کد خبر : 75132
/ 23:02

خدمت خالصانه

آیت ا... علم الهدی، در دیدار شورای چهارم و مدیران شهر، کارکردن برای خدا را عامل موفقیت دورۀ چهارم مدیریت شهری دانست.

خدمت خالصانه

خبرنگار: امیرحسین مهدویان

شهرآرا آنلاین / تیم چهارمین دورۀ مدیریت شهری در واپسین روزهای کاری خود به‌منظور تشریح عملکرد چهارسالۀ خود، به دیدار نمایندۀ ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی و امام‌جمعۀ مشهد رفت. در این دیدار که با حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و شماری از معاونان شهرداری مشهد برگزار شد، آیت‌ا... علم‌الهدی از روند خدمت‌رسانی مجموعۀ مدیریت‌شهری در دورۀ چهارم تقدیر و تشکر کرد. به‌گزارش شهرآرا، نمایندۀ ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی در این مراسم که در محل دفتر امام‌جمعۀ مشهد برگزار شد، با بیان اینکه فعالیت اعضای شورای شهر در دورۀ چهارم هیچ منفعت مالی برای آن‌ها نداشته است، گفت: «داشتن اخلاص باعث موفقیت شهردار و شورای شهر در دورۀ چهارم شده است.». آیت‌ا... سیداحمد علم‌الهدی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری نسبت به شهردار مشهد، افزود: «ایشان تعبیر شهردار خوب و انقلابی را برای آقای مرتضوی به کار بسته‌‌اند که حاصل اخلاص شما در این دوره بوده است.». عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ما در همۀ مسائل به خدا معتقدیم، افزود: «همۀ ما در مسیر زمینه‌سازی ظهور امام‌زمان(عج) هستیم و ما هر چه بخواهیم به‌عنوان تقدیر از زحمات شما، تقدیم کنیم، بهتر از این دو تعبیر رهبری درمورد شهردار نیست و شهردار هم عصارۀ شوراست.». وی ادامه داد: «کسی که می‌گوید من از کاری که انجام می‌دهم برای خودم منفعتی نمی‌خواهم و کار را برای مردم انجام می‌دهم، دیوانه است؛ چراکه باید هر کاری برای آدم نفعی داشته باشد.». آیت‌ا... علم‌الهدی با اشاره به اینکه کارهای شما در شورا برای شما هیچ منفعت مادی نداشته است، یادآور شد: «از مخالف و موافق نشنیده‌ام که هیچ‌یک از شما در این ۴ سال برای خودتان کاری کرده باشید.». وی با بیان این مطلب که شما مرهون محبت‌های کسانی هستید که به شما رأی دادند، افزود: «ممکن است در آینده حسرت بخورید که امکان انجام کارهای بیشتری برایتان در این سمتی که داشتید وجود داشت.». امام‌جمعۀ مشهد تصریح کرد: «شورای چهارم تمام شد و شما دیگر عضو شورا و شهردار مشهد نیستید، اما مجاهده در راه خدا و دین تمام نشده است.». آیت‌ا... علم‌الهدی همچنین در واکنش به نتیجۀ انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهر مشهد که منتج به پیروزی اصلاح‌طلبان شد، گفت: «یک تحلیل بسیار روشن در انتخابات شورای شهر امسال موجود است و در این استان و شهر آقای رئیسی از آقای روحانی ۴۰۰هزار رأی بالاتر داشت.». وی اظهار کرد: «در مسئلۀ شورای شهر هم برحسب مطلبی که آقای روحانی اعلام کرد، اینجا هرکس به آقای روحانی رأی داده، به لیست شورای اصلاح‌طلبان رأی داده و اما دسته‌ای که به آقای رئیسی رأی دادند، به ۸ لیست رأی دادند!». نمایندۀ ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: «مردم با همۀ مشکلات پای صندوق آمدند، اما وقتی بنا شد این‌طرف ۸ لیست و آن‌طرف یک لیست بدهند، مشخص است که یک لیست پیروز می‌شود و دلیل آن، ازبین‌رفتن اخلاص در پای‌ کار است.».

 

چندبرابر دورۀ گذشته کار کردیم

شهردار مشهد نیز در این دیدار با بیان اینکه در همۀ حوزه‌های مدیریت شهری دو تا چندبرابر دوره‌های گذشته کار کرده‌ایم، گفت: «در طول ۴ سال اخیر بیش از ۳ متر و ۱۰سانتی‌متر سرانۀ فضای سبز شهر افزایش یافته است که این مهم در پارک‌های محلی، منطقه‌ای، شهری و همچنین کمربند سبز قابل مشاهده است.». سیدصولت مرتضوی افزود: «نسبت صدور پروانۀ ساختمانی در سال۹۵ و ۹۶ نسبت به مدت سال‌های۹۱ و ۹۲، بیش از ۶۰درصد کاهش یافته است، اما به لطف خداوند و اتحاد موجود، در هر حوزه‌ای دو تا چند برابر دورۀ گذشته کار کردیم.».

وی افزود: «فاصلۀ مشهد تا بهشت‌رضا(ع) به متراژ ۱۷-۱۶کیلومتر جزایر میانی تملک شده و به‌همراه آیلندهای کناری جاده درخت‌کاری شده است.».

شهردار مشهد با بیان اینکه ۲۰-۱۸کیلومتر از کشف‌رود در محدودۀ خدماتی شهر را ۵۰هزار اصله درخت کاشتیم، تصریح کرد: «روز سه‌شنبه نیز حدفاصل نواب تا ۱۷شهریور از بولوار شارستان به اعتبار ۸۰میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.». وی با اشاره به اینکه امروز خطوط قطارشهری مشهد فعال‌ترین خطوط هستند، ادامه داد: «ادامۀ خط۲ قطارشهری نیز تا میدان شریعتی تکمیل شده است، ولی بنا به ملاحظاتی، افتتاح نکردیم.».

مرتضوی با بیان این مطلب که شاهد کاهش ۶۰درصدی تصادفات منجربه‌جرح در مشهد هستیم، افزود: «آلودگی هوا در مشهد مدیریت شده است. آبیاری فضای سبز مکانیزه شده است و در بحث مساجد نیز ۱۹۰ مسجد با مشارکت مردم در این دوره ساخته شد.». مرتضوی با تأکید بر اینکه در طول این ۴ سال به‌ندرت پروانۀ بلند‌مرتبه‌سازی صادر کردیم، بیان کرد: «احداث زائرسراهای ارزان‌قیمت در این دوره آغاز شد و ۱۸-۱۰میلیارد تومان برای این مهم پروانۀ رایگان صادر شد.».

 

هیچ‌گاه سیاسی رأی ندادیم

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: «اعضای شورای شهر هیچ‌گاه بین خود و خدا سیاسی رأی ندادند و این از صفات بارز آنان است.».

محمدکمال سرویها اظهار کرد: «۴ سال فعالیت شورای چهارم بسیار سریع گذشت و با تبیین خوبی که حضرت‌عالی از وضعیت شهر بیان کردید و نیز توجه به اقشار مردم که موردتأکید شما بود، تمامی ۲۵ نفر اعضای شورا و شهردار درقالب مصوبات برای پیشبرد این اهداف تلاش کردیم.». وی با بیان اینکه در مقایسه با دوره‌های پیشین شورا، موفقیت‌های چشمگیری نصیب شورای چهارم شده است، گفت: «طرح ساخت ۱۱۰ مسجد از دوره‌های قبل مطرح شد و تنها ۱ مسجد ساخته و مسجد دیگری نیز ۵۰درصد پیشرفت داشت، اما به‌همت شورای چهارم علاوه‌بر ساخت ۱۱۰ مسجد، ۷۰ مسجد نیز بازسازی یا توسعه داده شد.». رئیس شورای شهر مشهد در ادامه افزود: «درراستای ارزش‌ها و حفظ آن‌ها کارهای جدی صورت گرفت و دغدغه‌های مقام معظم رهبری برای ما مهم بودند. ازجملۀ اقدامات دراین‌زمینه، می‌توان به ساخت زائرسراهای ارزان‌قیمت و نیز رفع مشکلات ۳۰سالۀ ساکنان حاشیۀ شهر مشهد اشاره کرد.». سرویها با اشاره به برخی اقدامات صورت‌گرفته در حاشیۀ شهر تصریح کرد: «بالغ‌بر ۴ تا۵ متر از خاک‌های اطراف کشف‌رود تعویض و بیش از ۹۰هزار نهال غرس شد. مردم حاشیۀ شهر حداقل امکانات را داشتند، اما اکنون پروژه‌های بسیاری در این قسمت از شهر افتتاح شده یا درحال تکمیل است.». همچنین در این دیدار تعدادی از اعضای چهارمین دورۀ شورای اسلامی شهر مشهد و همچنین معاونان شهردار به تشریح عملکرد مدیریت شهری و نظرات خود درخصوص ۴ سال گذشته پرداختند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی