است. 

تنها انتقاد او از تغییر تابلوی گاه به‌گاه مسیر کوچه است. در این باره می‌گوید: هر از گاهی سازمان ترافیک، مسیر کوچه را تغییر می‌دهد. این موضوع خود باعث بندآمدن راه می‌شود. چون همه از تغییر مسیر باخبر نیستند. 

اما آخرین فردی که با او گفتگو می‌کنیم یکی از اهالی بهشت۳ است. او نیز می‌گوید: برای جانمایی گاردریل‌ها، همسایه‌ها استشهادی پر کردند. مبلغی گرفته شد و این‌ها نصب شدند. او یادآوری می‌کند که پیش از جانمایی گاردریل‌ها، حتی مقابل در پارکینگ و ورودی منازلشان نیز، خودرو پارک می‌شد. به‌طوری که باید از روی کاپوت خودروها رد می‌شدند و وارد خانه. 

او می‌گوید: اگر به صاحبان خودروها چیزی می‌گفتی، یا عذرخواهی می‌کردند یا دعوا می‌شد. اما تقصیر ما چه بود؟ 

می‌خندد و ادامه می‌دهد: حالا مشکل ما حل شده است و از خدایمان هست که آن سمت کوچه را هم ببندند تا هیچ خودرویی پارک نکند. از طرفی فضای پشت این میله‌های زردرنگ، محیطی امن برای عبور و مور عابران پیاده فراهم کرده است. 

 

تا انتهای کوچه بهشت۳ نیز پیش می‌رویم و به تقاطعی می‌رسیم که بهشت یک را به ابتدای راسته خیابان ابومسلم متصل می‌کند. شلوغی و بی‌نظمی‌ که شهروندان حرفشان را می‌زدند از همین خیابان شروع می‌شود. همه جا غول‌های آهنی حضور دارند و بافت مسکونی محله را دستخوش حضورشان کرده‌اند. علاوه براین درهای پشتی چندپاساژ موبایل‌فروشی خیابان احمدآباد به این سو باز شده است و تک و توک مغازه‌هایی نیز وجود دارد. دوخانه قدیمی و درحال تخریب نیز نمای کوچه را به‌طور کل تحت‌الشعاع قرار داده است و نازیبا ساخته و دیگر نمی‌توان نام منطقه مسکونی بر آن گذاشت. بلکه محله‌ای که نازیبایی‌ها از این خیابان به داخل آن کشیده می‌شود. 

..........................................

 

  • پاسخ مسئول

 

معاون اجرایی شهرداری منطقه یک مشهد

بستن کوچه قانونی نیست

هدف ما از تهیه این گزارش، زیر سؤال‌بردن اقدام اهالی ابومسلم۹ در شخصی‌کردن کوچه نیست. به‌ستوه‌آمدن اهالی از پارک خودروها در کوچه چهارمتری موضوعی است که هرروز و هر روز برای آن‌ها و اهالی خیابان ابومسلم تکرار می‌شود. اما اگر قرار باشد که دیگر اهالی نیز با بستن کوچه‌های خود، این اقدام را تکرار کنند، باید منتظر معضل‌های دیگری نیز بود. پس راه‌حل چیست و قانون چه می‌گوید.

معاون اجرایی شهرداری منطقه یک مشهد اقدام اهالی ابومسلم۹ را قانونی نمی‌داند و می‌گوید: ساکنان این کوچه از نظر قانونی مجاز به بستن کوچه نیستند. چون کوچه‌ها جزو معابر و فضاهای عمومی است. 

بنایی‌منش می‌افزاید: ما به اهالی این کوچه اخطار داده‌ایم و آن‌ها تا مهلت مشخص‌شده فرصت دارند تا سندی مبنی بر شخصی بودن این زمین به اداره شهرسازی ارائه کنند که اگر مورد تأیید قرار بگیرد، می‌توانند کوچه را شخصی کنند و حتی برای آن در بگذارند. درغیراین صورت میله‌های فلزی جمع‌آوری خواهد شد. 

وی درباره معضل پارک خودروهای مغازه‌داران احمدآباد در کوچه‌های ابومسلم و بهشت و مزاحمت برای اهالی نیز می‌گوید: چنین مشکلی آن سوی خیابان احمدآباد و در کوچه‌های پرستار و عدالت و ... نیز برای اهالی وجود دارد که امیدواریم با تکمیل و افتتاح پارکینگ در پرستار۳، تا حد زیادی این مشکل حل شود. اما در این سوی خیابان احمدآباد به دلیل قیمت بالای زمین هنوز موفق به خریداری زمینی برای ساخت پارکینگ نشده‌ایم و مشکل‌های موجود را قبول داریم. 

 

مدیر روابط عمومی شرکت ترافیک هوشمند:

خلوت‌سازی معابر اصلی، هدف الیت است

در بین ده‌ها معبر منطقه یک، طرح الیت در خیابان ابومسلم اجرا نمی‌شود و خود این موضوع دلیلی بر افزایش حجم خودروهای پارک‌شده در این معبر است. 

مدیر روابط عمومی شرکت ترافیک هوشمند الیت دراین باره می‌گوید: هدف ما از اجرای طرح ترافیک هوشمند، برداشته‌شدن ترافیک و خلوت شدن معابر اصلی است. چون این معابر عامل ترافیک و شلوغی شهر هستند. کافی است خودرویی در همین خیابان احمدآباد به دلیل نبودن جای پارک، دوبل پارک کند. نتیجه آن ترافیک خواهد بود. 

« با کوتاه‌شدن مدت توقف در معابر اصلی به دلیل اجرای قوانین الیت، از بار ترافیک و شلوغی کاسته خواهد شد.» علی بازقندی با بیان این مطلب می‌افزاید: ما به دنبال این هستیم که کسبه احمدآباد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و خودروهای خود را به محل کار نیاورند. گرچه این فرهنگ هنوز جا نیفتاده است و متأسفانه شاهد پارک خودروها در کوچه‌های پشت هستیم. 

او درباره مشکلات و انتقادهای اهالی از پارک خودروها در خیابان ابومسلم نیز می‌گوید: انتقاد اهالی کاملا بجاست اما کدام برای شهروندان مهم است؟ اینکخ ساعت‌ها در ترافیک معابر اصلی وقتشان تلف شود یا اینکه کوچه‌ای شلوغ شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی