کد خبر : 75342
/ 22:37

۵۸ نفر در فرودگاه مشهد به دلیل حمل مواد مخدر از حج بازماندند

از نظر تعداد دستگیری، فرودگاه‌های‌ مشهد به تنهایی با ۴۴ درصد، امام خمینی و کرمان جمعاً با ۷۰ درصد در رتبه اول تعداد دستگیری‌ها قرار دارند.

۵۸ نفر در فرودگاه مشهد به دلیل حمل مواد مخدر از حج بازماندند

شهرآرا آنلاین / معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه امسال از ابتدای اعزام حجاج کشور به سرزمین وحی تاکنون ۱۳۲ نفر به خاطر داشتن مواد مخدر از سفر بازمانده‌اند، گفت: بازماندگان از سفر در صورت ترک اعتیاد خود و تعهد مبنی بر عدم همراه داشتن مواد مخدر، می‌توانند سال آینده به حج اعزام شوند.

اسدالله هادی‌نژاد با بیان اینکه هیچ مورد بازداشتی در عربستان نداشتیم به بیشترین میزان دستگیری‌ها در ۵ ایستگاه پروازی حج اشاره و عنوان کرد: ۵۸ نفر از این افراد حامل مواد مخدر در ایستگاه پروازی مشهد، ۱۸ نفر در ایستگاه پروازی امام خمینی، ۱۶ نفر در ایستگاه پروازی کرمان، ۱۵ نفر در ایستگاه پروازی گرگان و ۹ نفر در ایستگاه پروازی اصفهان بودند که قبل از اعزام شناسایی شده و از خروج آنان به عربستان ممانعت شد.

معاون دبیرکل ستاد با بیان اینکه در ایستگاه‌های پروازی شیراز، ساری، اهواز و تبریز به ترتیب ۴ ، ۳ ، ۳ و ۲ نفر دستگیر شده‌اند، گفت: در ایستگاه‌های پروازی کرمانشاه، یزد و زنجان و همدان نیز هر کدام یک نفر دستگیر شده‌اند.

هادی‌نژاد گفت: همچنین فرودگاه‌های مشهد و گرگان در بین ۲۰ ایستگاه پروازی از نظر میزان مواد مکشوفه با بیش از ۹۴ درصد، بیشترین کشفیات را به خود اختصاص داده‌اند و از نظر تعداد دستگیری، فرودگاه‌های‌ مشهد به تنهایی با ۴۴ درصد، امام خمینی و کرمان جمعاً با ۷۰ درصد در رتبه اول تعداد دستگیری‌ها قرار دارند.

امسال ۷۰ کاروان از استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی از فرودگاه مشهد به حج اعزام شدند.

 

منبع: ایسنا 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی