کد خبر : 74790
/ 22:34
ویژه‌برنامۀ جشن بزرگ دهۀ کرامت توسط شهرداری مشهد در بوستان کوهسنگی میزبان شهروندان است؛

هنرمندان، سفیران فرهنگی امام‌رضا(ع)

شهرداری مشهد هم‌زمان با فرارسیدن دهۀ کرامت در کنار صدها برنامۀ مختلفی که در سطح شهر تدارک دیده، برنامه‌ای ویژه و شاد را نیز هر شب تا سالروز میلاد باسعادت امام‌هشتم(ع) برگزار می‌کند.

هنرمندان، سفیران فرهنگی امام‌رضا(ع)

خبرنگار: بنیامین یوسف‌زاده

به گزارش شهرآرا آنلاین / شهرداری مشهد هم‌زمان با فرارسیدن دهۀ کرامت در کنار صدها برنامۀ مختلفی که در سطح شهر تدارک دیده، برنامه‌ای ویژه و شاد را نیز هر شب تا سالروز میلاد باسعادت امام‌هشتم(ع) برگزار می‌کند که در چند شب گذشته، بازخوردهای بسیار خوبی را نیز داشته است. این مراسم در چهار روز نخست خود در پارک بزرگ بهار در حاشیۀ شهر مشهد برگزار شد و از دیشب نیز مکان خود را به فاز سوم بوستان کوهسنگی تغییر داده است. به گفتۀ مسئولان برگزاری این جشن، معرفی ظرفیت‌های بالای پایتخت فرهنگی جهان اسلام از اهداف مهم برپایی چنین‌جشنی است که با حضور هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های نام‌آشنا و محبوب مردمی و به‌صورت زنده از شبکۀ سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود. به‌همین‌بهانه گذری به صحبت هنرمندان که در این چند روز مهمان جشن دهۀ کرامت شهرداری مشهد بوده‌اند کرده‌ایم، افرادی که در زندگی کاری خود، فعالیتی خاص را درخصوص امام‌هشتم(ع) انجام داده‌اند و به‌عنوان سفیران فرهنگی امام‌رضا(ع)، تندیسی را از مدیریت شهری مشهد به طرفه می‌برند.

 

مشهد، شهری پویا و زنده است

درهمین‌راستا، مجید اخشابی، خوانندۀ پاپ کشورمان در این مراسم با بیان اینکه مشهد شهری پویا و زنده است، گفت: «تغییر و پیشرفت شهر مشهد به مدد عزیزان تلاشگر، توانمند، هوشمند و دلسوز شهرداری مشهد بوده است.». وی اظهار کرد: «من هر سفری که در سال‌های اخیر به شهر مشهد داشته‌ام، شاهد تغییر و پیشرفت در این شهر بوده‌ام که این مهم به مدد عزیزان تلاشگر، توانمند، هوشمند و دلسوز شهرداری مشهد بوده است.». این هنرمند در ارتباط با اقدامات فرهنگی در شهر مشهد نیز بیان کرد: «به نظر من اقدامات فرهنگی نیز به موازات کارهایی زیربنایی که در شهر مشهد انجام شده، کارهای فرهنگی بسیار خوبی نیز در شهر مشهد شکل گرفته و به‌خوبی پیش رفته است.».

 

امام‌رضا(ع) یاری‌دهندۀ من در ساخت فیلم بوده است

نرگس آبیار، کارگردان فیلم شیار۱۴۳ نیز گفت: «امام‌رضا(ع) همیشه یاری‌دهندۀ من در ساخت فیلم‌ها بوده و تجربیات خاصی در شهر مشهد داشته‌ام.». وی افزود: «من همیشه برای ساخت فیلم‌های خود از امام‌رضا(ع) مدد می‌گیرم و دراین‌راستا تجربیات بزرگ و خاصی در این شهر کسب کرده‌ام.». آبیار با بیان اینکه امام‌رضا(ع) یاری‌دهندۀ من در ساخت فیلم‌های سینمایی بوده، تصریح کرد: «برای نقش دختر فیلم نفس به مشهد آمدم و از امام‌رضا(ع) خواستم تا به من کمک کند و در مسیر برگشت با یک دختربچه آشنا شدم که تمام خصوصیاتی را که در ذهن من برای ایفای این نقش بود، داشت.».

 

مشهد، شهری دوست‌داشتنی و صمیمی

عبدالرضا اکبری، بازیگر سینما و تلویزیون نیز با بیان اینکه بزرگ‌ترین شاخصۀ مشهد، حرم امام‌رضا(ع) است، گفت: «مشهد شهری دوست‌داشتنی و صمیمی است.». وی اظهار کرد: «با توجه به اینکه من همه‌ساله به شهر مشهد سفر می‌کنم، پیشرفت‌های چند سال اخیر چشم‌گیر است، به‌طوری‌که در هر سفر خود متوجه این پیشرفت‌ها می‌شوم و مواردی که در شهر دیده می‌شود، نشان از پیشرفت این شهر دارد.».

 

104627.jpg

 

تمام زندگی ورزشی من به نام امام‌رضا(ع) گره خورده است

سریع‌ترین دوندۀ ایرانی نیز در یکی از شب‌های برگزاری این جشن گفت: «در تمام طول زندگی به‌ویژه زندگی ورزشی‌ام، لطف امام‌رضا(ع) شامل حال من شده و درواقع به نام مبارک ایشان گره خورده است.».

حسن تفتیان بیان کرد: «هفتۀ آینده نیز دقیقاً هم‌زمان با ولادت امام‌رضا(ع) در مسابقات جهانی حضور خواهم یافت که امیدوارم با عنایت شاه خراسان یعنی امام‌رضا(ع) بتوانم دل مردم ایران را شاد کنم.».

محمود پاک‌نیت، بازیگر سینما و تلویزیون نیز در جریان این مراسم با بیان اینکه رویداد مشهدالرضا(ع) پایتخت فرهنگی جهان اسلام سبب معرفی هرچه‌بیشتر شهر مشهد می‌شود، گفت: «به نظر من شهردار مشهد دغدغۀ ادارۀ این کلان‌شهر را به بهترین نحو دارد.». وی اظهار کرد: «من از هر فرصتی برای حضور در شهر مشهد استفاده کرده و به این شهر زیبا سفر می‌کنم.». وی افزود: «به نظر من مشهد یکی از قطب‌های شهری ایران است و از تمام شهرهای ایران به‌ویژه کشورهای عربی برای زیارت امام‌هشتم(ع) به این شهر سفر می‌کنند که این مهم نشان‌دهندۀ جایگاه مشهد است.». مهوش صبرکن، دیگربازیگر سینما و تلویزیون نیز در این مراسم گفت: «خوشبختانه مشهد در چند سال اخیر با پیشرفت بسیار خوبی مواجه بوده و قابل‌قیاس با گذشته نیست.». وی اظهار کرد: «مشهد شهری مذهبی و مقدس است که من از دوران کودکی به این شهر سفر کردم.». وی افزود: «خوشبختانه مشهد در چند سال اخیر با پیشرفت بسیار خوبی مواجه بوده و قابل‌قیاس با گذشته نیست، البته قطعاً این شهر نیازمند توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر است.».

 

شهرداری مشهد در چند سال اخیر،شهر را متحول کرده است

بیژن خاوری، خوانندۀ پاپ کشور نیز گفت: «شهرداری در چند سال اخیر، مشهد را متحول کرده و این تفاوت کاملا در این شهر حس می‌شود.». وی اظهار کرد: «مشهد مقدس شهری است که اگر سفر کاری نداشته باشم هم حتماً به این شهر سفر می‌کنم، چون امام‌رضا(ع) برای من آرامش خاصی دارد.». وی افزود: «در طی این سال‌ها من از امام‌رضا‌(ع) درخواست‌های زیادی داشته‌ام و به همۀ خواسته‌های خود رسیده‌ام و برهمین‌اساس شهر مشهد در دل من از ویژگی خاصی برخوردار بوده است.». خاوری بیان کرد: «شهر مشهد در ابتدا شهری زیارتی و بعد سیاحتی است و بر‌همین‌اساس زائران و گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند و اعتقاد بنده این است که شهرداری در چند سال اخیر، مشهد را متحول کرده و این تفاوت کاملا در این شهر حس می‌شود.».

خوانندۀ پاپ کشور تصریح کرد: «یکی از مسائلی که به‌جز حرم مطهر امام‌رضا(ع) در شهر مشهد برای من موردتوجه بوده، شهرسازی شهر مشهد است که در طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته که این نشان از مدیریت شهری هوشمند در این شهر دارد.».

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی