کد خبر : 74965
/ 21:42

جشن خودکفایی تخم مرغی!

درخصوص اینکه به‌تازگی مجوز واردات تخم‌مرغ صادر شده است؛ در این خصوص چه نظری دارید؟

جشن خودکفایی تخم مرغی!

نویسنده: مهدی محمدی

طنز سرسره شهرآرا آنلاین / درخصوص اینکه به‌تازگی مجوز واردات تخم‌مرغ صادر شده است؛ در این خصوص چه نظری دارید؟

الف. مردم خاطرتان هست مرغ‌های ما دوزرده تخم می‌کردند و خودمان صادرات تخم‌مرغ داشتیم؟ خاطرتان هست آن‌قدر مرغ‌ها تخم می‌گذاشتند که اضافی آن‌ها را رنگ می‌کردیم و در وسط سفرۀ هفت‌سین قرار می‌دادیم؟ شما چه کردید با این مرغ‌داری‌های ما؟

ب. باز هم کم‌کاری مرغ‌ها. بهتر است درخصوص فشار کاری مرغ‌ها مجدداً تصمیم‌گیری شود. هر ۲۴ساعت تنها یک عدد تخم‌مرغ؟ به نظر می‌رسد مرغ‌ها چیز زیادی از وجدان کاری نمی‌دانند.

ج. امیدواریم در سال‌های آتی و با افزایش تعداد مرغ‌هایی که تخم می‌گذارند؛ شاهد جشن «خودکفایی تخم مرغی» هم باشیم.

د. چطور می‌شود که به یک‌باره تعداد تخم‌مرغ‌ها کاهش یافته و مجبور به واردات تخم مرغ باشیم؟ این موضوع ضرورت نصب دوربین مداربسته در محیط مرغ‌داری‌ها را تأیید می‌کند. احتمال می‌دهیم مرغ‌ها بخشی از تولیدات خود را به‌صورت آزاد در بازار سیاه می‌فروشند. مگر مرغ‌ها چه چیزی از اختلاس‌گران کم دارند که نتوانند از این‌گونه کارها انجام دهند؟

..........................................

 

یکی از سایت‌ها از خواهش پزشکیان برای رأی‌دادن نمایندگان نوشت؛ وی به نماینده‌ای گفته است: «پاشو یک رأی بده! اسمت را بگم؟»؛ نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. یعنی اگر نام آن بزرگوار را بگویی، متنبه شده و از آن پس در رأی‌گیری‌ها شرکت می‌کند؟

ب. شاید رأیش ممتنع بوده. شاید هم درحال چرت‌زدن بوده و تصور کرده بقیۀ نمایندگان در حال بازی بشین و پاشو هستند و از اصل قضیه باخبر نبوده است، به او سخت نگیرید. نباید نایب رئیس مجلس ایشان را در فشار قرار می‌داد تا این‌کار را انجام دهد.

ج. بهتر است برای آنکه نماینده‌ها مشارکت بیشتری در رأی‌گیری‌ها داشته باشند، انگیزه‌هایی برای رأی‌دادن در آن‌ها ایجاد کنیم. به‌عنوان نمونه بگوییم هرکس در بیشتر از فلان درصد از رأی‌گیری‌ها مشارکت کرد، به او اجازه داده می‌شود برود با خانم موگرینی دوسه‌تایی سلفی بگیرد.

د. از آقای پزشکیان بعید بود چنین چیزی بگویند؛ مگر رأی‌دادن صرفاً به پا شدن است، رأی دادن نمایندگان پروسۀ بسیار پیچیده و وقت‌گیری است و قبل از هر تصمیمی کلی فسفر سوزانده می‌شود. مگر یک آدم چقدر فسفر دارد؟ مگر یک انسان می‌تواند روزانه چند رأی بدهد؟ پیشنهاد می‌شود کمی از فشار کاری‌شان کم شود.

..........................................

 

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: «در طی ۴سال اخیر کمبود دارو در داروخانه‌ها از ۳۰۰قلم به ۳۰مورد رسیده است.». در این خصوص چه نظری دارید؟

الف. اصلا چرا شما فکر کرده‌اید که باید درخصوص هر موضوعی یک نظری داشته باشم. من‌هم مانند برخی نمایندگان که برخی مواقع نظری ندارند و در رأی‌گیری‌ها شرکت نمی‌کنند، نظری ندارم. 

ب. این‌هم شد آماردادن؟ این هم شد اطلاع‌رسانی؟ لااقل طوری آمار و اطلاعات بدهید که بتوانیم یک‌طوری آن را نقد کنیم.

ج. در راستای تکمیل توضیحات گزینۀ قبلی؛ آخر این‌هم شد زندگی؟ خوشحالید که مقدار بیشتری دارو در کشور وجود دارد؟ لابد همۀ آن‌ها چینی است و فله واردش کرده‌اید. اصلا چرا باید مردم دارو بخورند؟

د. با تشکر از گزینۀ «ب» و «ج»؛ اینکه کمبود داروها از ۳۰۰قلم به ۳۰رسیده است، نشان می‌دهد بیماران از وضع مالی بسیار بدی برخوردار هستند، به‌طوری‌که حتی توانایی خرید داروهای مورد نیازشان را هم ندارند و به همین دلیل داروها روی دست بیمارستان‌ها باد کرده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی