کد خبر : 74984
/ 21:30
آقای گل لیگ، جایزه‌اش را به موزۀ امام‌رضا(ع) هدیه کرد؛

افتخاری برای طارمی

بهترین بازیکن فصل گذشتۀ فوتبال ایران، امشب به مشهد آمد و ضمن زیارت حرم مطهر امام‌رضا(ع)، طی مراسمی جایزۀ خود را به موزۀ آستان قدس رضوی تقدیم کرد.

افتخاری برای طارمی

خبرنگار: جواد طاری‌بخش

شهرآرا آنلاین / بهترین بازیکن فصل گذشتۀ فوتبال ایران، امشب به مشهد آمد و ضمن زیارت حرم مطهر امام‌رضا(ع)، طی مراسمی جایزۀ خود را به موزۀ آستان قدس رضوی تقدیم کرد، مراسمی که البته با بی‌نظمی‌های فراوانی برگزار شد و جالب اینکه خبری از هیچ‌یک از مسئولان ورزش استان و البته تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی در آن نبود!

طارمی که پنجشنبه‌شب در هفتۀ سوم لیگ برتر فوتبال در ترکیب پرسپولیس مقابل نفت تهران قرار داشت و با دبل گل در این مسابقه بالأخره پایش به گل‌زنی باز شد، عصر جمعه با پرواز مستقیم از تهران به مشهد آمد و پس از آن به‌سرعت در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی حاضر شد.طارمی که به‌سادگی هرچه‌تمام‌تر و بدون هیچ همراهی به مشهد آمده بود، در بدو ورودش به سالن و پس از پیاده‌شدن از خودرو با سیل هواداران خود که منتظرش بودند تا با وی عکس بگیرند، روبه‌رو شد و درنهایت خودش را به‌سختی به داخل سالن رساند. این درحالی بود که در داخل سالن نیز آن‌قدر بی‌نظمی وجود داشت که مدعوین بدون هیچ مانعی خودشان را روی سن می‌رساندند تا با جایزۀ بهترین بازیکن سال ایران عکس سلفی بگیرند!

 

طارمی قهرمان پهلوان

به‌هر‌شکل مراسم که آغاز شد، تقریباً نظم نیز به سالن برگشت. تقدیر از شهدای مدافع حرم و البته شهید حججی، بخش دیگری از مراسم بود. در ادامه، کلیپی از مهدی طارمی در سالن پخش شد که برخی از صحنه‌های گل ملی و باشگاهی‌اش را به نمایش می‌گذاشت. پخش این گل‌زنی‌ها باعث می‌شد تا حاضران به شادی بپردازند و طارمی را با شعار آقای گل، حسابی تشویق کنند.در ادامۀ این مراسم تنهامسئول حاضر در این برنامه یعنی محمدامین توکلی‌زاده، مدیرکل روابط‌عمومی آستان قدس رضوی، با اشاره به حرکت فرهنگی‌معنوی طارمی گفت: «حرکتی که بازیکن سال فوتبال ایران انجام داده، بسیار ارزشمند است. قطع‌به‌یقین چنین‌حرکت‌های ارزشمندی بدون پاسخ نخواهد بود و اهل‌بیت(علیهم‌السلام) پاسخ مناسبی به این حرکت فرهنگی و معنوی ما خواهند داد.». وی افزود: «طارمی دیگر یک قهرمان ورزشی نیست، بلکه او یک پهلوان است. او ارادت خود را، هم به ائمۀ‌اطهار علیهم‌السلام نشان داده است و هم به شهدا، و مطمئن هستیم که او اجر این کار را به‌زودی دریافت خواهد کرد.».

 

از دعای مادر تا عرض ارادت به شهدا و خادمی حرم 

مهدی طارمی نیز در ادامۀ این مراسم اظهار کرد: «احساسم را نمی‌توانم بیان کنم، اینکه چقدر خوش‌حالم که برای من مهدی طارمی چنین‌مراسمی برگزار شده است. من اعتقاد دارم خودم تنهایی به اینجا نرسیده‌ام و با دعای خیر مادرم بوده که به این جایگاه رسیدم. به این موضوع یقین دارم و نمی‌دانم چگونه زحمات و محبت‌های مادرم را جبرام کنم. دعای مادر می‌تواند آدم را از فرش به عرش برساند. شما را به خدا قسم می‌دهم که قدر پدرومادرتان را بدانید.». طارمی با اشاره به خاطره‌اش از جلسه‌ای که با سرمربی پرسپولیس داشت، گفت: «من در ابتدای فصل گذشته فقط هدفم این بود که به تیم پرسپولیس کمک کنم، اما نشستی با برانکو، سرمربی پرسپولیس برگزار کردم و او به من گفت تو باید آقای گل شوی و پرسپولیس هم قهرمان شود. بعد از جلسه با برانکو، من این حرف را به دوستان و هم‌بازیانم در تیم گفتم، اینکه می‌خواهم هم آقای گل شوم و هم بهترین بازیکن فوتبال ایران و امروز هم که به این مقام رسیدم، جایزه‌ام را تقدیم موزۀ امام‌رضا‌(ع) می‌کنم. من همواره به ائمۀ‌اطهار علیهم‌السلام متوسل می‌شوم و این نیت را هم قبل از هر بازی می‌کنم.». طارمی با اشاره به شهدای مدافع حرم عنوان کرد: «یک نکته هم می‌خواهم درمورد شهید حججی، شهید مدافع حرم بگویم. خیلی دل می‌خواهد تا شما بروید و از حرم دفاع کنید. عکسی که از شهید حججی منتشر شده، بسیار باصلابت است. باید برای شهدای مدافع حرم تجلیل بیشتر و شایسته‌تری انجام شود. شهدای مدافع حرم، مدافعان از مسلمین هستند، ما برای آن‌ها زیاد کار نکرده‌ایم، امیدوارم مراسمی شایسته‌تر برای این شهدای گران‌قدر برگزار کنیم.».

وی درمورد اینکه آرزو داشته خادم حرم امام‌رضا(ع) شود، اظهار کرد: «خادم حرم امام‌رضا(ع)شدن، لیاقت می‌خواهد و اگر به این مهم برسم، افتخار بزرگی برایم محسوب می‌شود. خیلی دوست دارم خادم امام‌رضا‌(ع) شوم.».

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی