کد خبر : 74947
/ 22:50

شکستِ درآمدها

یحیی یعقوب‌نژاد با اشاره به مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری از تأثیر منفی آن بر درآمدهای مالیاتی استان می گوید...

شکستِ درآمدها

خبرنگاران: موسوی زاده/ سلامی

گفتگوی شهرآرا آنلاین / امروزه مالیات از اهمیت بسزایی در تحقق و شکوفایی اقتصاد برخوردار است و عوارض و درآمدهایی که از پرتو مالیات به دست می‌آید در راه امور جاری کشور به هزینه می‌رسد و لذا پرداخت مالیات به‌نوعی ادای دین به هم‌میهنان خودمان است. اتکا به درآمدهای نفتی باعث ایجاد خلل در رشد و پیشرفت کشور شده، به‌نحوی‌که کاهش قیمت نفت به‌عنوان اصلی‌ترین منبع درآمد دولت، بسیاری از سیاست‌ها و برنامه‌ها را با تعویق همراه ساخته است. به همین دلیل مالیات می‌تواند از آسیب‌پذیری ما دربرابر قیمت نفت که گاه و بیگاه دچار نوسانات می‌شود، بکاهد. با‌توجه ‌به نقش مالیات و تأثیر آن بر رشد اقتصادی، با یحیی یعقوب نژاد، مدیر کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی گفتگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

 

سازمان امور مالیاتی کشور، ابتدای هر‌سال برای هر استان سهمیه مالیاتی در‌نظر می‌گیرد که سازمان‌های مالیاتی هر استان باید آن را وصول کنند. روند تعیین این سهمیه به چه صورت است؟

رقم درآمدهای مالیاتی و کل درآمدهای مالیاتی که از کل استان‌ها و کشور باید وصول شود با پیشنهاد دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی تعیین و در قانون بودجه به دولت ابلاغ می‌شود. هر‌ساله عدد کلی درآمدهای مالیاتی کشور از‌سوی «سازمان امور مالیاتی کل کشور» تعیین و ابلاغ می‌شود. به‌عبارتی سازمان امور مالیاتی کشور براساس تولید ناخالص داخلی هر استان (GDP)، منابع اقتصادی تفکیک شده موجود در هر استان و سابقه مالیاتی که در هر استان وجود دارد، سهمیه هر استان را مشخص می‌کند.

 

در سال‌های گذشته استان خراسان رضوی چه سهمی از مصرف مالیات کل کشور داشته است؟

اجازه بدهید آمار سال‌۱۳۹۴ را بیان کنم. مجموع اعتباراتی که در‌قالب اعتبارات جاری و عمرانی در این سال از‌سوی درآمدهای مالیاتی به استان خراسان رضوی اختصاص داده شده بود در‌حدود دوبرابر مجموع مالیات‌هایی بود که در کل استان وصول شده بود.

 

‌طبق این آمار، ادارۀ مالیاتی استان از تحقق مالیات ابلاغ‌شده عقب است. علت اینکه نتوانستید مالیات‌های مقرر را از سطح استان وصول کنید چیست؟

مشکلاتی که در‌بارۀ مؤسسات مالی و اعتباری غیر‌مجاز در کشور پدید آمد، باعث کاهش دریافتی مالیاتی ما شد. مستحضر هستید که بسیاری از این مؤسسات در استان خراسان رضوی فعال بودند. این‌ها در زمانی که فعالیت می‌کردند، سود بالا و گردش مالی شایان‌توجهی داشتند. در یکی‌دو‌سال اخیر این مؤسسات دچار مشکلات فراوان اقتصادی شدند و از لحاظ مالی به صفر رسیدند. مالیاتی که در سنوات گذشته ادارۀ کل مالیاتی استان از این مؤسسات می‌گرفت، در حال حاضر وجود ندارد و این یک بخش از عدم تحقق مالیاتی در استان است.

بخش دوم به فعالیت‌های شرکت پدیده در مشهد بر‌می‌گردد. شرکت پدیده گردش مالی بالایی داشت. شرکت‌های اقماری زیادی بودند که به پدیده وابسته بودند. با توقف فعالیت‌های اقتصادی پدیده، این شرکت‌های اقماری نیز از رده خارج شدند. شرکت پدیده عامل تأثیر‌گذاری بود که تعطیلی آن باعث شد ما به درآمدهای مالیاتی که کشور برای استان در‌نظر گرفته بود، نرسیم.

 

شما قطعاً در شهر مشهد به‌دلیل گردش مالی بالا، با مودیان مالی حقیقی و حقوقی فراوانی رو‌به‌رو هستید. می‌توانید چند شرکت خوش‌حساب و یا بد‌حساب مالیاتی را نام ببرید؟

ما حدود ۴۰۰‌هزار پروندۀ شغلی فعالان اقتصادی داریم. بیش‌از ۶۰‌هزار پروندۀ مالیاتی مربوط به اشخاص حقوقی داریم که در سطح استان مودیان مالیاتی محسوب می‌شوند. مودیان مالی خوش‌حساب در سطح استان زیاد داریم، ولی بر‌اساس نص صریح قانون مالیات‌های مستقیم، اطلاعات و تفصیل مالیاتی این شرکت‌ها غیر‌قابل افشاست.

 

فکر نمی کنید اظهار و اعلام نام مودیان خوش‌حساب مالیاتی، باعث تشویق و فرهنگ‌سازی مالیاتی در بین شهروندان می‌شود؟

تیرماه زمان تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی اشخاص حقوقی است. هر سال دفتر روابط عمومی و فرهنگ‌سازی سازمان امور مالیاتی کشور، شاخص‌ها و پارامترهایی دارد که به وسیلۀ آن‌ها مودیان نمونه مشخص می‌شوند. ما بر‌اساس پارامترهایی که سازمان کل به ما اعلام و ابلاغ می‌نماید، مودیان خوش‌حساب استان را مشخص می‌کنیم. این کار هنوز انجام نگرفته و هر زمان که مشخص شد، اعلام عمومی خواهیم کرد. پس تا آن زمان از گفتن و افشا‌کردن مودیان خوش‌حساب و بد‌حساب مشهد معذور هستیم.

 

یکی از سازمان‌هایی که در مشهد فعال است و گردش مالی آن در سال به میلیاردها تومان می‌رسد، «آستان قدس رضوی» است. گاه سوالاتی دربارۀ نحوه عملکرد مالیاتی آستان قدس مطرح می‌شود. در این خصوص چه توضیحی دارید؟

آستان قدس یکی از بهترین مودیان مالیاتی استان ماست. آستان قدس بر‌اساس قانون هر جا که مکلف و موظف بوده که مالیات خود را پرداخت کند، با ما صمیمانه همکاری کرده است. در‌خصوص مالیات بر ارزش افزوده نیز آستان قدس به تکالیف خویش عمل کرده و مالیات‌های مربوط را پرداخت کرده است.

 

از مجموعه‌های صنعتی استان که گردش مالی بالایی دارد، کارخانۀ «ایران‌خودرو خراسان» است. این مجموعه به‌تازگی به‌عنوان پیمانکار شرکت مادر در تهران، فعالیت می‌کند و چون پیمانکارِ تهران است در آن استان به حساب‌های مالیاتی آن پرداخته می‌شود. به‌عبارتی در مشهد فعالیت و در تهران مالیات می‌دهد و از این بابت به ضرر مالیات استان تمام می‌شود. برای تغییر این روند چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

این یکی از موضوعاتی است که ادارۀ کل امور مالیاتی پیگیر آن است. سؤال ما هم همین است که چرا فعالیت‌های شرکت ایران‌خودرو خراسان از قالب خرید و فروش به قالب کارمزدی تبدیل شده و بخشی از این درآمدها و مالیات‌ها به شرکت مادر منتقل شده است و دلیل اینکه نمی‌توانند این قالب را به حالت سابق برگردانند، چیست؟ اگر یک فعالیت اقتصادی در گوشه‌ای از استان قرار دارد و هزینه‌های آن فعالیت به استان تحمیل می‌شود باید درآمدهای ناشی از آن فعالیت اقتصادی در داخل همان استان محقق شود. شخص استاندار محترم و ادارۀ کل صنعت و معدن این موضوع را به مسئولان کارخانۀ ایران‌خودرو در تهران و مشهد منعکس کرده‌اند و مکاتبات فراوانی به وجود آمده و از آن‌ها درخواست کرده‌اند که موضوع را به شکل منطقی حل‌وفصل کنند.

 

برخی به مالیات های غیر مستقیم که نمود آن مالیات بر ارزش افزوده است انتقاد دارند. چرا که بار اصلی آن بر دوش مصرف‌کننده است. این در حالیست که ممکن است دلالان در یک روز، میلیون‌ها تومان کالا خرید و فروش ‌کنند، از پرداخت مالیات طفره ‌بروند. برای وصول مالیات از این افراد چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

وظیفۀ ادارۀ کل امور مالیاتی شناسایی، تشخیص، محاسبه و وصول مالیات است. پیگیری برخی فعالیت‌های نامناسب اقتصادی مانند اینکه کالایی به‌صورت قاچاق وارد شود و فروخته شود یا اینکه فعالیتی را بدون مجوزهای قانونی انجام دهند، وظیفۀ ادارۀ مالیات نیست و بر‌عهدۀ سازمان‌های اجرایی کشور است. نهادهای ذی‌صلاح باید دربارۀ فعالیت‌های نادرست اقتصادی نظارت داشته باشند و باید دست‌به‌دست سازمان امور مالیاتی دهند و این مودیان را شناسایی کنند و پایگاه اطلاعاتی آنان را در‌اختیار ما قرار دهند تا این مودیان نتوانند از زیر بار مالیات طفره روند.

 

بر‌طبق قانون، مالیات روی کالاهای صادراتی صفر است و کالاهای صادراتی مالیات ندارند، اما برخی از صادرکنندگان گلایه دارند که ادارۀ دارایی نام آن‌ها را از صادرکننده تغییر می‌دهد و با عنوان «حق‌العمل کار» از آن‌ها مالیات می‌گیرد. آیا این کار قانونی است؟

صادر‌کننده تعریف مشخصی در قانون دارد. در اینجا ما گمرک و ضوابط مربوط به آن را داریم و برای تعیین صادرکننده به آن مراجعه می‌کنیم. اگر شما به گمرک مراجعه کنید و از صادر‌کننده و صاحب کالا استعلام کنید، گمرک به شما خواهد گفت که چه کسی این محمولۀ صادراتی را اظهار کرده است. ما برابر این مستندات گمرک، صادرکننده را احراز می‌کنیم. اینکه من یک کالای صادراتی را بخرم و با نام خودم و با کارت بازرگانی خودم آن را صادر نکنم و با کارت بازرگانی دیگری آن را صادر و بعد ادعا کنم که بنده صادر‌کننده هستم، این اظهار غیر‌قابل‌موجه است و مالیات بر ارزش افزوده از وی گرفته خواهد شد. ملاک اینجا گمرک است و ما به صادرکنندۀ اصلی کالا که از استعلامات گمرک مشخص می‌شود، معافیت از ارزش افزوده می‌دهیم و مالیاتی نمی‌گیریم. درغیر‌این‌صورت، ما صادر‌کنندۀ کالا را «حق‌العمل کار» می‌شناسیم و از وی مالیات بر ارزش افزوده گرفته می‌شود.

 

متأسفانه ما در کشور با فرار گستردۀ مالیات رو‌به‌رو هستیم. میزان فرار مالیاتی در استان خراسان رضوی چقدر است؟

چیزی در‌حدود ۲۰‌درصد از مجموع کسانی که تولید ناخالص داخلی هر استان را تشکیل می‌دهند، فرار‌کنندگان از پرداخت مالیات هستند. این عدد در هر استان یکسان و مساوی نیست. ممکن است در یک استان که زمینۀ حضور پویاتر اقتصادی برای آن مهیاست، فرار مالیاتی هم بیشتر صورت گیرد و در یک استان ممکن است به‌دلیل کم‌دامنه‌‌بودن فعالیت‌های اقتصادی به همان میزان هم فرار مالیاتی کمتر باشد.

 

آمار ۲۰ درصد از جمعیت مودیان مالیاتی در استان خراسان رضوی قطعی است؟

ما آمار دقیقی از فرار مالیاتی در استان خراسان رضوی نداریم. اگر ما آن‌قدر اشراف اطلاعاتی داشته باشیم که چقدر فرار مالیاتی صورت می‌گیرد که آن دیگر فرار مالیاتی نیست! چون با داشتن این آمار به‌سرعت وارد قضیه خواهیم شد و مودیان را شناسایی و نسبت به اعمال قانون اقدام خواهیم کرد.

 

این جمله صحیح نیست. به‌عنوان مثال سازمان قاچاق کالا و ارز، از میزان قاچاق کالا در کشور تخمین آماری دارد. به فرض صحیح‌بودن جملۀ شما، با این آمار تخمینی، سازمان قاچاق کالا و ارز می‌رفت و جلوی قاچاق کالا را می‌گرفت. با این حال از وضعیت قاچاق کالا بی‌آمار نیست.

چون ما اطلاعات پایه‌ای مانند درصد قاچاق کالا و توزیع آن را در استان نداریم، نمی‌توانیم درصد مشخصی برای فرار مالیاتی در استان مشخص کنیم. مشکل نداشتن اطلاعات گردش مالی قاچاق کالا و... در استان است.

..........................................

 

  • برای دریافت مالیات از کسب و کارهای اینترنتی دستمان خالیست

 

بسیاری از شرکت‌های بزرگ خرید و فروش کالا در فضای مجازی فعالیت می‌کنند و گردش مالی روزانۀ آن‌ها فراتر از چند ده میلیون است. تاکنون سازمان امور مالیاتی برای وصول مالیات از این شرکت‌های مجازی اقدام نکرده است؟

اخذ مالیات از شرکت‌های خرید و فروش اینترنتی به ما تأکید و ابلاغ شده است. چون این فعالیت‌های اقتصادی، جدید و به‌صورت الکترونیک است و مکان مشخصی ندارند که به‌سادگی نزد آن‌ها برویم، کار کمی مشکل است. سازمان امور مالیاتی در این کار به لحاظ قانونی ذی‌صلاح است که به کار این دسته از فعالان الکترونیک اقتصادی، ورود پیدا کند. ان‌شاءا... در اولین زمانی که نتایج ملموسی با کمک سازمان‌های ذی‌صلاح به دست بیاید، وارد کار خواهیم شد و روند مالیات گرفتن از شرکت‌های اینترنتی را که گاه گردش مالی بالایی دارند، آغاز می‌کنیم.

 

علت تعلل چیست؟ آیا از نبود قانون در حیطۀ فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی در مضیقه هستید؟

خیر. یک قانونی کلی وجود دارد که همه را در‌بر‌می‌گیرد. قانون مالیات مستقیم به ما اجازه می‌دهد که هر شخصی را اعم از حقیقی و حقوقی در کشور که فعالیت اقتصادی دارد و صاحب درآمد است، پیگیری کنیم. فرقی نمی‌کند که درآمد در حوزۀ حقیقی باشد و یا مجازی‌.

 

وقتی از لحاظ قانونی مشکلی ندارید چرا تاکنون در این زمینه اقدامی نکرده‌اید؟

برخی از این شرکت‌های اینترنتی را شناسایی کرده‌ایم. منتهی شناسایی ما برای تشخیص و گزارش، نیاز به اطلاعات مستند دارد. اگر به‌صورت شرکت و حقوقی باشند، به کدهای اقتصادی شرکت و.. و اگر شخص حقیقی باشند به اطلاعات کد ملی و... نیاز داریم. در‌حال پیگیری هستیم که اطلاعات لازم را از سازمان‌های ذی‌صلاح بگیریم.

 

آیا می‌توانید برخی از این فعالان اقتصادی فضای مجازی در مشهد را که تا‌کنون آن‌ها را احصا نموده‌اید نام ببرید؟

به‌عنوان مثال «تاچ‌سی» را احصا کرده ایم و سازمان دیگری را که در همان حیطه فعالیت‌های «تاچ‌سی» است، احصا و بانک اطلاعاتی مالیاتی آنان را تکمیل کرده‌ایم.

 

اما این تعداد کم است و خیلی بیشتر از این تعداد شرکت‌های مجازی احصا‌شده، شرکت وجود دارد.

باید توجه کنیم فقط شرکت‌ها و اشخاصی را که در همان حیطۀ استانی فعالیت دارند و صاحب درآمد مالیاتی هستند، می‌توانیم پیگیری و برای وصول مالیات آن‌ها اقدام کنیم. برخی شرکت‌های اینترنتی که شما در اینترنت مشاهده می‌کنید اصلا در حیطۀ استانی ما نیستند که بخواهیم برای وصول مالیاتی آن‌ها اقدام کنیم.

 

ولی خیلی از شرکت‌های بزرگ خرید و فروش اینترنتی هستند که خاستگاه مشهدی دارند و دفاتر آن‌ها در همین شهر دایر است.

قانون مالیات‌های مستقیم اظهار می‌دارد که اگر فردی در یک‌سال مالی، فعالیت اقتصادی دارد، مکلف است اظهارنامۀ مالی خود را، اگر فرد شخص حقیقی باشد تا ۳۱‌خرداد و اگر فرد حقوقی باشد تا ۳۱‌تیر سال آینده به ادارۀ کل مالیاتی بدهد. کار ادارۀ مالیات با همین اظهارنامه‌های تسلیمی آغاز می‌شود. اگر کسی فعالیت اقتصادی داشته باشد و اظهارنامۀ خود را تسلیم ما نکند، ما باید بر‌‌حسب شواهد، قرائن، مستندات تأیید‌کننده و اطلاعات مستدل، پیگیر عدم پرداخت مالیات او باشیم. ما هم از این شرکت‌های مجازی و ریشه‌یابی آن‌ها اطلاعات کافی داریم، ولی به مدارک مستدل و مستند نیاز داریم تا پیگیر عدم پرداخت مالیات آن‌ها باشیم و بدون مدارک دست ما خالی است.

 

104904.jpg

 

..........................................

 

دیدگاه/ نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، محمد سهیلی

  • سازمان مالیات، اطلاعات تفکیکی را در‌اختیار ما نمی‌گذارد

 

104906.jpgشهرداری همکاری بسیار ارزشمندی با ادارۀ مالیات استان داشته است. اقدامی که شهرداری برای تحقق درآمد مالیات بر ارزش افزوده کرده بسیار تحسین‌برانگیز است. کمتر از ۵‌درصد از این درآمدها به شهرداری و ۹۵‌درصد آن به افزایش درآمدها بر‌می‌گردد که افزایش شایان‌توجهی داشته است. به‌عنوان مثال در شهریور سال گذشته فقط اقداماتی که با مشارکت شهرداری انجام شده باعث شده که رشدی چهار‌برابری نسبت به دریافتی ماه‌های قبل محقق شود.

 

کاهش پرداختی مالیاتی به شهرداری از ۲۰ به ۱۲ درصد

مشکل اصلی ما، اول به اعتبارات متمرکز مالیات بر ارزش افزوده بر‌می‌گردد، چون تبصره‌های متعددی در این قانون داریم و این مالیات‌ها اول به تهران می‌روند و تهران قبلا ۲۰‌درصد از این اعتبارات را به کلان‌شهرها بر‌می‌گرداند؛ ولی بناست این مقدار در سال جاری به ۱۲‌درصد کاهش پیدا کند. ما به این کاهش پرداختی گلایه‌ جدی داریم. به این علت که از زمانی‌که قانون پرداختی درصدی از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها وضع شد، بسیاری از درآمدهای شهرداری را حذف کردند. به‌عبارتی عوارض و درآمدهای شهرداری حذف و قرار شد که از مجرای این قانون تأمین شود. وقتی می‌بینیم دولت در این قانون دست می‌برد و بخش‌های عمده‌ای از آن را تغییر می‌دهد کار برای شهرداری‌ها بسیار سخت می‌شود. همان ۱۲‌درصد پرداختی هم به‌صورت استانی توزیع می‌شود، یعنی از‌طریق موافقت‌نامه و از این دست توافقات که مشکلات بسیار زیادی برای شهرداری ایجاد می‌کند.

 

حق و حقوقات به نحو مناسب واگذار نمی‌شود

مشکل دوم از این نکته ناشی می‌شود که وقتی درآمدهای متمرکز به حساب دولت واریز می‌شود، چه ازطریق مالیات بر ارزش افزوده یا عوارض شهرداری‌ها از بنزین و مشتقات آن، هیچ رقم و آماری قید نمی‌شود که ما بدانیم چقدر از این مبالغ واریزی به کدام شهر تعلق دارد. به‌عنوان مثال، نمی‌دانیم سال پیش چه رقمی برای مشهد از‌طریق مالیات بر ارزش افزوده واریز شده است. طبیعتاً ناآگاهی از این مبالغ به تفکیک شهری، باعث می‌شود نتوانیم حق خود را مطالبه کنیم. با اینکه بخش مهمی از این درآمدها از شهر مشهد است و مثلا ۷۰ تا ۸۰‌درصد از درآمد مالیاتی استان به شهر مشهد تعلق دارد، حقیقت این است که چون اطلاعات لازم را به ما نمی‌دهند و مشخص نیست چه مقدار از مالیات پرداخت شده به شهر مشهد تعلق دارد ما هم نمی‌توانیم مطالبۀ بحقِ خود را درخواست کنیم. با اینکه حساب و کتاب‌های وصول مالیات ارزش افزودۀ شهر به شهر در استان موجود است و حتی قوانینی مانند شفاف‌سازی ایجاب می‌کند که این اطلاعات در‌اختیار ما قرار بگیرد، این کار صورت نمی‌پذیرد. حتی در برنامۀ پنجم توسعه، بندهایی دربارۀ مودیان مالیاتی داشتیم که هرگز اجرا نشد. 

مشکل در عدم اطلاع‌رسانی است و این عدم اطلاع‌رسانی عملا این شائبه را به وجود می‌آورد که همین رقم ناچیزی که باید به دست شهرداری برسد آیا تمام آن مالیات اختصاص‌داده‌شده به ما داده می‌شود یا خیر. ما با بخش شهری در داخل شهر مشهد و بخشی از مالیاتی که ازسوی خزانه‌داری استان واریز می‌شود مشکلی نداریم و می‌توان بر اظهارات مسئولان ادارۀ مالیاتی استان در این مورد صحه گذاشت؛ مشکلات مربوط‌به بخش‌های کشوری است و عدم اطلاع‌رسانی مناسب نشان می‌دهد که یک جای کار مشکل دارد و حق و حقوقات به نحو مناسب واگذار نمی‌شود.

..........................................

 

دریچه

  • بیش‌از ۹۰ درصد درآمدهای استان مربوط به مالیات است

 

وظیفۀ ادارۀ کل امور مالیاتی شناسایی، تشخیص، محاسبه و وصول مالیات است. این وظیفه از زمان برنامۀ سوم توسعه بر‌عهدۀ سازمان امور مالیاتی کشور گذاشته شده است. در عملکرد سال‌۹۵ ادارۀ کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی، مبلغ ۲۳۳۷۳‌میلیارد ریال را از مالیات‌های مستقیم و غیر‌مستقیم احصا کرده است. از این رقم مبلغ ۱۴۲۴۱‌میلیارد ریال از مالیات‌های مستقیم به دست آمده و ۸۸۵۱‌میلیارد ریال از مالیات‌های غیرمستقیم که عمدتاً مالیات بر ارزش افزوده بوده، تأمین شده است. ادارۀ کل امور مالیاتی استان در سال گذشته از مجموع درآمدهایی که برای استان پیش بینی کرده‌اند، سرجمع حدود ۸۸‌درصد را محقق کرد و به‌عبارتی ما ۱۲‌درصد از سهمیه‌ای را که سازمان برای استان در نظر گرفته بود نتوانستیم محقق کنیم.

 

آمار مالیاتی سال ۹۶ استان

آمار مالیات اخذ‌شده در استان در چهارماهۀ سال جاری چیزی در حدود ۷۴۴۷‌میلیارد ریال است که ۴۱۵۸‌میلیارد ریال آن از درآمدهای مالیاتی مستقیم و مبلغ ۳۲۸۸ میلیارد ریال آن از درآمدهای مالیاتی غیر‌مستقیم تأمین شده است. در تأمین مالیات‌های پیش‌بینی‌شده در چهارماهۀ نخست سال جاری هم عقب هستیم و فقط توانسته‌ایم در حدود ۷۸‌درصد از مالیات‌های پیش‌بینی‌شده در چهارماهۀ سال نخست را تأمین کنیم.

 

هدف قانون مالیات بر ارزش افزوده، مصرف‌کنندۀ نهایی است

قانون مالیات بر ارزش افزوده از نیمۀ دوم سال ۱۳۸۷ به‌صورت آزمایشی در کشور ما اجرا شد. پنج سال آزمایشی آن تمام شد و دوباره تمدید شد و تا پایان سال ۹۶ اعتبار آن ساری و جاری است. قانون مالیات بر ارزش افزوده، فرایندی چند‌مرحله‌ای است که با توجه به چرخۀ کالا اعم از واردات، تولید، توزیع و مصرف به آن مالیات تعلق می‌گیرد. کالا از یک دست به دست دیگر منتقل می‌شود تا نهایتاً به مصرف‌کنندۀ نهایی برسد. فعال اقتصادی، مودی مالیاتی ما محسوب می‌شود و مکلف است هر سه ماه یک‌بار اظهارنامۀ مالیاتی آن دوره را پس از گذشت ۱۵ روز از آن سه ماه، به ادارۀ مالیاتی تسلیم کند. این مالیات در بیش از ۱۷۰ کشور دنیا اجرا می‌شود و یکی از بهترین روش‌های مالیات‌ستانی است، کمترین تأثیر را بر فعالان اقتصادی مخصوصاً تولیدکننده‌ها دارد، از سرمایه‌گذاری و صادرات حمایت می‌کند و نرخ مالیات بر کالاهای صادراتی، صفر است. 

 

سهم شهرداری‌ها محفوظ است

از مجموع ۹‌درصد از مالیات بر ارزش افزوده‌ای که ما در سطح استان وصول می‌کنیم، ۳‌درصد سهم عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست. این عوارض وصول‌شده، قبل از اینکه به حساب خزانه واریز شود توسط ادارۀ کل امور مالیاتی مستقیماً به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود. از نیمۀ دوم سال ۱۳۸۷ تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۶ بالغ‌بر ۱۹۰۰ میلیارد تومان از محل منابع وصول‌شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پول واریز شده است. بخشی از فعالیت‌های روزمرۀ شهرداری‌ها از همین مالیات‌ها تأمین می‌شود.

 

پرچم مالیاتی استان خراسان رضوی بالاست!

در وصول مالیات، خراسان رضوی جزو پنج استان اول کشور است. استان ما از مجموع ترکیب درآمدهای مالیاتی کشور حدود ۳ درصد از کل درآمد مالیاتی کشور را به خود اختصاص داده است. بیش‌از ۹۰ درصد از کل درآمدهایی که در استان کسب می‌شود مربوط به درآمدهای مالیاتی است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی