کد خبر : 74948
/ 23:37
عامل راه‌‌اندازی یک کانال مستهجن در مشهد دستگیر شد؛

پارک ملت مشهد تعطیل شد

مردی جوان که با راه‌اندازی یک کانال تلگرامی مستهجن ۸ هزار شهروند را در سراسر کشور فریب داده بود و اقدام به رواج اعمال منافی عفت در مشهد می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

پارک ملت مشهد تعطیل شد

خبرنگار: مهدی قرآنی

به گزارش شهرآرا آنلاین / در پی رصد‌ کارشناسان مرکز واکنش سریع دادسرای عمومی و انقلاب ناحیۀ۲ مشهد در فضای سایبری، یک کانال تلگرامی تحت عنوان «پارک ملت مشهد» که اقدام به انتشار مطالب غیراخلاقی و مستهجن می‌کرد شناسایی شد و پیگیری موضوع بر عهدۀ قاضی حقدادی، دادیار شعبۀ ۲۳۳ ویژۀ رسیدگی به جرائم رایانه‌ای دادسرای مشهد، قرار گرفت.

در رصد اطلاعاتی قاضی حقدادی از این کانال تلگرامی مستهجن، اطلاعاتی به دست آمد که نشان می‌داد مدیر یا مدیران این گروه در حال رواج اعمال منافی عفت در جامعه خصوصاً میان جوانان مشهدی می‌باشند که، با روشن شدن موضوع، دستور جلب متهمان این پرونده صادر و مسئولیت شناسایی و دستگیری سرهرم‌های این باند به پلیس فتای خراسان‌ رضوی محول شد.

کارشناسان پلیس فتای خراسان‌ رضوی، طی بررسی تخصصی در فضای سایبری، دریافتند که ادمین این کانال ساکن مشهد است. لذا، با به دست آمدن این سرنخ، پروندۀ متهم را رد‌زنی کردند و مخفیگاه او در منطقۀ رضاشهر شناسایی شد.

با شناسایی مخفیگاه متهم، تیم بررسی‌کنندۀ پرونده، طی هماهنگی با قاضی حقدادی، وارد عمل شد و، در اقدامی ضربتی، متهم را، که مردی ۳۰ساله بود، دستگیر کرد.

متهم، که از حضور مأموران مطلع شده بود، قبل از دستگیری، اقدام به از بین بردن کلیۀ اطلاعات کانالش کرد و، پس از دستگیری، تمام اتهاماتش را رد و واقعیت ماجرا را کتمان کرد اما طولی نکشید که بازیابی اطلاعات پاک‌شده دستش را برای پلیس رو کرد و ماهیت اصلی این فرد را برای قانون لو داد. این مرد جوان، که دیگر راهی برای کتمان حقیقت نداشت، به‌ناچار لب به اعتراف گشود و جزئیات اقدامات شومش را تشریح کرد (از انتشار اعترافات متهم معذوریم.).

دادیار شعبۀ ۲۳۳ دادسرای عمومی و انقلاب ناحیۀ۲ مشهد در‌این‌باره به خبرنگار ما گفت: «این پرونده از سوی کارشناسان مرکز واکنش سریع دادسرا بررسی شد و اعلام شد که، در کمترین زمان ممکن، رسیدگی شد و به نتیجه رسید.».

قاضی مهدی حقدادی افزود: «این کانال تلگرامی، که بیش از ۸ هزار عضو از سراسر کشور داشت، حاوی مطالبی غیر‌اخلاقی و مستهجن بود و با هدف رواج اعمال منافی عفت در بین جوانان و نوجوان شهرهای مذهبی کشور راه‌اندازی شده بود.».

وی تصریح کرد: «اکنون متهم در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات پلیسی برای شناسایی همدستان و دیگر جرائم احتمالی از او ادامه دارد.».

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی