کد خبر : 75142
/ 21:41
پیروزی شیرین مشهدی‌ها برابر استقلال در تهران؛

پدیده‌ای به نام پدیده

یک هفته بعد از تساوی خوب سیاه‌جامگان در ورزشگاه آزادی، دیگرتیم مشهدی هم در قلب پایتخت هنرنمایی کرد تا نام فوتبال خراسان بعد از مدت‌ها با افتخار برده شود.

پدیده‌ای به نام پدیده

خبرنگار: حمید معصومیان

شهرآرا آنلاین / درحالی‌که جامعۀ فوتبال خراسان هنوز در حظ بازی و نتیجۀ خوب سیاه‌جامگان برابر پرسپولیس بود، دیروز شاگردان مهاجری در ورزشگاه آزادی کاری کردند کارستان، و استقلال تهران را با دو گل شکست دادند. در روزی که استقلال زخمی از نتایج بد هفته‌های گذشته برای برد به زمین آمده بود، پدیده باوجود اینکه در بهترین فرم خود نبود، اما به یک پیروزی شیرین و تاریخی دست یافت. آن‌ها از استرس و شتاب استقلالی‌ها برای نتیجه‌گرفتن نهایت استفاده را کردند و با ارائۀ یک بازی فکورانه، دست‌پر به مشهد برگشتند. محمد قاضی و حسین مهربان، زنندگان دو گل پدیده در دیداری بودند که چهرۀ ویژۀ مشهدی‌ها، اکبر ایمانی بود. حضور مؤثر او در فاز دفاعی با پاس گل فوق‌العاده‌اش در روی گل دوم تکمیل شد تا پدیده در سال چهارم حضورش در لیگ برتر به اولین پیروزی خود برابر سرخابی‌ها برسد.

 

شب بد منصوریان

ورزشگاه آزادی در ۳۱مرداد سال۹۶ هر چقدر برای محمدرضا مهاجری خاطره‌انگیز شد، حالا برای منصوریان خاطره‌ای تلخ و کابوس‌وار شده است. سومین باخت در هفتۀ پنجم سرمربی متعصب آبی‌ها را به بدترین روزهای حرفه‌ای خود رسانده و خطر اخراجش از استقلال نزدیک‌تر از همیشه شده است. دقایق پایانی بازی پدیده و استقلال، منصوریان که رفتاری دراماتیک داشت و دست در دست محمدرضا مهاجری، ثانیه‌های آخر را تماشا کرد! آماج شعار حیاکن و رها‌کن تماشاگران استقلالی قرار گرفت؛ که برای اولین‌بار یک‌صدا رفتن او را طلب می‌کردند.

او بعد از مدتی ایستادن در میانۀ زمین در حالی راهی رختکن شد؛ ‌که درپاسخ به اعتراضات آبی‌های دوآتیشه فقط قلب خود را نشان داد. منصوریان حتی تکه‌سنگی را هم که به سویش پرتاب شد، بوسید تا نشان بدهد از رفتار تماشاچیان دلخوری ندارد. سرمربی استقلال با این همه کرنش در برابر هواداران اما، بعد از رفتن به رختکن رفتار دیگری داشت و حاضر نشد در کنفرانس خبری پس از بازی حاضر شود تا آیندۀ او و استقلال سوژۀ خبری روزهای پیش‌روی فوتبال ایران شود.

 

مهاجری: تمام سلول‌های بدنم آلارم می‌دهد

سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت: «برد مقابل استقلال راحت نبود و آن‌ها می‌دانستند چگونه بازی کنند و دقایقی هم شانس شامل حال ما شد و خوش‌حالم که استقلال را بدون گل خورده بردیم.».

محمدرضا مهاجری پس از پیروزی مقابل استقلال در نشست خبری گفت: «خسته‌نباشید جانانه به بازیکنان تیمم می‌گویم و با توجه به فاصلۀ کم بین دو بازی، بازیکنان توانستند اعتبار خودشان و ما را حفظ کنند.آن‌هایی که من را می‌شناسند، می‌دانند آدم بی‌جنبه‌ای در برد نیستم، اما در این مدت فشارهای زیادی به تیم ما وارد شد. می‌گفتند خریدهای خوبی نکردند و بازیکنانشان گل نزده‌اند، اما بازیکنانم تلاش کردند. بهتر است برخی افراد بدانند این تیم رضا مهاجری نیست، پدیده از فوتبال مشهد دفاع می‌کند و تیم متعلق به همۀ مردم آن شهر است.». 

وی در ادامه به دفاع از منصوریان پرداخت و گفت: «من بی‌تفاوت نیستم، انسان هستم و منصوریان هم همکارم است. ممکن است این اتفاق برای ما هم بیفتد؛ همان‌طور که سال گذشته در مشهد رخ داد و با کمک مسئولان باشگاه حل شد. من جای مدیران استقلال نیستم که تصمیم بگیرم. منصوریان با استقلال یک سال کار کرده و باشگاه عملکرد او را دیده، اگر می‌خواهند با او قطع همکاری کنند، با سه‌چهار هفته نمی‌توان این کار را انجام داد. شما جدول الان را با هفتۀ آخر مقایسه کنید و ببینید تیم‌ها چقدر جابه‌‌جا می‌شوند.». 

مهاجری در پایان افزود: «الان ارزیابی زود است، اما تصمیم‌گیرنده مسئولان باشگاه استقلال هستند. من از برد خوش‌حالم. شاید چهره‌ام آن را نشان ندهد، اما تمام سلول‌هایم آلارم می‌دهد. بعد از سوت پایان بازی، این مسابقه به تاریخ پیوست. ما به سپاهان هم چهار گل زدیم، بهترین نتیجه را برای خودمان و بدترین نتیجه را برای آن‌ها رقم زدیم، اما فعلا اول فصل است و هر وقت چهارپنج برد به دست آوردیم و جایگاهمان را ثابت کردیم، می‌توانیم دراین‌باره صحبت کنیم.».

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی