کد خبر : 74966
/ 21:47
در آخرین نشست خبری فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی پیش از تغییر اعلام شد؛

۵۳۰هزار عملیات پلیسی در ۴ ماه

فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: «در طول چهار ماه گذشته، ۵۳۰ هزار عملیات پلیسی در استان انجام شده است.»

۵۳۰هزار عملیات پلیسی در ۴ ماه

خبرنگار: ابوعطا

به گزارش شهرآرا آنلاین /  امروز در حالی خبرنگاران سرویس‌های حوادث و اجتماعی رسانه‌های استان مهمان فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی بودند که، در واقع، این آخرین نشست سردار امیری‌مقدم بود.

امیری‌مقدم، در سخنانی، با مروری بر کارنامۀ کاری خود در شش سال گذشته در خراسان‌ رضوی، بیان کرد: «در این مدت، ارتباط تنگاتنگی بین پلیس و رسانه‌ها در جریان بود که، از این حیث، در دورانی طلایی قرار داشتیم و ماحصل این تعامل ارتقای سطح امنیت در استان بود.».

وی با بیان اینکه به طرح مدیریت کیفی ناجا در استان توجه ویژه شد افزود: «مردم شأن بالایی دارند که، برای اینکه مقرهای انتظامی و کلانتری‌های ما در شأن مردم باشد، دستور زیباسازی آن‌ها داده شد و این اتفاق موجب شد تا امروز پرونده‌های زیادی، قبل از ارجاع به دادسرا، در کلانتری‌ها به سازش منجر شود.».

فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی خاطرنشان کرد: «امروز پلیس فتا و آگاهی در سطح کشور می‌درخشند و، با اقدامات پیشگیرانۀ انجام‌شده در حوزۀ اجتماعی، از هر فرصتی استفاده شد تا مردم از آموزش‌های لازم جهت تأمین امنیت و پیشگیری برخوردار شوند.».

وی گفت: «در حالی که در سال۹۰ وضعیت کشته‌های ما در سوانح رانندگی استان ۱۰۴۷ مورد بود، در سال۹۱، این آمار به ۸۲۲ نفر، در سال۹۳ به ۷۹۳‌نفر و در سال ۹۵ به ۷۳۰ قربانی رسید.».

امیری‌مقدم ادامه داد: «امروز، در فضای سایبری، با افزایش ۶۵ درصدی جرائم مواجهیم که به همین اندازه هم کشف داشته‌ایم.».

وی با اشاره به کشف ۱۰تن مواد مخدر در استان از ابتدای امسال بیان کرد: «این آمار نسبت به سال گذشه حدود ۱۱‌درصد افزایش یافته است.».

فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی تصریح کرد: «از ابتدای امسال تا ابتدای مرداد‌ماه، ۸۵۰ هزار تماس با سامانۀ پلیسی ۱۱۰ انجام شد که، از این تعداد، ۵۳۰ هزار تماس به عملیات منجر شد‌.».

وی با اشاره به اقدامات انجام‌‌شده در کاهش تخلفات رانندگی در سطح مشهد و استان تصریح کرد: «هوشمندسازی سامانه‌های پلیسی و اعلام آنی تخلفات از طریق پیامک به قانونمند شدن شهروندان حین رانندگی کمک کرده است.».

امیری‌مقدم با اشاره به اینکه «ما خودمان را در واقع پلیس رضوی می‌دانیم و مبنای فعالیت را هم بر همین اساس گذاشته‌ایم.» بیان کرد: «طی این سال‌ها حتی یک درگیری از سوی هیئت‌های مذهبی در مشهد نداشتیم و، در طول این شش سال، ارتباط تنگاتنگی بین پلیس و شهروندان وجود داشت.».

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی