کد خبر : 74968
/ 22:37
مصاف پدیده و سیاه‌جامگان با تیم‌های خوزستانی در هفتۀ سوم لیگ برتر فوتبال؛

مشهدی‌ها به زمین داغ رسیدند

هفتۀ سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور درحالی از فردا پیگیری خواهد شد که در روز دوم بازی‌های این هفته هر دو نمایندۀ فوتبال خراسان رضوی یعنی تیم‌های سیاه‌جامگان و پدیده باید به‌مصاف رقبای خوزستانی خود بروند.

مشهدی‌ها به زمین داغ رسیدند

خبرنگار: جواد طاری‌بخش

شهرآرا آنلاین

سیاه‌جامگان – فولاد خوزستان

شاگردان اکبر میثاقیان لیگ هفدهم را در هفته‌های اول و دوم خوب شروع کرده‌اند. آن‌ها بعد از تساوی مقابل ذوب‌آهن در مشهد دست به کار بزرگی زدند و در رشت مقابل سپیدرود این شهر موفق به کسب پیروزی شدند. تیم سیاه‌جامگان که در این فصل از بازیکنان جوانی سود می‌برد، به لطف همین انتخاب ترکیب و حضور بازیکنانی پرانگیزه همچون پیام ملکیان، محسن آقایى، احسان پیرهادی، امیرمحمد پناهی، رضا شربتی و محمد ناصری و بهره‌جویی از باتجربه‌هایی مثل بادامکی، امرایی، احمدی و عسگری توانسته است به‌خوبی در زمین نبض بازی را در دست بگیرد. دلیل این امر هم دوندگی بالای مشکی‌پوشان در زمین و ایجاد موقعیت‌های ویژه برای رسیدن به دروازۀ حریف است. مشکی‌پوشان فردا درحالی قرار است با تیم فولاد خوزستان در ورزشگاه ثامن‌الائمه(ع) مشهد دیدار کنند که این تیم در بازی با پرسپولیس با شکست روبه‌رو شده است و در بازی با نفت تهران به تساوی رسیده است و همین موضوع انگیزۀ آن‌ها را افزایش داده است تا بتوانند در مشهد به اولین برد احتمالی خود دست پیدا کنند. این درحالی است که فولاد خوزستان در ۱۰ بازی از ۱۱ بازی قبلی خود در لیگ برتر موفق به پیروزی نشده است و سیاه‌جامگان نیز در ۹ بازی از ۱۰ بازی قبلی خود در لیگ برتر بدون شکست بوده است.

همین آمارها حالا نشان می‌دهد که می‌توان از بازی سیاه‌جامگان و فولاد خوزستان یک بازی جذاب را شاهد باشیم، مگر اینکه مربیان دو تیم برای حفظ حداقل امتیاز دست به بازی دفاعی بزنند.

 

نفت آبادان – پدیده

تیم فوتبال پدیده اما این‌روزها به‌عنوان یکی از تیم‌های قدرتمند لیگ شناخته می‌شود. هر چند شاگردان مهاجری در بازی اول خود در لیگ برتر هفدهم مقابل تیم پیکان نه‌چندان قدرتمند به تساوی رسیدند، اما بازی دوم آن‌ها مقابل سپاهان نشان داد که تیمی منسجم هستند که می‌توانند مدعی لیگ البته نه برای قهرمانی بلکه برای صعود به جام باشگاه‌های آسیا باشند. حضور در جام باشگاه‌های آسیا رؤیایی است که سال‌هاست مشهدی‌ها و خراسانی‌ها به‌دنبال رقم‌زدن آن هستند و امسال پدیده با جذب بازیکنانی مثل صادقی، قاسمی‌نژاد، قاضی، خلعتبری، خانزاده و حاتمی که البته مصدوم شد و حفظ نفرات قبلی خود مثل گردان، ناصحی، مرادمند، عباسیان، ایمانی، مهربان و... به‌دنبال تحقق آن هستند و مدیران این باشگاه نیز تحقق آن را دور از دسترس نمی‌بینند.

اما مهاجری در هفتۀ سوم بازی‌ها مسابقه‌ای سخت را پیش‌رو دارد. بازی با نفت‌آبادان و ایستادن مقابل تیمی که فراز کمالوند هدایت آن را برعهده دارد، کار آسانی نیست، به‌ویژه آنکه آن‌ها بعد از پیروزی مقابل استقلال و شکست مقابل سایپا حالا به‌دنبال دومین پیروزی در شهر خودشان هستند. اما این درحالی است که پدیده روی کاغذ از مهره‌های بهتری سود می‌برد. پدیده و نفت آبادان در لیگ برتر تنها دو بار به‌مصاف هم رفتند و این سومین مصاف آن‌ها باهم است. باوجود‌این همین دو بازی هم با تساوی ۳بر۳ که دور رفت فصل قبل و ۳ بر۰ به سود پدیده در دور برگشت در آبادان رقم خورد ۹ گل را درپی داشت و می‌تواند این نوید را بدهد که دو تیم در این بازی هم با ترکیبی هجومی به سراغ یکدیگر بروند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی