• خانه
  • خبرهای سایت
  • پدیده، کابوس آبی‌ها!
کد خبر : 75128
/ 21:39
آغاز هفتۀ پنجم لیگ برتر فوتبال از فردا با انجام ۴ مسابقه؛

پدیده، کابوس آبی‌ها!

هفتۀ پنجم لیگ برتر فوتبال فردا با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد که در مهم‌ترین دیدار، استقلال در ورزشگاه آزادی به‌مصاف پدیدۀ خراسان می‌رود.

پدیده، کابوس آبی‌ها!

خبرنگار: طاری‌بخش

شهرآرا آنلاین / هفتۀ پنجم لیگ برتر فوتبال فردا با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد که در مهم‌ترین دیدار، استقلال در ورزشگاه آزادی به‌مصاف پدیدۀ خراسان می‌رود؛ دیداری که هم برای آبی‌پوشان پایتخت حیاتی است و هم برای مشهدی‌ها دارای اهمیت است. البته هفتۀ پنجم لیگ برتر تحت‌تأثیر دیدارهای تیم ملی و لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت تا دیدارهای این هفته در دو روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد و پنجشنبه ۲ شهریور، برگزار شود. تیم‌هایی که ملی‌پوش داشتند فردا، و تیم‌هایی که ملی‌پوش ندارند، پنجشنبه به میدان می‌روند.

 

استقلال – پدیده

آبی‌پوشان تهرانی، لیگ را خیلی بد آغاز کرده‌اند و از ۴ بازی فقط ۴ امتیاز گرفته‌اند. هواداران استقلال بعد از باخت هفتۀ پیش به سایپا نیمچه‌اعتراضی به علیرضا منصوریان، سرمربی تیم، انجام دادند و این درواقع زنگ‌خطری برای این مربی است که ادعا می‌کند تا سال۱۴۰۳! تیمش ابرقدرت آسیا خواهد بود. منصوریان و برخی از بازیکنان استقلال ازجمله مجتبی جباری، با قاطعیت از قهرمانی تیمشان در این فصل سخن می‌گویند، بنابراین شاگردان منصوریان باید با یک پیروزی قاطع در میدان هم نشان بدهند که در مسیر قهرمانی گام برمی‌دارند.تساوی یا شکست، تیم منصوریان را از قهرمانی دور و به قعر جدول نزدیک‌تر می‌کند. پدیدۀ ۵امتیازی هم در ردۀ ششم جدول و بالاتر از استقلال قرار گرفته است. پدیده تیمی سخت‌کوش و دونده است که هفتۀ گذشته در خانه مقابل استقلال خوزستان متوقف شد. شاگردان مهاجری همیشه مقابل تیم‌های پایتخت نتایج خوبی را کسب کرده‌اند و حالا در این بازی نیز به‌دنبال روند موفقیت‌آمیز خود هستند. مهاجری خوب می‌داند که آبی‌ها امسال خط دفاع خوبی دارند، برای همین برنامۀ اصلی تیمش را بر دوش مهاجمان خود مثل قاضی، قاسمی‌نژاد، مهربان و خلعتبری گذاشته است. همۀ این‌ها حالا باعث می‌شود تا مصاف این دو تیم از جذابیت بالایی برخوردار باشد، چراکه ازیک‌سو منصوریان خوب می‌داند که در فشار است و فقط باید به فکر برد باشد و ازسوی‌دیگر مهاجری تیمش را برای کسب نتیجه و مدعی‌نشان‌دادن حداقل برای کسب سهمیۀ آسیایی، روانۀ میدان خواهد کرد. باید دید پدیده‌ای که اغلب در ورزشگاه آزادی یقۀ ‌آبی‌ها را گرفته، این‌بار هم می‌تواند این کار را بکند یا آبی بر آتش بحران استقلال می‌شود.

 

سپاهان – سپیدرود

دو تیم هفتۀ گذشته اولین بردشان را کسب کردند. سپیدرود در خانه از سد پیکان گذشت و سپاهان هم دربی اصفهان را برد تا با روحیه به‌مصاف قرمزپوشان رشتی برود. زردپوشان می‌خواهند با یک برد دیگر به تعطیلات لیگ بروند.

 

سایپا – تراکتورسازی

تیم هیجان‌انگیز علی دایی که متشکل از تعدادی جوان آینده‌دار است، باید برابر تیم جوان‌تر تراکتورسازی به میدان برود. سایپا هفتۀ گذشته توانست استقلال را از پیش‌رو بردارد تا با ۱۰ امتیاز و هم‌امتیاز با پرسپولیس و پارس‌جنوبی در ردۀ سوم قرار بگیرد. جدال تاکتیکی علی دایی و یحیی گل‌محمدی دیدنی خواهد بود. هر دو سرمربی زمانی در تیم ملی هم‌بازی و رفیق بودند، اما فوتبال حرفه‌ای قانون خاص خودش را دارد.

 

صنعت‌نفت – ذوب‌آهن

دو تیم بازندۀ هفتۀ چهارم لیگ برتر برای جبران ناکامی به میدان می‌آیند. فراز کمالوند و امیر قلعه‌نویی به اندازۀ کافی از تفکرات فوتبالی یکدیگر شناخت دارند و در تبریز هم بارها تیم‌هایشان مقابل هم قرار گرفته‌اند. نفت‌آبادان تیم خوش‌ساختی است، اما حریف اول ذوب‌آهن در آبادان، هوای گرم این شهر خواهد بود. برزیلی‌های آبادان اگر مثل هفتۀ اول مقابل استقلال تهران باانگیزه و دونده حاضر شوند، تیم قلعه‌نویی کار سختی در این شهر خواهد داشت و گرفتن امتیاز برای سبزپوشان اصفهانی بسیار دشوار خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی