کد خبر : 74945
/ 21:43

همه‌چی آرومه، من چقدر خوشبختم!

اگر ما اجازه ندهیم که یک خبرنگار و نویسنده حداقل تا ۱۰درصد خطا کند، شرایط به‌سمت مناسبی پیش نخواهد رفت.

همه‌چی آرومه، من چقدر خوشبختم!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

شهرآرا آنلاین / اگر صبح به‌جای زنگ موبایل، با چه‌چه بلبل نغمه‌خوان بیدار شدید، آفتاب از همیشه مهربان‌تر و صبحانه با نان سنگک دو رو کنجدی آماده شده بود، موقع خروج از ساختمان متوجه شدید که آسانسور بعد از چندماهی خواب فعال شده، صاحبخانه با لبخند به شما سلام می‌کند و گل‌ها را آب می‌دهد و حتی به شما اجازۀ استفاده از پارکینگ را هم می‌دهد، در محل کار روی میز برای‌تان گل گذاشته‌اند، دیگر کسی از دست شما فرار نمی‌کند، خبری از پیامک‌های قبوض، بدهی بانک، فحش و تهدید نیست و به‌طرز غریبی در وضعیت «همه‌چی آرومه، من چقدر خوشبختم» قرار گرفته‌اید، آن‌روز صد درصد «روز خبرنگار» است، تا می‌توانید حالش را ببرید که از فردا، وضعیت کما فی‌السابق است!

درهمین‌راستا جناب عارف هم گفته‌اند: «اگر ما اجازه ندهیم که یک خبرنگار و نویسنده حداقل تا ۱۰درصد خطا کند، شرایط به‌سمت مناسبی پیش نخواهد رفت.» البته ما خودمان در ستون سرسره بیشتر نظرمان روی ۱۱۰درصد است، ولی چون ایشان گفته‌اند۱۰، ما هم به دیدۀ منت قبول می‌کنیم.».

اما یک روز خبرنگار که بیشتر نداریم، ۳۶۴روز دیگر سال روی خبرنگاران خطا می‌شود و داور ادامۀ بازی می‌دهد، پس بی‌خودی دل نسوزانید و این ۱۰درصد را حیف نکنید، تنه بزنید، توپ یا میکروفن فرقی نمی‌کند، هر چی دست‌تان رسید پرتاپ کنید، به‌ویژه «تکل از پشت» فراموش نشود، خلاصه ۱۰درصد را جوری بزنید که ۹۰درصد بقیه حساب کار دست‌شان بیاید!

   ..........................................

 

پیش‌بینی‌های مرغی

کی گفته مرغ نمی‌پرد؟! این‌قدر روی نقطه‌ضعفش دست گذاشتید که حساس شد و درست وسط گرانی‌های برنج، پیاز، گوشت و تخم‌مرغ، دوباره فکر پرواز به سرش زده است! رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفته‌اند: «با ورود حجاج پیش‌بینی می‌شود که نرخ مرغ تا ۸هزار تومان افزایش یابد.» در همین راستا:

قدرت پیش‌بینی را می‌بینید؟ با اینکه حجاج هنوز درحال رفتن هستند، ولی بروبچه‌های بازار فکر برگشت‌شان هستند. کارشناسان سازمان هواشناسی که آسمان فردا را با هزارجور اماواگر حدس می‌زنند و آخرش هم درست درنمی‌آید، باید در محضر اساتید بازار، دو واحد پیش‌بینی تلمذ کنند.

این چه وضعش است؟ قبلا که حاجیان می‌رفتند و چاق‌تر برمی‌گشتند، گوسفند زمین می‌زدید، مرغ برای کسی است که تا سر کوچه می‌رود و دوتا نان می‌گیرد و سالم برمی‌گردد، نه حاجی‌ای در این وضعیت قمردرعقرب سالم برگشته، حالا نهنگ و فیل نه، ولی دست‌کم شتر روی شاخش است!

اگر مولوی بود و این وضعیت را می‌دید، این‌جوری می‌سرود که «ای قوم به حج رفته کجایید کجایید / قیمت مرغ رو به بالاست نیایید نیایید!»

   ..........................................

 

خرزوخان وارد می‌شود

سازمان لیگ فوتبال نشان داد که به مقولۀ «حساب حساب است، کاکا برادر» معتقد است و در همین راستا به‌دلیل بدهی باشگاه راه‌آهن، تیم را ۱۰نفره به مصاف رقیب خود در لیگ یک فرستاده است! در همین راستا پیشنهاد می‌شود:

این‌جوری باشد با توجه به رقم‌های درشت بدهی پرسپولیس و استقلال، این دو تیم نه‌تنها باید بدون بازیکن مقابل حریفان حاضر شوند، بلکه تیم حریف هم می‌تواند به جای ۱۱نفر، با ۲۲بازیکن وارد زمین شود.

برای اینکه سایر باشگاه‌های بدهکار حساب کار دست‌شان بیاید، سازمان لیگ می‌تواند وسط بازی بازیکنان تیم بدهکار را با «خرزوخان» تعویض کند! اگر باز هم واریز نکردند تعویض‌ها را تا تمام‌شدن تیم ادامه دهد.

دپارتمان داوری هم می‌تواند اگر تأخیری در پرداخت حق و حقوق داوران پیش آمد، بازی را با یک داور کمتر یا بدون آن اداره کنند، البته دراین مورد خاص ممکن است روند بازی خیلی هم فرقی نکند و حتی با استقبال باشگاه‌ها هم روبه‌رو شود!

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی