کد خبر : 75052
/ 21:45
تقابل سیاه‌جامگان با پرسپولیس، ۳ ماه بعد از روز بزرگ؛

۱۰۰ روز پس از بقا

پرسپولیس و سیاه‌جامگان آغازگر هفتۀ چهارم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۲۰:۴۵ فردا چهارشنبه خواهند بود.

۱۰۰ روز پس از بقا

خبرنگار: حمید معصومیان

شهرآرا آنلاین / دقیقاً ۱۰۰ روز بعد از بازی بزرگ هفتۀ آخرلیگ شانزدهم که سیاه‌جامگان در نبردی دراماتیک پرسپولیس قهرمان را مغلوب کرد و در لیگ ماند، باردیگر این دو تیم به‌مصاف هم می‌روند. در چهارمین هفتۀ لیگ هفدهم و درحالی کاملا متفاوت با بازی سه ماه گذشته، پرسپولیس امشب با بازیکنان اصلی خود برای شکست‌دادن مشکی‌ها در آزادی به زمین می‌رود و البته سیاه‌جامگان مشهد هم در قواره‌ای متفاوت از فصل گذشته مهیای نبرد است. پرسپولیس با سه پیروزی در سه هفتۀ اخیر می‌خواهد با برد در زمین خودش راهی بازی سخت و دشوارش با الاهلی عربستان سعودی در لیگ قهرمانان شود. مشکی‌ها که یک برد، یک مساوی و یک باخت در این سه هفته دارند، شاید از گرفتن یک مساوی در آزادی هم مسرور شوند، ولی بی‌شک مثل بازی سال گذشته در این زمین که حریفی دست‌و‌پابسته بودند، نخواهند بود.

 

سی‌ویکمین بازی ‌مشهدی‌ها با پرسپولیس 

دیدار فردا شب پرسپولیس با سیاه‌جامگان سی‌ویکمین مصاف تیم‌های خراسانی در تاریخ لیگ برتر با این تیم محبوب پایتخت است. در تاریخ لیگ برتر پرسپولیس ۳۰بار با مشهدی‌ها بازی کرده که ماحصل آن۱۶برد،۸ مساوی و ۶ باخت بوده است. پرسپولیس با ۴ تیم مشهدی ابومسلم، پیام، پدیده و سیاه‌جامگان بازی کرده که حالا از دو تیم اول، اثری باقی نمانده است. بیشترین مصاف پرسپولیس با ابومسلم (۱۸) بازی و کمترین با پیام (۲) بازی بوده است. قرمزها در این ۳۰ بازی فقط ۶ بار باخته‌اند که ۵ بار به ابومسلم و یک بار به سیاه‌جامگان بوده و آن‌ها هرگز به پدیده و پیام نباخته‌اند. قرمزهای پایتخت درمجموع این ۳۰ بازی که حداکثر ۹۰امتیاز دارد، از تیم‌های مشهدی ۵۶ امتیاز گرفته‌اند؛ با ۵۴ گل زده و ۳۸ گل خورده.

 

بازگشت منشا و حسینی به ترکیب سرخ‌ها

پرسپولیسی‌ها در بازی امروز بار دیگر سیدجلال حسینی را در ترکیب خود می‌بینند. آن‌ها همچنین باید منتظر حضور فیکس گادوین منشا باشند. مهاجم سیه‌چردۀ قرمزها که هفته‌ای پرحاشیه‌ را پشت‌سر گذاشته، احتمالا در این بازی از دقیقۀ۱ در کنار طارمی به زمین می‌رود. در قلب دفاع هم سید‌جلال بعد از پشت‌سر‌گذاشتن مصدومیت به احتمال زیاد بازی می‌کند و کسی که از ترکیب دفاعی قرمزها بیرون می‌ماند، صادق محرمی است. در آخرین تمرین قرمزها محمد انصاری به چپ رفته و برانکو با خلیل‌زاده و حسینی یک زوج در قلب دفاع قرمزها ساخته بود که شاید در این بازی و شاید هم برای بازی با الاهلی از آن رونمایی کند. کامیابی‌نیا مهم‌ترین بازیکن قرمزهاست که از لیست ۱۸نفره کنار گذاشته شده است. هافبک‌دفاعی پرسپولیس ظاهراً مشکلی برای بازی‌کردن دارد که کسی نمی‌داند چیست، ولی برانکو گفته به او ۲۴ ساعت مهلت داده که برود و خوب فکر کند! به گفتۀ برانکو، بازی سیاه‌جامگان یک تست عمومی برای مسابقۀ الاهلی است و با این وصف شاید کامیابی‌نیا شانس حضور در آن مسابقه را هم از دست بدهد. او البته ممکن است مثل فرشاد احمدزاده پیش از بازی نفت تهران به تیم اضافه شود و فردا هم فیکس باشد، چراکه برانکو هم دیروز در نشست خبری خود تأکید کرد او به‌طور‌قطعی از تیم کنار نرفته و شاید در پایان مهلت ۲۴ساعته نظرش تغییر کند.

 

خرسندنیا و میرهانی هاشمی در لیست ۱۸ نفرۀ میثاقیان

دو بازیکن جدید تیم سیاه‌جامگان درحالی در لیست ۱۸نفرۀ این تیم برای مصاف با پرسپولیس قرار گرفتند که خبری از حمیدرضا علی‌عسگری نیست. میرهانی هاشمی، بازیکن سابق تراکتورسازی و محمدرضا خرسندنیا بازیکن سابق استقلال که سال گذشته در تیم پدیده توپ می‌زد، به‌علاوۀ حمیدرضا علی‌عسگری بازیکن سابق پرسپولیس، سه خرید جدید سیاه‌جامگان است که از این سه نفر تنها حمید علی‌عسگری نمی‌تواند تیمش را در مقابل پرسپولیس همراهی کند که دلیل آن گویا مصدومیت مختصر این بازیکن است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی