کد خبر : 74977
/ 12:07

کشفیات موادمخدر توسط مرزبانی خراسان‌رضوی ۱۰۰ درصد افزایش یافت

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: کشفیات مواد مخدر توسط مرزبانی خراسان‌رضوی ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

کشفیات موادمخدر توسط مرزبانی خراسان‌رضوی ۱۰۰ درصد افزایش یافت

سردار ماشاءالله جان‌نثار در نشستی خبری پس از بازدید از مناطق مرزی خراسان‌رضوی اظهار داشت: مرزبانی خراسان رضوی ارتباط خوبی با رسانه‌های استان دارد.

فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی بیان کرد: حفظ و حراست از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی و خراسان‌رضوی از مهم‌ترین وظایف مرزبانی است. ماموریت بعدی مرزبانی، مبارزه با قاچاقچیان مسلح و غیرمسلح مواد افیونی است و این مبارزه جدی و دائمی است و شاهد این هستیم که ورود کالای قاچاق با سطح حجیم نداریم.

جان‌نثار خاطرنشان کرد: مرزبانی با ورود غیرقانونی افراد و اشخاص از معابر غیر رسمی به داخل کشور که با نام متجاوزین مرزی شناخته می‌شوند، مقابله و آنان را دستگیر و طرد می‌کند. امسال 1360 مورد دستگیری متجاوزین مرزی را داشتیم که از کشور طرد شدند.

وی از دیگر فعالیت‌های مرزبانی را انجام ملاقات‌های مرزبانی بیان کرد و گفت: در جهت استیفای حقوق دولت جمهوری اسلامی و مرزنشینان، امسال حدود 160 مورد ملاقات‌های مرزی با مرزبانان کشور همسایه انجام شده است.

جان نثار با اشاره به اینکه تعامل خوبی با مرزنشینان وجود دارد، تاکید کرد: تردد خودروهای کثیری که در مرز دوغارون شاهد هستیم، نشان از امنیت مطلوب و پایداری است که در مرزهای خراسان‌رضوی وجود دارد و روز به روز هم ارتقاء می‌یابد.

فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی افزود: همچنین تعامل خوبی با سازمان‌ها و نهادها به‌ویژه نیروهای مسلح وجود دارد که از موفقیت‌های نیروهای مرزبانی است. در مقایسه با سال گذشته کشفیات مواد مخدر 100 درصد افزایش داشته و امسال تاکنون 1650 کیلو کشفیات مواد مخدر شامل تریاک، هرویین، حشیش و شیشه داشتیم.

در پایان این نشست خبری از خبرنگاران و رسانه‌های فعال در حوزه مرزبانی خراسان‌رضوی تجلیل به‌عمل آمد.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی