کد خبر : 74865
/ 20:55

خون خود را ارزان در شیشه نکنید!

در این چلۀ تابستان برخی بازارها خوب داغ شده، ازجمله با تلاش بچه‌های کف بازار و نشستن مسئولان در خنکای سایه‌سار غفلت!

خون خود را ارزان در شیشه نکنید!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره شهرآرا آنلاین / خون‌فروشی نیز به راه افتاده و حاشیه‌نشینان تهرانی با دردست‌داشتن اصل بدن خودشان و مراجعه به مراکز خصوصی پلاسما، خون خود را در شیشه یا کیسه می‌کنند و فی‌البشمار «حق الپلاسما» دریافت می‌کنند! با مراجعه به کنج خلوتی که برخی مسئولان در آن لم داده‌اند، سخنگوی سازمان انتقال خون خودشان را یافتیم که گفتند: «ارزش واقعی پلاسما بسیار بالا بوده و مبالغی که حدود ۳۰ تا ۴۰هزار تومان برای هر بار اهدای پلاسما ارائه می‌شود، تنها می‌تواند هزینۀ ناهار یا ایاب و ذهاب فرد را تأمین کند.». ضمن‌تشکر از ایشان که ما را از مظنۀ فی بازار مطلع کردند، درهمین راستا، چند آگهی بازرگانی به دست ما رسیده است:

 

یک فرصت طلایی برای پول درآوردن: دنبال کار بخور‌و‌‌‌‌‌‌‌بخواب هستید؟ روی تخت دراز بکشید و زیر باد کولر یارانه‌تان را چندبرابر کنید. همراه با کیک و ساندیس، وسیلۀ ایاب و ذهاب هم مهیاست! 

شرکت پلاسماگیران واحد مرکز

 

خون خود را ارزان در شیشه نکنید! خریدار خون شما به بالاترین قیمت، نقد نقد. 

شرکت تضامنی سلطان‌خون و شرکا

 

خریداریم: ضایعات خون، پلاسما اوراقی، ایدزی، هپاتیت‌دار، تاریخ‌مصرف گذشته، لیتری و گالنی خریداریم. 

شرکت زالوصفتان خون‌آشام

 

فروش فوری: کلیه، چندین لیتر خون، قلوه، جگر، شش، برای تأمین مخارج. کارت‌خوان هم موجود است. 

انجمن زیرخط فقرهای مقیم حاشیه

..........................................

 

نامحدودهای محدود

خدا را شکر در کشوری زندگی می‌کنیم که هیچ مسئولی همین‌جور قضاقورتکی و بدون کنتور وعدۀ سرخرمن نمی‌دهد. نمونه‌اش همین وعدۀ وزیر محترم ارتباطات برای ارائه اینترنت نامحدود بود که به شایستگی تمام و در اسرع وقت عملی شد. حالا این نامحدود شامل بسته‌های «ماهیانه تا سقف ۲۰۰گیگ و با قیمت منصفانۀ ۳۰۰هزارتومان» می‌شود دیگر امری علی‌حده است که به جیب شما برنمی‌گردد، بلکه خارج می‌شود!

درست است گفتند نامحدود، ولی نه دیگه نامحدوووود! اصلا این «نامحدودهای محدود» ریشۀ فلسفی و علمی هم دارد. ارسطو (در سریال پایتخت نه، فیلسوف یونانی!) در دوهزارواندی سال پیش گفته: «بی‌نهایت، امکان بالقوه‌ای است که هرگز بالفعل نمی‌گردد.». بنابراین وقتی می‌گویند نامحدود، شنونده باید عاقل باشد و بداند که بالفعل نمی‌شود، یعنی تاحدی در دیزی باز است، ولی حیای گربه هم لحاظ شده. دانلود کنید ولی به اندازه، پولش را هم به قاعده بدهید که همه خوشحال و راضی باشند.

..........................................

 

پدر خودسوزی ایران

نقش انکارناپذیر پدران را در پیشرفت فرزندان نمی‌توان نادیده گرفت. آن‌ها چون شمعی می‌سوزند تا فرزندان را بسازند. نمونۀ آخر مدل ۲۰۱۷‌اش هم پدر اسدی، بازیکن جدید پرسپولیس است که برای گرفتن رضایت‌نامۀ فرزندش از باشگاه پیکان، به شیوۀ چهارلیتری بنزین و خودسوزی روی آورده و مسئولان پیکان نیز از ترس عواقب خطرناک، رضایت‌نامۀ او را صادر کرده‌اند!

ضمن تشکر از «نقی معمولی» در سریال پایتخت که خود را به‌عنوان پدرخودسوزی ایران معرفی کرد، به‌نظر کارشناسان «سرسره»، می‌بایست از این به بعد مبحث چهارلیتری بنزین هم به‌عنوان یکی از روش‌های میانبر و مبتکرانه در رسیدن به هدف مورد توجه قرار گیرد.

مثلا ضرر ندارد که یک چهارلیتری بنزین در صندوق عقب ماشین داشته باشید، البته نه برای ریختن در باک خودرو، برای اینکه اگر پلیس شما را متوقف کرد بتوانید مانع جریمه و انتقال خودرو به پارکینگ شوید، البته محض احتیاط چهارلیتری آب باشد یا کبریت‌تان خیس شده باشد بهتر است، بالاخره گاهی هم ممکن است گیر آدم سرسختی بیفتید و این روش جواب ندهد، بعد خدای نکرده توی رودربایستی قرار نگیرید و با بنزین واقعی، کار دست خودتان بدهید!

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی