کد خبر : 75236
/ 17:40
معاون وزیر راه و شهرسازی: «دیگر شاهد ساخت سازه های مرتفع در اطراف حرم رضوی نخواهیم بود.»؛

پایان بلندمرتبه‌سازی

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری با نابسامان‌دانستن بافت فعلی پیرامونی حرم مطهر رضوی گفت: «از‌این‌پس دیگر شاهد ساخت سازه‌های مرتفع در اطراف این مکان مقدس نخواهیم بود.».

پایان بلندمرتبه‌سازی

گروه خبر- 

به‌گزارش شهرآرا آنلاین / پیروز حناچی دربارۀ لغو مصوبۀ سال ۱۳۸۷ شورای‌عالی شهرسازی و معماری درزمینۀ بهسازی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی (ع) اظهار کرد: «علت لغو مصوبۀ قبلی این بود که آن طرح مشکلات و عواقبی برای اطراف حرم مطهر رضوی (ع) ایجاد کرده بود که نتایج آن قابل‌دفاع نیست و در اجرا نیز ۳۰درصد درقیاس‌با آن طرح درطول این سال‌ها تخلف شده بود.».

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری افزود: «اگر حرم مطهر امام رضا (ع) به‌همراه بافت پیرامونی آن را کاسه‌ای در‌نظر بگیریم، در کف و مرکز این کاسه حرم مطهر قرار می‌گیرد، در‌حالی‌که دیواره‌های این کاسه، ساخت‌و‌سازهای اطراف حرم، به‌شکل مرتفع دور آن را احاطه کردند و عملا نتیجه این شد که از کف کاسه تا بالاتر از دیواره‌های آن حجم بزرگی از ساخت‌و‌سازهایی بی‌قاعده شکل گرفت.».

وی با تأکید بر اینکه مصوبۀ اخیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری روند افزایش بلندمرتبه‌سازی‌های اطراف حرم مطهر را متوقف کرد گفت: «هنوز طرح جدید جانشین مصوبۀ سال ۸۷ نشده است و فعلا در مرحلۀ تدوین راهبردهای آن هستیم که طرح جدید جانشین طرح قبلی شود. در این مدت نیز در چارچوب مصوبات شورای‌عالی عمل خواهد شد.».

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی