• خانه
  • خراسان رضوی
  • استاندار خراسان رضوی: دوره رونق تولید با شروع دولت دوازدهم کلید خورد
کد خبر : 74975
/ 12:01

استاندار خراسان رضوی: دوره رونق تولید با شروع دولت دوازدهم کلید خورد

استاندار خراسان رضوی گفت: افتتاح طرح های تولیدی استان در اوایل دولت دوازدهم نشان می دهد، دوره رونق تولید با شروع کار دولت جدید آغاز شده است.

استاندار خراسان رضوی: دوره رونق تولید با شروع دولت دوازدهم کلید خورد

علیرضا رشیدیان عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح واحد تولیدی نساجی مهتاتوس در جاده مشهد – چناران افزود: در سال های گذشته تصمیماتی گرفته شده بود که برای بخش تولید مشکلاتی ایجاد کرد اما با نگاه ویژه رئیس جمهوری به واحدهای تولیدی و تصمیمات درست در دولت یازدهم، کم کم مشکلات از مسیر تولید برداشته شد.
وی اظهار کرد: دولت یازدهم مانع از اتخاذ تصمیماتی شد که برای بخش خصوصی و تولیدکنندگان مشکل ایجاد می کرد و با یک سازماندهی مناسب همه دستگاه های اجرایی مرتبط با بخش تولید از جمله نهادهای خدماتی و حفاظت از محیط زیست نسبت به حل رفع موانع تولید اهتمام ورزیدند.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی پیش از این واردکننده پوشاک بود گفت: اینک با اجرای طرح تکاپو در این استان موفق شدیم سفارشاتی در زمینه تولید پوشاک از کشورهای همسایه دریافت کنیم.
استاندار خراسان رضوی افزود: در این زمینه 2 واحد تولیدی پوشاک در خراسان رضوی قراردادی با یکی از برندهای کشورهای ترکیه به مبلغ 2.5 میلیارد دلار منعقد کرده اند که 70 درصد تولیدات خود را به نام آن برند صادر کنند.
وی اظهار امیدواری کرد، برای توسعه صنعت نساجی بویژه تولید پوشاک از جوانان خلاق و طراح بهره گرفته شود و واحدهای تولیدی نساجی به علم و ماشین آلات روز مجهز شوند.
رشیدیان گفت: واحدهای تولیدی استان باید با نیازسنجی مناسب در بازار خراسان رضوی بویژه بازار سوغات مشهد و تولید مورد نیاز بازار داخلی، پوشاک دارای کیفیت مطلوب که تبدیل به یک برند شود، عرضه کنند.
وی افزود: امید است سایر واحدهای غیرفعال خراسان رضوی در صنعت نساجی نیز وارد عرصه تولید شوند که در این زمینه سازمان صنعت، معدن و تجارت باید امکان تسهیلات و ورود ماشین آلات مورد نیاز آنها را فراهم کند.
وی اظهار کرد: باید زمینه ای فراهم شود که واحدهایی مانند مهتاتوس که خارج از شهرک های صنعتی هستند، بتوانند از مزیت های این شهرک ها در قالب معافیت های مالیاتی و تسهیلات بانکی استفاده کنند.
رشیدیان گفت: همچنین بانکها و نهادهای مالیاتی استان باید نسبت به واحدهایی که فعالیت خود را به تازگی آغاز می کنند، ملاحظاتی داشته باشند و آنها را در ابتدای کار دچار مشکل نکنند.
مدیرعامل شرکت مهتاتوس نیز در این مراسم گفت: ساخت واحد تولیدی مهتاتوس با سرمایه گذاری 230 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 25 هزار مترمربع در سال 1395 آغاز شد.
غلامعلی رخصت افزود: این واحد ظرفیت تولید سه میلیون و 500 هزار مترمربع پارچه تاری پودی آرامید، سه هزار تن نخ اکریلیک، 150 مترمربع پارچه توری راشل و 900 مترمربع پارچه گردبافت در سال را دارد.
وی اظهار کرد: واحد تولیدی مهتاتوس با تکمیل ظرفیت تولید خود برای 150 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند.
وی گفت: صنعت نساجی در 25 سال گذشته با مشکلات متعدد روبرو بود که در صورت رفع مشکلاتش، با اشتغال گسترده ای که ایجاد می کند، می تواند بسیاری از مشکل بیکاری را حل کند.
رخصت افزود: صنعت نساجی باید به صورت انبوه تولید کند تا قیمت تمام شده تولید در این بخش کاهش یابد، در این صورت مشکلات این حوزه با حمایت دولت برطرف خواهد شد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی