کد خبر : 75019
/ 21:57
چالاک و یرکوویچ در یک‌قدمی خروج از جمع سیاه جامگان؛

خط قرمز روی چشم آبی‌ها

باشگاه سیاه‌جامگان تنها سه هفته بعد از شروع لیگ برتر دو بازیکن خارجی خود را کنار می‌گذارد.

خط قرمز روی چشم آبی‌ها

خبرنگار: حمید معصومیان

به گزارش شهرآرا آنلاین / باخت به فولاد خوزستان در مشهد بیش از آنچه تصور می‌شود برای مشکی‌ها سخت آمده و به نظر می‌رسد حالا آن‌ها در آستانۀ بازی مهم با پرسپولیس، نام چند بازیکن را از لیست خود خارج کنند که دو بازیکن خارجی تیم از‌جملۀ آن‌هاست. یوری چالاک و گوران یرکوویچ، دو بازیکنی هستند که با سروصدای زیاد به سیاه‌جامگان آمدند، ولی حالا گفته می‌شود میثاقیان تصمیم به کنارگذاشتن آن‌ها گرفته است. سوای این دو بازیکن، شایع شده مشکی‌ها علیرضا جلیلی و بهروز افشار را هم در لیست خروجی خود قرارداده‌اند.

 

خوش‌تیپ‌ها می‌روند

چالاک و یرکوویچ تنهابازیکنان خارجی سیاه‌جامگان هستند که حضوری جنجالی در تیم داشتند و کنارگذاشتن آن‌ها اندکی عجیب به نظر می‌رسد. یرکوویچ در هفته‌های پایانی فصل گذشته بسیار اتفاقی به سیاه‌جامگان پیوست، اما حضورش به‌شدت به کار آن‌ها آمد. گل‌های ۳امتیازی این مهاجم فرانسوی صرب‌تبار که سابقۀ بازی در استقلال تهران را هم دارد، نقش مهمی در ماندگاری سیاه‌جامگان در لیگ برتر داشت و برای همین مسئولان این تیم برای بستن قرارداد با او در فصل جدید تردید نکردند. آن‌ها حتی تأخیر او در پیوستن به تمرینات پیش‌فصل تیم را هم پذیرفتند تا یرکوویچ در ترکیه به آن‌ها اضافه شود، اما حالا صحبت از رفتن او شده است. این درحالی است که گوران در سه بازی گذشته تنها ۲۳دقیقه برابر سپیدرود رشت به زمین رفته و نارضایتی کادر فنی سیاه‌جامگان از او احتمالا یا به‌خاطر کاهلی در تمرینات است یا مسائل حاشیه‌ای، دو فاکتوری که به سابقۀ گوران نمی‌‌آید و او چه در مدتی که با سیاه‌جامگان بوده و چه زمانی که در استقلال بوده، در بیرون و داخل تیم رفتار خوبی داشته و معلوم نیست چرا حالا مغضوب میثاقیان شده است! درست مثل یوری چالاک، مدافع دورگۀ آلمانی‌کروات سیاه‌جامگان که بعد از حضور ۱۸۰دقیقه‌ای در دو بازی اخیر مشکی‌ها در لیست سیاه قرار گرفته است. چیزی که از چالاک در دو بازی اخیر مشکی‌ها دیده شد، عملکردی درخشان نبود که با توجه به اینکه تازه به فوتبال ایران اضافه شده، چندان بعید هم نیست، اما او افتضاح هم بازی نکرد. اینکه چالاک به‌راستی می‌رود یا می‌ماند، شاید در روزهای آینده معلوم شود، ولی احتمالا چیزی بیش از نمایش فنی، میثاقیان را که همیشه با دقتی وسواس‌گونه بازیکنانش را انتخاب می‌کند به فکر خط‌زدن او انداخته است.

 

توضیح باشگاه سیاه‌جامگان

درحالی‌که خبر کنارگذاشته‌شدن دو بازیکن خارجی مشکی‌ها به‌همراه بهروز افشار و علیرضا جلیلی در همۀ شهر پیچیده، باشگاه سیاه‌جامگان در بیانیه‌ای این خبر را به‌نوعی هم تأیید و هم تکذیب کرد. در متنی که به‌عنوان توضیح این باشگاه در فضای مجازی منتشر شد، آمده است: «باشگاه سیاه‌جامگان نیز مانند دیگرباشگاه‌ها در بازار نقل‌وانتقالات فعال بوده و مذاکراتی نیز داشته است، ولی غیر از جذب حمیدرضا علی‌عسگری هیچ ورود و خروج دیگری قطعی نیست و تنها این بازیکن با مشکی‌پوشان قرارداد امضا کرده است.».

 

علی‌عسگر و حالا خرسندنیا

شنبه حمیدرضا علی‌عسگر رسماً به سیاه‌جامگان برگشت. او از بازیکنانی بود که بعد از جدایی فرهاد کاظمی با او به ماشین‌سازی تبریز رفت، اما فرجام خوبی نیافت و با سقوط تیم تبریزی به لیگ دسته‌اول ترجیح داد دوباره به مشهد برگردد.تنها دقایقی بعد از اینکه باشگاه سیاه جامگان توضیح خود دربارۀ خبرهای ورود و خروج بازیکنان را منتشر کرد خبر پیوستن محمدرضا خرسندنیا به سیاه‌جامگان هم با انتشار عکسی از او در این باشگاه رسمیت پیدا کرد! بازیکن مشهدی سابق استقلال تهران که فصل گذشته یک نیم‌فصل با پدیده در مشهد بازی کرداز شاگردان میثاقیان است و اکبر اعتقاد ویژه ای به او دارد.میرهانی‌هاشمی، بازیکن سابق تیم‌های پدیده، تراکتورسازی و خونه‌به‌خونه نیز دیگربازیکنی است که می‌گویند در راه سیاه‌جامگان است. این بازیکن هم با میثاقیان کار کرده و ازآنجا‌که در پازل تاکتیکی اکبر می‌گنجد، پیوستنش به مشکی‌ها کاملا محتمل به نظر می‌رسد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی