• خانه
  • خبرهای سایت
  • طرح سرباز نخبۀ پژوهشی اجرا می‌شود
کد خبر : 74982
/ 20:54
ضرورت استفادۀ بهینه از ظرفیت، دانش و توان نیروهای امریه؛

طرح سرباز نخبۀ پژوهشی اجرا می‌شود

معاون توسعۀ روستایی و مناطق محروم کشور از اجرای طرح سرباز نخبۀ پژوهشی با محوریت قرارگاه مهارت‌پروری نیروهای مسلح خبر داد.

طرح سرباز نخبۀ پژوهشی اجرا می‌شود

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر سید ابوالفضل رضوی در نشست مشترک معاونت توسعۀ روستایی و مناطق محروم کشور، جمعی از مسئولان نیروهای مسلح و رؤسای دانشگاه‌های کشور با موضوع بررسی مسائل امریۀ نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در دستگاه‌های دولتی، طرح سرباز نخبۀ پژوهشی را که قرار است با محوریت قرارگاه مهارت‌پروری نیروهای مسلح اجرا شود، کاری بزرگ توصیف و خاطرنشان کرد: «اینکه جوانان با رفتن به سربازی مهارت‌های جدید فرا‌بگیرند، بسیار مفید و مایۀ دلگرمی و رضایت خانواده‌ها و جامعه است.». وی اظهار کرد: «در این مدت ما هیچ‌گاه کمبود و مشکلی در زمینۀ جذب نیروی امریۀ مورد نیاز دستگاه‌های دولتی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح نداشتیم.».

معاون توسعۀ روستایی و مناطق محروم کشور افزود: «هرکدام از دستگاه‌های دولتی که مجوز استفاده از نیروهای امریه را دارند، با ارائۀ برنامۀ توجیهی، هر تعداد نیروی امریه که بخواهند با همکاری ستاد کل در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت، مگر اینکه مشخص نباشد نتیجۀ عملی نیروهایی که قبل‌تر در اختیار این دستگاه‌ها قرار گرفته‌اند، برای کشور چه بوده است.». رضوی بر ضرورت استفادۀ بهینه از ظرفیت، دانش و توان نیروهای امریه در دستگاه‌هایی که آن‌ها را در اختیار می‌گیرند، تأکید و تصریح کرد: «پس از در اختیار قرار‌دادن نیروهای امریه، از‌سوی معاونت توسعۀ روستایی و حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح بر نحوۀ به‌کارگیری این نیروها و ضرورت استفادۀ بهینه از آن‌ها نظارت و بازرسی به عمل می‌آید.».عبدالخلیل معظم‌زاده معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری نیز در این مراسم، سرمایۀ انسانی را باارزش‌ترین سرمایۀ هر سازمان و نهاد عنوان کرد و گفت: «افزایش جمعیت فار‌غ‌التحصیلان دانشگاهی مسئولیت ما را برای بهره‌گیری مناسب‌تر و بهینه از این سرمایه افزایش داده است.». وی اضافه کرد: «باید سرمایۀ انسانی را متناسب با شأن افراد و نیاز سازمان در خدمت گرفت.». معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: «تشکیل قرارگاه مهارت‌آموزی اقدامی بسیار ارزشمند است که می‌تواند به‌کارگیری نیروهای تحصیل‌کردۀ مشمول را هدفمند کند.».

بر اساس طرح «سرباز نخبۀ پژوهشی» از توان علمی سربازان امریۀ برتر دانشگاهی در پروژه‌های ملی، پژوهشی و دفاعی کشور با مشارکت دانشگاه‌های برتر کشور بهره گرفته خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی