کد خبر : 75172
/ 21:33
معرفی ابزارهایی برای ساخت تصاویر GIF؛

متحرک‌های بی‌پایان

این تصاویر متحرک دوست‌داشتنی این روزها به زبان دوم ما در جهان مجازی تبدیل شده‌اند، یک رسانۀ جذاب که احساساتمان را با آن‌ها منتقل می‌کنیم...

متحرک‌های بی‌پایان

شهرآرا آنلاین / نمی‌دانیم اگر GIF‌ها نبودند واقعاً باید در تلگرام و بقیۀ اپ‌های پیام‌رسان چه‌کار می‌کردیم. این تصاویر متحرک دوست‌داشتنی این روزها به زبان دوم ما در جهان مجازی تبدیل شده‌اند، یک رسانۀ جذاب که احساساتمان را با آن‌ها منتقل می‌کنیم، تصاویری که خلاقیت در ساخت آن‌ها حد‌و‌مرز ندارد و تقریباً می‌توانند هر چیزی را به‌تصویر بکشند.

خوشبختانه ابزارهایی که ازپس ساخت تصاویر GIF برمی‌آیند کم نیستند. حتم داریم که حداقل یک‌بار با نمونه‌های مشهوری مثل GIPHY CAM و Gif Me کار کرده‌اید یا همین حالا این دو را در‌‌بین اپلیکیشن‌های موبایل و تبلتتان دارید. اما شاید بد نباشد که نیم‌نگاهی به اپ‌های GIF‌ساز کمتر‌شناخته‌شده هم داشته باشید. در ادامه اپلیکیشن‌های ساخت GIF را به شما معرفی می‌کنیم که هرکدام با سبک و سیاقی متفاوت شما را برای ساخت این تصاویر جذاب انیمیشنی کمک می‌کنند.

..........................................

 

ساخت کلاژ از تصاویر متحرک

GIF Studio یکی از اپلیکیشن‌های بسیار قدیمی ساخت گیف اندروید است که هنوز هم با قدرت به کارش ادامه می‌دهد. این اپ ابزار کاملی در اختیارتان قرار داده تا با تسلط کامل گیف‌هایتان را بسازید. انواع استیکر، افکت و نوشته چیزهایی هستند که می‌توانید به عکس‌ها یا ویدئوهایتان اضافه کنید و از آن‌ها گیف بسازید. اما نکته‌ای که GIF Studio را به اپلیکیشن منحصر‌به‌فردی تبدیل کرده ساخت کلاژهای گیف از ویدئوهاست. به‌لطف این قابلیت می‌توانید چندین گیف را با هم ترکیب کنید و از آن‌ها یک کلاژ بسازید. نکتۀ خوب اینکه تنظیمات کامل هر گیف هم به دست خودتان سپرده شده است؛ هم می‌توانید زمان پخششان را کم و زیاد کنید و هم ابعاد و رنگ و سرعتشان را تغییر بدهید.

دریافت نرم‌افزار(اندروید): http://yon.ir/UZv1g

..........................................

 

ساخت گیف‌های بی‌پایان

Motion Stills؛ اپلیکیشن گیف‌ساز گوگل، هم یکی از برنامه‌های بسیار خوبی است که به‌کمکش می‌توان تصاویر متحرک ساخت. تخصص اصلی Motion Stills ساخت گیف‌هایی است که لوپ دارند، یعنی یک حرکت به‌طور بی‌پایان در آن‌ها انجام می‌شود.با گیف‌های لوپ‌دار می‌توانید کارهای شگفت‌انگیزی انجام دهید، مثلا گیفی از یک ساعت دیواری بسازید که پاندولش همیشه حرکت می‌کند یا قلبی که هیچ‌وقت از تپش نمی‌افتد. این اپ می‌تواند با فیلم‌برداری از یک صحنه آن را به سبک و سیاق اپلیکیشن «بومرنگ» به یک گیف زیبا و جذاب تبدیل کند. البته حالت دیگری هم در Motion Stills وجود دارد که با آن می‌توانید ویدئوهای صحنه‌آهسته بسازید.

دریافت نرم‌افزار(اندروید): https://goo.gl/5Umupe

..........................................

 

ساخت آواتارهای کارتونی متحرک

گیمرها مطمئناً اپلیکیشن Pixel Animator: GIF Maker را دوست خواهند داشت. Pixel Animator امکانی فراهم کرده که بتوانید کاراکترهای جذاب پیکسلی بسازید، درست مثل همان کاراکترهایی که در دوران کنسول‌های 16 و 32بیتی بهترین و زیباترین خاطرات کودکی‌مان را رقم زدند. این اپ در‌اصل برای پیکسل‌آرتیست‌ها و طراحی‌های پیکسلی طراحی شده، ولی قابلیت جان‌دادن و تحرک‌بخشیدن به تصاویر را هم در خود دارد. اپلیکیشن دو نسخۀ رایگان و پولی دارد که نسخۀ اول فقط به شما اجازه می‌دهد که گیف‌هایی با نهایتاً 15 فریم بسازید.

دریافت نرم‌افزار(اندروید): http://yon.ir/3VZkw

..........................................

 

ساخت عکس‌های متحرک و زنده

اپ Camera MX فراتر از یک گیف‌ساز معمولی است. این ویرایشگر عکس حرفه‌ای برای کارهایی مثل تنظیمات روشنایی و کادر و شفافیت تصاویر طراحی شده و قابلیت‌های جالبی مثل شات‌های زنده و ماشین زمان برای برگشتن به چند ثانیه قبل از فشردن دکمۀ شاتر را به کاربر ارائه می‌کند، اما تبدیل ویدئو به گیف هم جزو وظایفی است که آن را به‌نحو‌احسن انجام می‌دهد. Camera MX به‌غیر از این کار می‌تواند با گرفتن عکس‌های پشت‌سر‌هم از یک منظره آن را برایتان به یک گیف متحرک تبدیل کند. بسته‌به اینکه بخواهید تصویر گیفتان چقدر نرم و روان باشد می‌توانید بین این دو حالت یکی را انتخاب کنید.

دریافت نرم‌افزار(اندروید): http://yon.ir/VBK2k

..........................................

 

گیف‌های انیمیشنی در عکس‌های ثابت

دوست دارید به عکس‌های مرده و بی‌حرکت کمی‌ جنب‌و‌جوش و هیجان تزریق کنید؟ اگر از iOS استفاده می‌کنید، خبر خوبی برایتان داریم: اپلیکیشن رایگان GIFX این کار را به‌بهترین‌شکل برایتان انجام می‌دهد. وظیفۀ اصلی GIFX ساخت تصاویر گیف نیست، بلکه در اصل برای این طراحی شده که بتوانید گیف‌ها را همراه با موزیک به عکس‌ها و ویدئوهایتان اضافه کنید. ترکیب این‌ها می‌تواند نتیجۀ فوق‌العاده جالبی داشته باشد. روند کار این‌گونه است که می‌توانید با بارگذاری یک عکس یا ویدئو تصاویر گیف وب‌سایت Giphy.com یا گیف‌های خودتان را به پس‌زمینه یا گوشه‌ای از کادر عکس و ویدئو اضافه کنید. برای هر‌کدام هم تنظیمات کاملی در‌اختیارتان قرار گرفته که به‌درستی روی عکس‌های شما بنشینند. برای آنکه گیف‌ها کاملا با پس‌زمینۀ عکس و ویدئوهای شما جفت‌و‌جور بشوند اپلیکیشن انواع قالب یا به‌قول خودش «ماسک» را به شما ارائه می‌کند تا حتی کنترل کادر گیف هم به‌دست خودتان باشد.

دریافت نرم‌افزار ( آی او اس ) : https://goo.gl/bevqu9

..........................................

 

متحرک‌کردن بخش‌های دلخواه از تصاویر

هدف برنامۀ Jellify بیشتر سرگرم‌کردن مخاطب است تا ارائۀ یک ویرایشگر گیف حرفه‌ای. تمام کاری که Jellify انجام می‌دهد کش‌دادن بخش‌های مختلف عکس‌های شماست. روش کار به این شکل است که اول یا باید عکسی بگیرید یا اینکه عکس آماده‌ای را در محیط اپ بارگذاری کنید. بعد کافی است انگشتتان را روی عکس بگذارید و آن را به دور و اطراف بکشید. Jellify به‌لطف هوش مصنوعی حرکت انگشت شما روی تصویر را تشخیص می‌دهد. با تعیین نقاط متحرک روی عکس حالا می‌توانید موبایلتان را تکان بدهید تا شاهد جان‌گرفتن عکس ثابت خود باشید. این تصاویر متحرک به‌غیر از اینکه درون خود اپلیکیشن باز می‌شوند به‌صورت گیف هم قابل‌اشتراک‌گذاری هستند.

دریافت نرم‌افزار(اندروید): https://goo.gl/SnyTLg

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی