کد خبر : 74983
/ 21:01

سپید دندان

اگر دوست دارید دندان‌های درخشانی داشته باشید، به شما خواهیم گفت که بهترین روش سفید کردنشان چیست...

سپید دندان

نویسنده: ایمان فروزان‌نیا

شهرآرا آنلاین / دیده‌اید بعضی‌ها در عکس‌هایشان -چه سلفی و چه غیرسلفی، چه یکهویی و چه غیریکهویی- آن‌قدر قشنگ لبخند می‌زنند که آدم از کل عکس، غافل و محو لبخندشان می‌شود و یاد شعر شاعر می‌افتد که «ای بنازم گلِ لب، مرمرِ دندان تو را/ باغ صدرنگ ندارد لب خندان تو را؟». مهم‌ترین ویژگی لبخندشان هم همان «مرمرِ دندان» است که شاعر به آن اشاره کرده، همان دندان‌های مرتب و سفیدی که تا قبل از نوشتن این مطلب، بدجوری ذهن من را درگیر کرده‌ بود.

من همیشه دوست داشتم در عکس‌های دسته‌جمعی یک لبخند گنده روی صورتم داشته باشم و بعید می‌دانم کسی باشد که چنین چیزی را دوست نداشته باشد ولی بعد از اینکه در چند تا عکس دیدم دندان‌هایم چقدر زرد و کدر است، بی‌خیال آن خندۀ پت‌وپهن شدم و به یک لبخند کوچک اکتفا کردم. نه اینکه فکر کنید از آن آدم‌هایی هستم که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی‌کنند، اتفاقاً مسواک زدن و نخ دندان کشیدنم مرتب و به‌موقع است و همیشه سعی می‌کنم حواسم به دندان‌هایم باشد، با این حال هنوز هم دندان‌هایم زرد است! نه خیلی زرد مثل رنگ قناری، ولی خب سفیدِسفید هم نیست و آن زیبایی و درخشندگی‌ای را که آدم دوست دارد دندان‌هایش داشته باشد، ندارد. پس از خودم پرسیدم چطور بعضی‌ها دندان‌هایشان مثل برف، سفید است؟ و تصمیم گرفتم برای این سؤال یک جواب درست‌وحسابی پیدا کنم...

آنچه در ادامه می خوانید، حاصل تمام سعی و تلاش من برای رهایی از دندان های زرد و رسیدن به یک لبخند درست و حسابی است. 

..........................................

 

چرا دندون‌هامون زرد می‌شه؟

اول از هر چیزی باید بگویم که زرد شدن دندان با پوسیده شدن آن تفاوت دارد. پوسیدگی به‌دلیل رعایت نکردن بهداشت دندان و زیاد شدن باکتری‌ها و جرم روی دندان بروز می‌کند ولی زرد شدن دندان ربطی به سلامت دندان ندارد؛ یعنی ممکن است شما مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید ولی دندان‌هایتان زرد باشد. دندان‌ها به‌دلایل مختلفی زرد می‌شوند اما به‌طورکلی زرد شدنشان یا منشأ خارجی دارد و به‌خاطر چیزهایی است که می‌خوریم یا منشأ داخلی دارد و به‌دلیل تغییر ساختار دندان است.

با خوردن مواد غذایی، رنگ‌های خوراکی روی مینای دندان -بخش سختی که بیرونی‌ترین لایۀ دندان را تشکیل می‌دهد- می‌نشینند و آرام‌آرام دندان را زرد می‌کنند. چای، قهوه، توتون سیگار و... از مقصران اصلی این‌‌گونه زرد شدن دندان هستند. غذاهای اسیدی مثل نوشابه یا لیموترش هم با ازبین بردن مینای دندان، باعث چسبیدن بیشتر رنگدانه‌های مواد خوراکی به دندان می‌شوند.

یک دلیل دیگر زرد شدن دندان، افزایش سن است. با افزایش سن همان‌طور که پوستمان چروک می‌شود، دندان‌هایمان هم به سمت زرد شدن می‌رود. علتش هم نازک شدن مینای دندان است. بعضی‌ها هم به‌صورت ژنتیکی از ابتدا دندان‌های زردتری درمقایسه‌با بقیه دارند. در این افراد، ضخامت مینای دندان که قسمت سفید و درخشان دندان محسوب می‌شود، کم است و به همین دلیل رنگ عاج دندان که تیره‌تر است، بیشتر به چشم می‌آید. بعضی داروها مثل داروهای درمان سرطان، آنتی‌بیوتیک‌های تتراسایکلین و داکسی‌سایکلین(اگر در دوران کودکی مصرف شوند) و حتی فلوراید(اگر بیش از حد مصرف شود)، باعث تغییررنگ دندان می‌شوند.

 

بلیچینگ و لمینت که می‌گن، چیه؟

بهترین راه برای سفید کردن دندان، مراجعه به دندان‌پزشک است. دندان‌پزشک‌ها برای سفید کردن دندان راه‌های مختلفی پیشنهاد می‌کنند که بد ندیدم کمی شما را با آن‌ها آشنا کنم.

بلیچینگ: بلیچینگ متداول‌ترین روش سفید کردن دندان است. در این روش، محلول خاصی روی دندان قرار می‌گیرد و بر اثر واکنش‌های شیمیایی دندان سفید می‌شود. بلیچینگ را می‌شود به دو روش خانگی و در مطب انجام داد. در روش خانگی، دکتر دندان‌پزشک برای دندان‌های بالا و پایین شما قالبی تهیه می‌کند و چند سرنگ از مادۀ مخصوص به شما می‌دهد. شما در خانه مواد را داخل قالب می‌ریزید و قالب را روی دندان‌هایتان می‌گذارید تا مواد به مدت مشخص با دندان‌هایتان در تماس باشد و سفیدشان کند. در روش بلیچینگ در مطب، دکتر با یک مادۀ مخصوص روی لثه‌های شما را می‌پوشاند. بعد مواد سفیدکننده را روی دندان شما قرار می‌دهد و یک نور مخصوص روی آن می‌گیرد تا بر اثر واکنش‌های شیمیایی، دندان‌های شما سفید شود. موادی که دندان‌پزشک در روش بلیچینگ در مطب از آن استفاده می‌کند، از موادی که در بلیچینگ خانگی استفاده می‌شود، غلظت بیشتری دارد؛ برای همین زودتر دندان‌های شما را سفید می‌کند. تا یادم نرفته، این را هم بگویم که قیمت بلیچینگ در مطب بیشتر از بلیچینگ خانگی است و چون قیمت‌ بلیچینگ در دندان‌پزشکی‌های مختلف، با هم تفاوت دارد، نمی‌توانم قیمت دقیق به شما بدهم ولی وقتی با یک مطب دندان‌پزشکی در خیابان دانشگاه تماس گرفتم، برای بلیچینگ خانگی قیمت تقریبی ۴۰۰هزار تومان و برای بلیچینگ در مطب، قیمت تقریبی ۶۰۰هزار تومان را داد.

لمینت: اگر بلیچینگ را روش شیمیایی برای سفید کردن دندان بدانیم، می‌توان گفت لمینت روش فیزیکی سفید کردن دندان است. وقتی می‌گوییم یک نفر دندان‌هایش را لمینت کرده، یعنی یک لایۀ هم‌رنگ دندان روی دندان‌هایش چسبانده. این لایه بسیار محکم است و به‌طور دائمی روی دندان می‌چسبد و به‌راحتی جداشدنی نیست. درحقیقت لمینت یک روش ترمیم دندان است؛ یعنی هدف اصلی‌اش اصلاح شکل دندان است ولی وقتی آن را انجام بدهید، خواه‌ناخواه دندان‌های شما سفید هم خواهد شد، پس اگر شکل دندان‌های شما مشکلی ندارد و دندان‌های مرتبی دارید، قطعاً دکتر برای سفید شدن دندان‌هایتان لمینت کردن را پیشنهاد نخواهد داد.

لمینت دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی دارد. نوع سرامیکی زیباتر و محکم‌تر از نوع کامپوزیتی آن است و ثبات رنگ بیشتری هم دارد؛ البته حتماً باید در لابراتوار دندان‌سازی تهیه شود و قیمت بیشتری دارد. لمینت کامپوزیتی را خود دندان‌پزشک می‌سازد. اگر قسمتی از آن بشکند، راحت‌تر ترمیم می‌شود و قیمت کمتری هم دارد. برای کار گذاشتن لمینت، دندان‌ها مقدار کمی تراش می‌خورند. این مقدار در لمینت کامپوزیتی، کمتر از نوع سرامیکی آن است. قیمتی که من از دندان‌پزشک برای لمینت دندان گرفتم، ۲۵۰هزار تومان برای لمینت کامپوزیتی و ۵۰۰هزار تومان برای لمینت سرامیکی هر دندان است.

 

روش‌های طبیعی سفید کردن دندان

چارۀ سفید کردن دندان همیشه هم در مطب دندان‌پزشکی نیست. خوراکی‌های طبیعی زیادی در خانۀ هرکدام از ما وجود دارد که می‌شود با آن‌ها دندان‌هایمان را سفید و درخشان کنیم.

لیموترش: خواص لیموترش آن‌قدر زیاد است که می‌شود به آن میوۀ جادویی گفت. برای اینکه دندان‌هایتان را به کمک لیموترش سفید کنید، کافی است نصف استکان آب لیموترش تازه را با نصف استکان آب گرم مخلوط کنید و روزانه(اگر شب‌ و قبل از خواب این کار را نکنید، بهتر است) پنج دقیقه آن را در دهانتان بگردانید. این نکته را هم بدانید که اگر چه لیموترش خاصیت لکه‌بری از روی دندان دارد ولی به‌خاطر اسیدی بودن، اگر زیاد با دندان در تماس باشد، مینای دندان را ازبین می‌برد و به دندان آسیب می‌زند.

توت‌فرنگی: توت‌فرنگی علاوه‌بر خوشمزه بودن می‌تواند دندان‌های شما را هم سفید کند. این میوه برخلاف لیموترش اگر زیاد با دندان در تماس باشد، به دندان آسیب نمی‌رساند. برای تمیز کردن دندان با توت‌فرنگی، روزانه به مدت هفت دقیقه برش‌های توت‌فرنگی را روی دندان‌هایتان بمالید.

برگ جعفری: برگ جعفری خاصیت ضدبو و ضدپلاک دندان دارد. اگر دوست دارید با استفاده از این سبزی پرخاصیت دندان‌هایتان را سفید کنید، کافی است برگ‌های جعفری را جدا کرده و هر روز پنج دقیقه روی دندان‌هایتان بمالید.

جوش شیرین: دو قاشق چای‌خوری جوش شیرین را در یک پیاله بریزید و دو قاشق چای‌خوری آب گازدار، یک قاشق چای‌خوری خمیردندان و یک قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید و هم بزنید. خمیر به‌دست‌آمده را روی مسواک گذاشته و چهار دقیقه دندان‌هایتان را با آن مسواک بزنید تا از شر جرم و پلاک‌های دندانی خلاص شوید. این روش را یک‌بار در هفته به‌کار بگیرید و اگر نتیجۀ مطلوب نگرفتید و میزان جرم دندان‌هایتان زیاد بود، آن را تکرار کنید.

 

نظر یک دندان‌پزشک دربارۀ روش‌های طبیعی

برای اینکه ته‌توی روش‌های طبیعی سفید کردن دندان را دربیاورم، از یک دندان‌پزشک متخصص دربارۀ آن سؤال کردم. این‌طور به‌نظر می‌رسد که این روش‌ها به‌صورت تجربی امتحان شده است و خیلی‌ها از آن جواب گرفته‌اند ولی هنوز تحقیقات علمی گسترده روی آن انجام نشده است و دندان‌پزشک‌ها نمی‌توانند بدون دلیل علمی، آن را رد یا تأیید کنند.

..........................................

 

چرا با وجود مسواک زدن بازهم دندان‌هایمان زرد می‌شود؟ 

  • مسواک، مهم بید

104969.pngشاید بعد از خواندن این مطلب برای شما این سؤال پیش بیاید که نقش مسواک زدن در سفیدی دندان‌ها چیست. در جواب باید بگویم اولا مسواک جلوی پوسیدگی دندان را می‌گیرد. ثانیاً به‌فرض که مسواک می‌زنید و دندان‌هایتان‌ زرد است، اگر مسواک نمی‌زدید، قطعاً از این هم زردتر می‌شد. بیشتر شما که مرتب مسواک می‌زنید و به‌صورت ژنتیکی هم دندان‌هایتان زرد نیست، ممکن است بازهم دندان‌های سفیدی نداشته باشید(مثل شخص نویسنده) که مشکلتان در یکی از سه دلیل زیر خلاصه می‌شود:

خوب مسواک نمی‌زنیم: درست مسواک زدن یعنی طوری مسواک بزنیم که جرم‌ها و رنگدانه‌های مواد غذایی از داخل شیارهای ریز روی دندان‌ها و از قسمت‌های دور از دسترس و اطراف قسمت‌های پرشده دندان به‌خوبی پاک شود. برای این‌کار توصیه می‌شود وقت مسواک زدن از ضربات نرم و آهسته به دندان‌ها استفاده کنیم. روی لثه‌ها و مرز بین دندان و لثه را هم مسواک بزنیم. در حین مسواک زدن حواستان باشد که اول سطوح خارجی دندان‌های بالا و پایین را تمیز کنید، بعد به‌سراغ سطوح داخلی دندان‌های بالا و پایین بروید و در آخر هم سطوح جونده را تمیز کنید.

کم مسواک می‌زنیم: بیشتر مردم در روز فقط یک‌بار مسواک می‌زنند، آن‌هم قبل از خواب و خدا می‌داند که خیلی‌ها همان را هم با هزار زور و زحمت انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید دندان‌هایتان زرد نشود، باید روزی سه‌بار مسواک بزنید که بهتر است بعد از صرف هر وعدۀ غذایی باشد. مدت هر بار مسواک زدن هم باید حدود دو دقیقه باشد تا مواد شوینده بتوانند به‌درستی کار خودشان را انجام دهند. این نکته را هم به‌خاطر داشته باشید که زیاده‌روی در دفعات مسواک زدن و همچنین افزایش مدت زمان آن، باعث خواهد شد که مینای دندان شما ازبین برود و حکایت‌تان بشود حکایت آن‌ کسی که از آن ور بام افتاد.

خمیردندانمان مناسب نیست: خمیردندان‌ها انواع مختلفی دارند؛ خمیردندان‌های ضدپوسیدگی، سفیدکننده، ضدحساسیت، ضدجرم و... اگر زردی دندان‌هایتان به‌دلیل مصرف موادغذایی باشد، بهترین گزینه برای شما خمیردندان‌های سفیدکننده است، فقط حواستان باشد که اگر دندان‌هایی سالم و بدون پوسیدگی دارید، به‌سراغ این نوع خمیردندان بروید. افرادی که دندان‌های پوسیده یا مینای آسیب‌دیده دارند، بهتر است دور این خمیردندان‌ها را خط بکشند، چون مواد شیمیایی قوی این خمیردندان در تماس مستقیم با عاج دندان باعث حساسیت دندانی خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی