کد خبر : 75068
/ 22:50

بچه زرنگ‌ها به بهشت نمی‌روند!

از عنفوان کودکی و از همان جازدن در نوشتن مشق، بچه زرنگ‌ها خودشان را بروز می‌دهند، وقتی هم بزرگ می‌شوند و می‌خواهند وارد طرح ترافیک شوند، باز هم از خودشان خلاقیت درمی‌کنند ...

بچه زرنگ‌ها به بهشت نمی‌روند!

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره شهرآرا آنلاین / از عنفوان کودکی و از همان جازدن در نوشتن مشق، بچه زرنگ‌ها خودشان را بروز می‌دهند، وقتی هم بزرگ می‌شوند و می‌خواهند وارد طرح ترافیک شوند، باز هم از خودشان خلاقیت درمی‌کنند و با چسب‌زدن و گِل‌آرایی پلاک، استخدام عابرپیاده پلاک‌مخفی‌کن و در جدیدترین مورد گذاشتن پلاک پشت شیشه یا برف پاک‌کن، مثلا دوربین‌های پلیس را سرکار می‌گذارند تا به عکس‌برداری از محل خالی پلاک بپردازند!

با اینکه پلیس اعلام کرده: «در صورت مشاهده، برابر قانون خودرو توسط عوامل پلیس متوقف و جریمه برای آن صادر می‌شود و راننده ملزم به نصب پلاک در محل مخصوص می‌شود.» آدم از این «جریمه و ملزم به نصب به پلاک» مو به تنش سیخ می‌شود! 

از قانون‌گذاران گرامی خواهش می‌کنیم این‌قدر به این دوستان سخت نگیرند. گو اینکه این قید «در صورت مشاهده» نیز معمولا محقق نشده و بچه‌زرنگ‌ها به بهشت نمی‌روند، اما کماکان به محدودۀ طرح می‌روند!

کارشناسان سرسره دربارۀ علت این پدیده چند نظریه دارند:

نظریۀ بادهای سوئیسی: این باد‌ها که بسیار شدید هستند می‌توانند همه چیز، حتی پلاک خودرو را با خود ببرند.

نظریه ماشین مشتی ممدلی: با توجه به اینکه چنین خودروهایی نه بوق دارند نه صندلی، نداشتن پلاک هم چیز عجیبی برای‌شان محسوب نمی‌شود.

نظریه گل ‌آقا: یادش بخیر، می‌گفت: «یک دهان دارم دو تا دندانِ لق / می‌زنم تا زنده هستم حرفِ حق» این رانندگان هم احتمالا استدلال‌شان این است که «یک ماشین دارم دو تا پلاک لق / کنده می‌شود گاهی پلاک‌های لق!».

   ..........................................

 

بابابرقی تایوانی

این چشم‌بادامی‌ها جنبه ندارند، هر اتفاق کوچکی می‌افتد به‌جای اینکه مثل مرد سینه ستبر کنند و بقیه را مقصر جلوه دهند، همین‌جور فرتی استعفا می‌کنند و اجر و قرب استعفا را زیر سؤال می‌برند. 

نمونه‌اش همین وزیر اقتصاد تایوان که به علت قطع گستردۀ برق، از سمت خود کناره‌گیری کرده است! برق است دیگر، یک روز می‌آید، یک روز می‌گیرد! یک روز هم می‌رود، آب و گاز هم همین‌طور، مقصر مردم تایوان هستند که به توصیه بابابرقی‌شان عمل نکرده‌ و صرفه‌جویی نکرده‌اند، شما چرا با این حال‌تان می‌روید؟

به نظر ما بهتر است در ظرفیت‌های خالی‌ماندۀ دانشگاه‌های‌مان، مسئولان چشم بادامی را بیاوریم دو واحد درس «حفظ میز و صندلی» پاس کنند تا هم دانشگاه‌های‌مان به نان و نوایی برسند، هم تجربیات ارزشمند مسئولان خودمان را جهانی کنیم، هم این‌ها یاد بگیرند دورۀ استعفا و این سوسول‌‌بازی‌ها تمام شده، متد جدید اینه که «همینه که هست!».

   ..........................................

 

وقت دکترها طلاست

این‌قدر گیر سه پیچ می‌دهید تا یک صنف هم که کار مردم را زود راه‌می‌اندازند، پشیمان ‌شوند. یعنی چی که عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می‌گویند: «متأسفانه قانون صرف زمان لازم برای معاینۀ بیماران، توسط برخی پزشکان اجرا نمی‌شود.». 

قانون برای خودش یک چیزی می‌گوید که هر پزشک متخصص در ساعت فقط می‌تواند سه بیمار را معاینه کند، مردم کار و زندگی دارند، نمی‌توانند که ۲۰دقیقه جلوی پزشک بنشینند.

خدا را شکر الان به مرحله‌ای در علم پزشکی رسیده‌ایم که بیمار درحالی که تق تق، در اتاق دکتر را می‌زند، نوشتن نسخه آغاز شده و با نشستن بیمار روی صندلی، پایان می‌یابد! دکتری که درد شما را نداند که دکتر نیست، درمان هم که از قبل مشخص است.

تازه نوشتن نسخه هم با خط بسیار زیبای دکتری انجام می‌شود، بدین صورت که حرف اول دارو نوشته شده و بعد یک خط مستقیم تا انتهای نسخه می‌رود و آخرش هم میزان مصرفش درج می‌شود. قدرت خدا اصلا هم تشابه حرف اول ندارند و داروخانه‌ها هم می‌دانند که این چه دارویی است. همۀ این‌ها به خاطر شماست که وقت‌تان طلاست، خودتان هم طلا هستید، هر چه بیشتر بهتر!

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی