کد خبر : 75078
/ 21:58

بررسی تطبیقی عملکرد دانش‌آموزان و نمایندگان!

شما اگر رفتار نمایندگان در قضیۀ سلفی یهویی و همچنین درمورد جلسات رأی اعتماد را بررسی کنید، ممکن است این رفتار برایتان خیلی آشنا باشد ...

بررسی تطبیقی عملکرد دانش‌آموزان و نمایندگان!

نویسنده: مهدی محمدی

طنز سرسره شهرآرا آنلاین / شما اگر رفتار نمایندگان در قضیۀ سلفی یهویی و همچنین درمورد جلسات رأی اعتماد را بررسی کنید، ممکن است این رفتار برایتان خیلی آشنا باشد و یاد شلوغ‌بازی‌های دورۀ مدرسۀ خودتان بیفتید. ولی دوران نمایندگی مجلس با دورۀ مدرسه تفاوت‌های زیادی دارد که در اینجا به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

تفاوت اول: توی مدرسه، فقط ته کلاس شلوغ و پرسروصداست ولی در مجلس هر گوشۀ آن اعم از صندلی‌های جلو، وسط و عقب را که نگاه کنید، شلوغ و پرسر و صداست.

تفاوت دوم: دانش‌آموزان فقط مسئول کارهای خودشان یک نفر هستند و همیشه سر ساعت به مدرسه می‌آیند ولی نمایندگان، مسئول کل حوزۀ انتخابیه چند صدهزار نفری خودشان هستند و هر وقت دلشان خواست، در جلسات شرکت می‌کنند.

تفاوت سوم: دانش‌آموزان اگر غیبت داشته باشند، باید روز بعد با پدرشان به مدرسه بیایند و دربارۀ آن توضیح دهند، ولی نماینده مجلسی که غیبت کند، اگر پدرتان هم دربیاید، می‌تواند به شما دراین‌باره توضیح ندهد.

تفاوت چهارم: دانش‌آموزان، دنبال آن هستند که معلم نیاید و زنگ بعدی بروند از ناظم مدرسه، توپ بگیرند. نمایندگان مجلس همیشه وضعیتشان توپ است و این‌قدر منظم هستند که نیاز به ناظم نداشته باشند.

تفاوت پنجم: دانش‌آموزان ممکن است بخواهند به دستشویی بروند، ولی می‌گویند: «اجازه! می‌خواهیم برویم آب بخوریم.» و بالعکس! نمایندگان هم ممکن است به عنوان نمایندۀ مخالف وزیر اسم نوشته باشند، ولی در موافقت با وزیر پیشنهادی سخن بگویند و بالعکس!

تفاوت ششم: دانش‌آموزان اگر با هم کدورتی داشته باشند به یکدیگر می‌گویند: «بعد از زنگ آخر واستا، حسابت را می‌رسم.» ولی نمایندگان مجلس در همان محل ایجاد کدورت و به‌طور زنده در مقابل دوربین صدا و سیما و سایر رسانه‌ها، حسابرسی می‌کنند.

تفاوت هفتم: دانش‌آموزان مدارس این حق را ندارند که با خودشان گوشی به مدرسه ببرند، چون هنوز نمی‌دانند در چه مواقعی باید از آن استفاده کرد، ولی نمایندگان مجلس تشخیص می‌دهند کی باید گوشی خود را روشن کنند و می‌دانند از امکانات جانبی گوشی همانند دوربین سلفی کی و کجا استفاده کنند.

..........................................

 

از آن بالا داور می‌آید!

برانکو بعد از تساوی با تیم سیاه‌جامگان گفته است: «برخی صحنه‌های بازی از هواپیما مشخص بود که به نفع ماست، ولی داور آن‌ها را نگرفت.».

در همین راستا احساس می‌کنیم برانکو توقعاتی این‌چنینی از داور مسابقات دارد که از نظر ما اصلا صحیح نیست:

با یک فروند هواپیما، بازی‌ها قضاوت شود و در کابین هواپیما، به‌جای خلبان و کمک‌خلبان، داور و کمک‌داور بنشینند.

از آنجا که داور آن بالامالاهاست، باید روند قضاوت تغییر کند، مثلا به‌جای اینکه داور با انگشت اشاره نقطۀ کرنر را نشان دهد، کمک‌داور زحمت بکشد و با تفنگ به سمت نقطۀ کرنر شلیک کند، تا نظر داور مشخص شود.

چنانچه داور بازی مسلح باشد، می‌توانیم با تماشاگرنماها، برخورد قاطع کنیم و بعد از کشیدن گلنگدن به‌سمت تماشاگرنماهایی که ترقه پرت می‌کنند یا لیزر می‌اندازند، تیراندازی شود.

چنانچه احتمال دهیم ممکن است تماشاگرنماهای زیادی به ورزشگاه بیایند و رگبار مسلسل‌ها کافی نیست، بایدداور بازی با یک هواپیمای جنگندۀ بمب‌افکن اف۱۶، دیدار را قضاوت کند و در محل تجمع تماشاگرنماها«مادربمب» بیندازد.

همچنین می‌توان به جای نشان‌دادن کارت قرمز به بازیکن و کل کل کردن با او، از آن بالا یک چنگک به پشت پیراهن بازیکن خطاکار انداخت و بدون هیچ حرف و حدیثی او را به سمت خارج زمین هدایت کرد.

 

اشتراک گذاری
نظرات شما
مقدم
23:36 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

جالب بود مخصوصا قسمت دومش

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی