کد خبر : 75130
/ 22:40

کلاهبرداری با دریافت یک شمارۀ تماس

هشدارهای دادسرای عمومی مشهد و پلیس‌ فتای خراسان‌ رضوی دربارۀ شگرد مجرمانۀ پیش‌پا‌افتاده‌ای که از شمال کشور آغاز شد ...

کلاهبرداری با دریافت یک شمارۀ تماس

خبرنگار: محمد‌جواد ابوعطا

به گزارش شهرآرا آنلاین / گاهی همین امکانات ساده و پیش‌پا‌افتاده هم می‌تواند آدم را به دردسر بیندازد. شاید هیچ‌وقت به ذهن نرسد که عده‌ای کلاهبردار، صرفاً با گرفتن شمارۀ تلفن همراه یک شخص از خود او، بتوانند کلاهبرداری کنند. این در حالی است که دادسرای عمومی و پلیس فتای خراسان‌ رضوی، در پیام‌هایی جداگانه‌، به شهروندان در‌این‌باره هشدار دادند.

همه‌چیز از یک برنج‌فروشی در مرکز کشت برنج ایران، شهرستان فریدون‌کنار، آغاز شد. مردی، با مراجعه به یک فروشگاه، ۳۰تن برنج سفارش می‌دهد و از فروشندگان می‌خواهد که این مقدار برنج را بوجاری و بسته‌بندی کنند و به آن‌ها می‌گوید که در ویلایی در شمال کشور سکونت دارد و روز بعد برای دریافت سفارشش خواهد آمد. البته، برای هماهنگی بیشتر، شمارۀ تماس صاحب فروشگاه را هم می‌گیرد.

صبح روز بعد، مالک این فروشگاه، که یک مشتری دانه‌درشت پیدا کرده و تمام شب برای تهیۀ سفارش مشتری‌اش بیدارخوابی کشیده، در انتظار مشتری‌ که وعدۀ پرداخت نقدی داده است می‌ماند.

ساعتی بعد، سر و کلۀ این مشتری چاق و چله پیدا می‌شود و، از سوی مالک فروشگاه، مورد تکریم ویژه‌ قرار می‌گیرد. پس از خوش و بش مرسوم، این مشتری پول‌دار از مالک فروشگاه می‌خواهد بارش را تحویل دهد، و اقدامات بارگیری درون یک کامیون انجام می‌شود. سپس مشتری، با دریافت شمارۀ حساب مالک مغازه، آن را به برادرش در تهران می‌دهد و، کمتر از یک ساعت بعد، برای فروشنده، پیامک واریزی به مبلغ ۳۵۰میلیون تومان می‌آید و فروشنده، پس از شمردن چندین‌بارۀ رقم صفرها و مطمئن شدن از صحت میزان مبلغ واریزی، بار را به مشتری که عجله داشته است می‌دهد و مشتری می‌رود.

فردای آن روز، فروشنده برای جابه‌جایی پول به بانک می‌رود و، پس از تکمیل فرم‌های مربوطه، کارمند بانک می‌گوید که چنین مبلغی اصلا واریز نشده است. مرد، که فکر می‌کند کارمند اشتباه کرده است، به سراغ رئیس بانک می‌رود و، پس از بررسی پیامک ارسالی و گرفتن استعلام‌، مشخص می‌شود این افراد، با حضور در یکی از شعبی که این فرد در آن حساب داشته است، حسابی جدید افتتاح کرده‌اند و، برای پیام کوتاه، شمارۀ همراه این فرد را به بانک داده‌اند و، پس از واریز این مبلغ، پیامک آن برای فرد برنج‌فروش در فریدون‌کنار ارسال شده است.

 

هشدار معاون دادستان مشهد

معاون دادستان مرکز استان خراسان‌ رضوی و مسئول مرکز واکنش سریع جرائم رایانه‌ای استان خراسان رضوی با هشدار نسبت به این شیوۀ کلاهبرداری گفت: «البته پیامک‌های جعلی ارسالی برای مخاطبان نیز گاهی از سوی کلاهبرداران انجام می‌شود و فروشندگان، با این تصور که پول به حسابشان واریز شده است، کالا یا خدماتی را به این افراد ارائه می‌دهند.».

قاضی جواد جاویدنیا افزود: «توصیه می‌شود، در زمان انجام معاملاتی که وجوه به صورت انتقال و واریز به حساب پرداخت می‌شود، افراد حتماً حساب خود را از طریق استعلام موجودی و اخذ صورت‌حساب از طریق همراه‌بانک، اینترنت‌بانک یا حتی مراجعه به شعبه بررسی نمایند و صرفاً به پیامک و امثال آن اکتفا نکنند.».

 

مراقب واریزهای جعلی باشید

رئیس پلیس فتای خراسان‌ رضوی نیز، طی هشداری، از شهروندان درخواست کرد به دریافت پیامک و تصاویر فیش‌های واریزی اعتماد نکنند و، با گرفتن استعلام از بانک مربوطه، از صحت واریز وجه به حساب خود مطلع شوند.

سرهنگ جواد جهانشیری گفت: «در پی ایجاد چند فقره پرونده در پلیس فتای استان مبنی‌بر کلاهبرداری سایبری از تعدادی شهروند با شیوه و شگردی جدید، مشخص شد برخی کلاهبرداران، برای فریب صاحبان مشاغل و فروشند‌گان کالا یا خدمات، شیوه‌ای جدید پیشه کرده‌اند.».

وی ادامه داد: «با توجه به تلاش‌های صورت‌گرفته، مشخص شد در تمام کلاهبرداری‌های صورت‌گرفته، که مجرم قادر به فریب فروشندۀ کالا یا خدمات شده است، وجه وی را به صورت واریز به حساب پرداخت کرده و، بدین طریق، فروشنده را قانع نموده که وجه مورد نظر به حسابش واریز شده است.».

 

منشأ پیامک‌های جعلی کجاست؟

رئیس پلیس فتای استان گفت: «فرد کلاهبردار، با مراجعه به بانک و فعال‌سازی پیامک حساب بانکی خود، شمارۀ تلفن فردی که از قبل وی را شناسایی کرده است یا اصطلاحاً قربانی موردنظر را در اختیار بانک قرار می‌دهد. بنابراین، هنگام واریز وجه به حساب خود، پیامک واریز وجه به شمارۀ تلفن قربانی ارسال می‌شود.».

وی افزود: «در پرونده‌ای دیگر شاهد بودیم که فرد کلاهبردار مبلغ و شمارۀ حساب و مشخصات فروشنده را از وی می‌گیرد و با ساخت جعلی تراکنش و نمایش آن از روی گوشی خود به فروشنده‌، کالا یا خدمات را مطالبه می‌کند و مدعی می‌گردد وجه موردنظر را به صورت اینترنتی واریز کرده است.».

 

بانک‌ها تغییر رویه دهند

جهانشیری یادآور شد: «در کارشناسی‌های صورت‌گرفته جهت پیشگیری از وقوع مجدد این نوع کلاهبرداری‌ها در سطح جامعه دو نکتۀ اساسی نهفته است. اولا متصدیان محترم امور بانکی در شعب مختلف بانک‌ها شمارۀ صاحب حساب را با شمارۀ تلفن وی جهت پیامک‌های واریز و برداشت از حساب مطابقت دهند تا، با احراز هویت‌، مجرمان این نوع کلاهبرداری موفق به رسیدن به هدف شوم خود نشوند.».

وی ادامه داد: «همچنین شهروندان و فروشندگان کالا یا خدمات، هنگام فروش کالای خود، به اخذ پرینت یا رویت تراکنش پرداخت‌شده توسط مشتری بسنده نکنند و، با گرفتن استعلام حساب خود، از گردش مالی مطلع گردند.».

رئیس پلیس فتای خراسان رضوی، در پایان، از شهروندان خواست هرگونه مشکل مشابه را از طریق شمارۀ تماس مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) یا از طریق شمارۀ تماس ۲۱۸۳۹۱۸-۰۵۱‌ در هر ساعت از شبانه‌روز به این پلیس اعلام کنند، و کارشناسان پلیس فتای خراسان‌ رضوی آمادۀ پاسخ‌گویی به سؤالات شهروندان مشهدی خواهند بود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی