کد خبر : 75016
/ 21:14

گرانی پیاز و نگرانی اقشار مایه دار!

این مدتی که پیاز گران شده بود، اقشار مایه‌دار جامعه که عادت داشتند همراه با کباب‌هایشان پیاز میل کنند، هزینه‌های زندگی‌شان به‌شدت بالا رفته بود.

گرانی پیاز و نگرانی اقشار مایه دار!

نویسنده: مهدی محمدی

طنز سرسره شهرآرا آنلاین / عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه اختصاص‌ندادن زمان کافی برای معاینۀ بیمار به‌لحاظ اخلاقی نیز اقدام قابل‌قبولی نیست، گفت: «پزشکان در کشور چند شغله هستند.»؛ دراین‌خصوص چه نظری دارید؟

الف. چرا پزشکان، این اقشار زحمت‌کش جامعه باید آن‌قدر حقوق‌شان کم باشد که مجبور شوند چند شغل داشته باشند؟ بهتر نیست به جای انتقادهای ناجوانمردانه از این قشر، از مسئولان خواسته شود فکری به حال افزایش درآمدزایی پزشکان کنند؟

ب. بهتر بود می‌گفتند شغل‌های دیگرشان چیست؟ آیا اسنپ؟ آیا TOP30؟

ج. اگر پزشکان کمتر از میزان استانداردهای جهانی برای بیماران وقت می‌گذارند، مشکل از پزشکان ما نیست، مشکل از پزشکان خارجی است که سواد درست و حسابی ندارند و برای تشخیص بیماری‌ها کلی وقت می‌گذارند. درصورتی‌که برخی پزشکان ما به آنچنان علمی رسیده‌اند که از فرکانس صدای بیمار، بیماری‌اش را متوجه می‌شوند.

د. دقیقاً چند شغله؟

..........................................

 

یافته‌های محققان نشان می‌دهد: «مصرف نوشیدنی‌ها و غذاهای رژیمی نتیجۀ معکوس و مخربی در بدن به‌جای می‌گذارند و مصرف آن‌ها منجر به دیابت می‌شود.» نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. چندبار دیگر این اتفاق باید بیفتد تا متوجه شوید این محقق‌ها با ما شوخی دارند. یک روز می‌گویند فلان چیز خوردنش خوب است، روز دیگر می‌گویند مضر است.

ب. منبع این خبر «تلگراف» است و درنتیجه زیاد نمی‌شود به آن اتکا کرد. این وسیله در سال۱۸۳۳ اختراع شده؛ باز اگر منبع خبر گروه تلگرامی «خاله مرجان» یا «عمه شمسی» بود، مطمئناً می‌توانستیم به آن اتکا کنیم.

ج. محققانی که به این نتیجه رسیده‌اند، خودشان از اینکه همسرانشان مدام نوشیدنی رژیمی خریداری می‌کرده خسته شده بودند و خواسته‌اند تغییری در خوردنی‌هایشان به‌وجود بیاورند.

د. شاید محققان بر روی افرادی که نوشیدنی رژیمی می‌خورده‌اند، تحقیقاتی کرده و به این نتیجه رسیده‌اند و این درحالی است که طرف از قبل دیابت داشته و به همین دلیل نوشیدنی رژیمی میل می‌کرده و بعد هم به این نتیجۀ عجیب و غریب رسیده‌اند.

..........................................

 

رئیس اتحادیۀ میوه و سبزی گفت: «قیمت پیاز نزولی شد.» نظر شما دراین‌خصوص چیست؟

الف. چه خبر خوبی، خیالمان راحت شد. در این مدتی که پیاز گران شده بود، اقشار مایه‌دار جامعه که عادت داشتند همراه با کباب‌هایشان پیاز میل کنند، هزینه‌های زندگی‌شان به‌شدت بالا رفته بود. ما اقشار آسیب‌پذیر که تکلیف‌مان مشخص است و اصلا نیازی به پیاز نداریم و از آن دوری هم می‌کنیم، می‌ترسیم با خوردنش اشتهایمان زیاد شود، آن‌موقع پاسخ معده‌مان را چه بدهیم؟

ب. خبر بسیار خوبی است. در طی مدتی که شاهد گرانی پیاز بودیم، برخی افراد برای آنکه نشان دهند وضعیت مالی مناسبی دارند و لاکچری می‌باشند، پیش از حضور در میهمانی‌ها و جلسات اداری، اقدام به خوردن پیاز می‌کردند و مسواک هم نمی‌زدند تا همه بفهمند توانایی خرید و خوردن پیاز را دارند. این‌طور اگر پیش می‌رفت منتظر عطر و ادکلن پیاز هم بودیم که خوشبختانه با کاهش نرخ پیاز دیگر آن افراد هم فهمیدند بوی پیازدادن کلاس خاصی ندارد.

ج. مگر پیاز گران شده بود که بخواهد قیمتش نزولی شود؟ ما که طی این مدت از میوه‌فروشی سرکوچۀ یکی از مسئولان سابق اقدام به خرید پیاز می‌کردیم و تفاوتی در نرخ‌گذاری این میوه مشاهده نکردیم.

د. آنچنان برخی سایت‌ها و نشریات از رشد قیمت پیاز نوشتند و مدعی شدند رشد قیمت پیاز از دلار بیشتر بوده که ما تمام دارایی‌هایمان را تبدیل به پیاز کردیم و آن‌ها را گوشۀ خانه انبار کردیم؛ حالا هم همۀ پیازها گندیده شده و قیمتش هم نزولی شده، مسئولان پاسخگو باشند و بیایند ضرری که از این سرمایه‌گذاری متحمل شده‌ایم را جبران کنند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی