کد خبر : 75102
/ 23:57
با حضور مدیران شهری پنجمین ایستگاه خط۲ قطارشهری مشهدبا نام مفتح به بهره‌برداری رسید؛

قطار شهری در ایستگاه سی‌ویکم

ایستگاه شهید مفتح خط۲ به‌عنوان سی‌ویکمین ایستگاه قطارشهری مشهد با حضور جمع زیادی از مسئولان و شهروندان مشهدی به بهره‌برداری رسید.

قطار شهری در ایستگاه سی‌ویکم

خبرنگار: بنیامین یوسف‌زاده

به‌گزارش شهرآرا آنلاین / شهردار مشهد در این مراسم با بیان اینکه کمر همت را بستیم تا یادگاری ماندگار برای زائران و مجاوران برجای بگذاریم، گفت: «یکی از محورهای توسعه و پیشرفت که جزو نیازهای ضروری مشهد است، ایجاد زیرساخت‌های حمل‌ونقلی است.»

سیدصولت مرتضوی به تلاش‌های صورت‌گرفته در شهرداری مشهد طی ۴سال اخیر اشاره و اظهار کرد: «مدیران شهری در شهرداری مشهد شیرۀ جانشان را صرف کردند تا به ‌احسن‌وجه بستر مناسبی را برای زائران امام‌هشتم(ع) و مجاوران آن امام همام فراهم آورند.».وی با تأکید بر اینکه پیشرفت مشهد مقدس باید متناسب با پیشرفت‌های روز باشد، یادآور شد: «براساس مطالعات طرح جامع در ایران، ارزان‌ترین، آسان‌ترین و مطمئن‌ترین شیوۀ حمل‌ونقل، حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری است و براین‌اساس در مطالعات طرح جامع، ۴ خط مترویی و یک خط منوریل در کمربند مشهد پیش‌بینی شد.».

شهردار مشهد با اشاره به احداث مسیر توسعۀ خط۱ قطارشهری و اتصال آن به فرودگاه، یادآور شد: «مشهد اولین شهری بود که ایستگاه قطارشهری آن به فرودگاه متصل شد.».

وی روند احداث خط۲ قطارشهری را قصه‌ای پرغصه خواند و اعلام کرد: «نبود نقدینگی، مشکلات اجرایی و نوسانات اقتصادی سبب شد پروژه‌ای که بنا بود در بهمن سال۹۲ به بهره‌برداری برسد، براساس گزارشات مستند مشاور با پیشرفت ۱۷درصدی همراه شود.».

مرتضوی با اشاره به روی‌کارآمدن دور چهارم شورا و مدیریت شهری، به برگزاری جلساتی در سال۹۲ پیرامون این مشکل اشاره کرد و افزود: «جلساتی برگزار شد تا بررسی شود چگونه می‌توان این کشتی به‌گل‌نشسته را احیاء کرد که نظرات مختلفی ارائه شد، اما بیت‌الغزل این نظرات، اصلاح مبانی پیمان بود.».

 

هر کیلومتر خط قطارشهری، ۱۶۰میلیارد تومان

وی با اشاره به اصلاح مبانی پیمان اجرای خط۲ در کمتر از ۲ ماه اضافه کرد: «بهای تمام‌شدۀ احداث هر کیلومتر خط قطارشهری بالغ‌بر ۱۶۰میلیارد تومان بوده که تأمین منابع آن را کاری دشوار می‌سازد.».

شهردار مشهد ادامه داد: «مدیران شهری توانستند با عزمی راسخ و از محل انتشار اوراق مشارکت و جذب منابع ملی، منابع موردنیاز احداث این خط را تأمین کنند.». وی با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، اظهار کرد: «قرارگاه بعد از فراغت از دوران جنگ، آغاز دیگری داشت و انجام روند سازندگی، سبب بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد در کشور است.».

وی درخصوص بهره‌برداری از ایستگاه شریعتی در این دوره اظهار کرد: «به‌لحاظ ملاحظاتی که درخصوص بتن‌ریزی وجود دارد و تلاش می‌شود خسارت به تأسیسات وارد نشود، کار بهره‌برداری یکی‌دو هفتۀ آینده صورت می‌گیرد.».

 

خط ۳ به‌زودی به باب‌الجواد(ع) می‌رسد

شهردار مشهد با اشاره به احداث خط۳ نیز توضیح داد: «خط۳ قطارشهری با سرعت سبقت می‌گیرد و نزدیک به ۵کیلومتر از آن حفاری شده و به‌زودی به باب‌الجواد(ع) می‌رسد.». وی ادامه داد: «درحالی‌که رکود وجود داشت، مدیران رکود را به رونق تبدیل و توقف را به حرکت مبدل کردند.». مرتضوی همچنین به موضوع رکود در چند سال اخیر اشاره کرد و افزود: «براساس آمار، صدور پروانه در سال۹۵ به نسبت سال۹۱ و ۹۲ به میزان ۶۰درصد از حیث کمیت متراژ کاهش داشت، ولی آب از آب تکان نخورد.».

 

اعتماد به مدیران لایق شهرداری

وی همچنین با اشاره به روزهای نخست کاری خویش و شروع کار با بازدید از پروژه‌ها عنوان کرد: «از تقاطع شهید گمنام که عبور می‌کردم، یک‌لحظه یاد ۴ سال پیش را تصور کردم. مقایسه که می‌کنم، می‌بینم مدیران چه کاری که برای آبادانی آن انجام ندادند.».

شهردار مشهد ادامه داد: «خدایا تو شاهد باش که بنده کوچک‌ترین خدمتگزار مردم در این رونق و توسعه، کمترین نقش را ایفا کردم و مهم‌ترین نقشی را که توانستم ایفا کنم، اعتماد به مدیران لایق ابرسازمان شهرداری بود.».

 

سگمنت‌گذاری و حفاری هم‌زمان

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح پنجمین ایستگاه فاز اول خط۲ قطارشهری مشهد گفت: «ایستگاه شهید مفتح اولین ایستگاهی بود که دستگاه سگمنت، سگمنت‌گذاری را هم‌زمان با حفاری انجام داد و عبور کرد.». کیانوش کیامرز اظهار کرد: «کار سختی در روند حفاری و احداث ایستگاه شهید مفتح وجود داشت، چراکه نمی‌توانستیم ۲ چهارراه پرتردد شهر را پشت‌سر هم مسدود کنیم.».

وی با اشاره به اینکه ایستگاه شهید مفتح ۴ماه بعد از بهره‌برداری فاز اول خط۲ قطارشهری وارد مدار بهره‌برداری شد، عنوان کرد: «در روند احداث ایستگاه‌ها و اجرای سازه، تجربه‌هایی کسب شد که در تداوم روند احداث خط۳ مورداستفاده قرار می‌گیرد.». مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد به مسافرگیری ایمن در فاز اول خط۲ اشاره کرد و افزود: «این کار به‌همت شرکت بهره‌برداری قطارشهری و بدون حادثه صورت گرفت.». کیامرز با بیان اینکه ایستگاه شریعتی احداث شده و در آستانۀ بهره‌برداری است، خاطرنشان کرد: «وعده داده بودیم این ایستگاه را که محل تلاقی خط۱ و۲ قطارشهری است، در این دورۀ مدیریت شهری به بهره‌برداری برسانیم، اما به‌دلیل بتن‌ریزی سوزن کراس اوور در این ایستگاه، بهره‌برداری ممکن است یک هفتۀ دیگر طول بکشد.». در فاز نخست خط۲ قطارشهری مشهد تعداد ۷ ایستگاه وجود دارد که از اسفندماه سال۹۵ رسماً بهره‌برداری شد و کار مسافرگیری را در مسیر ۸کیلومتری آغاز کرد. فاز نخست این خط شامل ۷ ایستگاه کشف‌رود، میانی طبرسی، نبوت، شهید مفتح، راه‌آهن و شهداست که پیش از‌این، از ایستگاه شهید مفتح به‌عنوان ایستگاه گذری استفاده می‌شد. با بهره‌برداری از ایستگاه شهید مفتح کار مسافرگیری از ابتدای خط۲ واقع‌در شفت شمالی طبرسی تا میدان شهدا، ایستگاه به ایستگاه اجرایی می‌شود.

گفتنی است پنجمین ایستگاه خط۲ قطارشهری، ایستگاه مفتح است که مساحت آن ۷۹۰۰ مترمربع است. عمق ایستگاه از سطح آسفالت ۱۷ متر و دارای ۸ دستگاه پله‌برقی و۴ آسانسور است و با هزینۀ ۶۰میلیارد تومان ساخته شده است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی