کد خبر : 75303
/ 20:24

آپشن‌های لوکس جراحی

اینقدر برای هزینه‌های بیمارستان آه‌وناله کردید که وزارت بهداشت هزینه‌های بیهوشی امسال را حدود ۲۵درصد کاهش داد و نتیجه‌اش این شد که متخصصان بیهوشی تهدید کرده‌اند به دیوان عدالت اداری شکایت می‌کنند...

آپشن‌های لوکس جراحی

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره شهرآرا آنلاین / همین را می‌خواستید؟ اینقدر برای هزینه‌های بیمارستان آه‌وناله کردید که وزارت بهداشت هزینه‌های بیهوشی امسال را حدود ۲۵درصد کاهش داد و نتیجه‌اش این شد که متخصصان بیهوشی تهدید کرده‌اند به دیوان عدالت اداری شکایت می‌کنند و اگر پاسخ عادلانه نگیرند، برخی بیماران را بیهوش نمی‌کنند. 

در همین راستا:

آپشن‌های جدید قابل‌انتخاب برای عمل جراحی: بیهوشی یا بی‌حسی موضعی، بخیه یا منگنه، با تیغ برش زده شود یا جِر داده شود، دکتر دستش را استریل بکند یا نکند. بیمارانی که در تأمین هزینه‌های درمانی دچارمشکل هستند، می‌توانند با حذف آپشن‌های لوکس، عمل ارزان‌تری داشته باشند.

به‌دلیل هوشیاری بیماران حین عمل، آن‌ها می‌توانند نظارت دقیق‌تری بر روند جراحی داشته باشند و حتی در نگه‌داری قیچی، خشک‌کردن عرق دکتر یا دوخت محل جراحی کمک کنند و درصورت‌لزوم به پزشکان متذکر شوند که لوازم جراحی را در بدنشان جا نگذارند.

روش‌های دیگری هم برای بیهوشی می‌توان درنظر گرفت، مثلا با این موارد می‌توان به‌صورت کاملا ارگانیک و بدون‌استفاده از مواد شیمیایی بیمار را بیهوش کرد: ضربه به سر، ترساندن بیمار یا نشان‌دادن صورت‌حساب بیمارستان.

..........................................

 

محققان فهیم کانادایی

دیگر از دست این محققانی که هرروز دربارۀ زیان‌باربودن چربی، کم‌تحرکی و کلسترول بالا یافته‌های جدیدی رو می‌کنند و از دست این شبکه‌های اجتماعی که لی‌لی به لالای زندگی‌های ارگانیک می‌گذارند و مدام می‌گویند خوردن کرفس، روغن زیتون و پوست خیار چقدر فواید دارد، خسته شدیم. یک‌کمی از این محققان کانادایی یاد بگیرید که اخیراً حرف‌های امیدوارکننده‌ای زده‌اند: «نتایج یک‌مطالعۀ جهانی نشان می‌دهد مصرف رژیم غذایی کم‌چرب و پرکربوهیدرات ممکن است با افزایش ریسک مرگ زودهنگام همراه باشد.».

سال‌های سال از عمرمان را در حسرت چنین محققانی بودیم. این‌قدر با این یافته‌شان حال کردیم که باید برویم روی ماهشان را ببوسیم، البته محققان مذکرشان را می‌گوییم‌ها، آن‌هم با رعایت کامل شئونات. 

اینقدر توی سر این کلسترول بدبخت و چربی مادرمرده زدید که از آن طرف پشت‌بام‌، آفتاب لب‌بام شدید و ریسک جوان‌مرگ‌شدنتان یک‌چیزی در حد تصادفات جاده‌ای شد. 

حالا هی رژیم بگیرید و بروید دکترهای تغذیه و پول بی‌زبان را بدهید که از خوردن محرومتان کنند. آهای کجایند آن‌هایی که این پیام‌های سلامتی را در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌کنند؟ بیایید برای راحتی وجدانتان هم که شده، یافته‌های این محققان باسواد، فهیم و باشعور کانادایی را برای بقیه بفرستید.

..........................................

 

هوا در هاون کوبیدن

مگر ما وقتی اول‌ماه همۀ حقوقمان را بابت قسط وام، اجاره‌خانه و بدهی به سوپری سرمحل می‌دهیم برود، نگران روزهای باقی‌ماندۀ ماه بعد هستیم که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نگران سال‌ها بعد هستند و می‌گویند: «تنها ۶کشور دنیا بالای ۶۰درصد از منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کنند که ایران با ۱۱۰درصد در شرایط کاملا بحرانی است و با ادامۀ این روند تا ۱۵سال دیگر آبی در کشور باقی نخواهد ماند.». اوووه! کو تا ۱۵سال آینده؟ کی مرده کی زنده؟ این پیش‌بینی‌ها و سوسول‌بازی‌ها مال خارج است؛ ما از نوک‌بینی آن‌طرف‌تر را اصلا قبول نداریم که وجود داشته باشد، چه برسد که بخواهیم آن را ببینیم! فقط نگران هستیم:

این ضرب‌المثل‌های قدیمی را بدون ‌آب چه کنیم؟ مثلا «آب که از سر گذشت.» را باید بگوییم: «خاک که از سر گذشت، چه یک‌وجب چه صدوجب.» یا «هوا در هاون کوبیدن» یا «باد که سر بالا بره، قورباغه ابوعطا می‌خونه.».

صدا‌وسیما باید کل برنامه‌هایش را تعطیل کند؛ آب نباشد، می‌خواهد چه‌چیزی را به برنامه‌هایش ببندد؟

این‌همه پول آبونمانی که شرکت آب از ما گرفت چه می‌شود؟ «آبونمان» دادیم و «آبو ‌نماند» شد!

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی